Yeni Üniversite Sınav Sistemi, K12NET Tarafından Her Yönü İle Online Eğitim Toplantısında Ele AlınacakYeni Üniversite Sınav Sistemi, K12NET Tarafından Her Yönü İle Online Eğitim Toplantısında Ele Alınacak

17 Ekim 2017

Yeni Üniversite Sınav Sistemi, K12NET Tarafından Her Yönü İle Online Eğitim Toplantısında Ele Alınacak

Yeni sınav sistemi konusunda ÖSYM Başkanı bir basın toplantısı yaptı ve bu toplantıda konuşulanlar YÖK’ün web sayfasında yayınlandı.

http://www.yok.gov.tr/documents/10279/36772609/Yuksekogretim_Kurumlari_Sinavi_Hakk%C4%B1nda_Genel_Bilgi.pdf

Açıklamanın içerisinde bazı konuların ilerleyen zamanlarda netleşeceği anlaşılıyor. Bu yüzden bugünden bazı şeyleri net söylemek mümkün olmuyor. 19 Ekim Perşembe günü saat 10:30’da yapacağımız online eğitim toplantısında olası durumları ele alıp, kesinlik kazandığında hemen uygulayabilir olmak istiyoruz. Toplantımız online olup, her kurum kendi okulundan ücretsiz katılabilecektir. Toplantıya katılmak isteyenlerin [email protected] adresine e-posta göndermeleri yeterli olacaktır.

1-    Taban ve tavan puanlar konusunda bir açıklama olmamasına rağmen ÖSYM Başkanının açıklamalarında birkaç kere  “geçmiş yıllara” atıfta bulunması, taban-100, tavan- 500 uygulamasının devam edeceği düşüncesini oluşturmuştur. Biz de bunun üzerinden puan hesaplayacağız. 

2-    İkinci oturumda bölümlerin puan ağırlıklarını bilmemize rağmen, bölümlerin ders ağırlıkları hakkında bilgi verilmemiştir. Bilgi verilmemesi derslerin de aynı ağırlıkta olacağını düşündürmüştür. 

3-    Öğleden sonraki sınavın tek oturumda mı, birden çok oturumda mı yapılacağı soruları da belirsizliğini korumaktadır. Öğrenciler kendi alanları dışındaki soruları cevaplamak isterse buna imkanları olacak mıdır? Başkanın açıklamasında, 

Oturumların süresi geçmiş yıllardaki uygulamalar ve adaylarımızın sınav stresi yaşamamaları hususları dikkate alınarak belirlenecektir. Cümlesi öğleden sonraki oturumların birden çok olacağını düşündürmektedir. Zaten tek oturum olursa öğrencilerin kendi alanları dışındaki sorulara cevap vermesi olanaklı olmayacaktır. Öğleden sonraki sınav tek oturumlu da olsa, çok oturumlu da olsa  K12NET’de sadece sınavın tanımı değişecektir. Hiçbir alt yapısında değişiklik olmadan sınav değerlendirmek mümkün olacaktır.

 ÖSYM Demediği Halde K12NET Uygulamasında Şunlar Olacak: 

1-    Öğrenci ilk oturuma girdi. İkinci oturumu beklemeden hemen sonucunu öğrenebilecek, ikinci oturumun bitmesini beklemeyecek, hemen puanına ulaşabilecek.

2-    İlk oturuma katılmayan/katılamayan öğrenci, ikinci oturama katılırsa sadece ikinci oturumun sonuçları dikkate alınacaktır, birinci sınavdan elde edilecek puandan yararlanamayacak ama ikinci oturumda gösterdiği performansı takip edebilecektir. 

Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen kurumlarımızı 19 Ekim Perşembe günü saat 10:30’da yapacağımız online eğitim toplantısına bekliyoruz. 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]