K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

28 Ocak 2019

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir. K12NET’e ders programını girerseniz, sadece öğretmenlere çıktı olarak verilen kâğıdı almazsınız. Girdiğiniz ders programı; öğretmen, öğrenci / veli portallarında da yayınlanmaya başlar. Personel portalından çarşaf listeye dönüşür.  Ders devamsızlığının temeli, bu bilgiden oluşur, etüt organizasyonu için gerekli bir numaralı veri, buradan alınır. Yani birçok yerin can suyu olur.  Geçen hafta çıkarılan bir güncelleme ile bu fayda listesine bir yenisi daha eklendi. Okul yöneticisi, örneğin “Pazartesi günü 3. Saat, müsait öğretmenleri görmek istiyorum” demiş olsun. Yapması gereken tek şey, K12NET, Şubeler ekranından, sağ üst köşedeki İşlemler butonundan,  Şube Haftalık Ders Programı / Rapor Tipi açılan kutudan, Müsait Öğretmenler Pdf linkine tıklamak olacaktır. Çıkardığımız yeni güncelleme ile her gün, her ders saatinde müsait olan öğretmenlerin listesine tek bir tıkla ulaşabilirsiniz. Birden fazla müdürlüğünüz varsa, en üst kurum seviyesinden bu raporu alırsanız, kampüs bazında müsait olan öğretmenleri listeleyebilirsiniz.

 

Bu işlemleri yapabilmek için Haftalık Ders Programını sisteme girmeniz gerekir. Haftalık ders programını bir başka ortamda yapıp, elle tanımlayabilirsiniz. Elle tanımlanan her şey gibi, programı da tek tek elle girmek vakit ister, emek ister. K12NET ders programını, K12NET’in kendi ders dağıtım programını kullanarak yapabilir, sisteme de otomatik yüklersiniz. Ders dağıtım programımızın yüzü biraz renksiz, kullanımı biraz zor olsa da, bu programı öğrenip kullananlar, bizim programın müptelası olurlar. Programı iyi kullanabilenler, kendi benzetmeleriyle  “İğnenin deliğinden geçiriyor” derler. Bu hafta, 1 Şubat Cuma günü Saat 10:30’da Ders Programını anlatacağız. Bize göre K12NET Ders Programına eklenmesi gereken bir fonksiyon var. Bunu da eğitim gününü yetiştirmeye çalışacağız. Bu güncelleme müjdesini, hafta ortasına yetiştirme ümidini taşıyoruz.  

İkinci Döneme Geçiş İşlemleri / 30 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Birinci dönem bitti. K12NET sisteminde de birinci dönemin işlemleri bittiyse, sistemin ikinci döneme geçirilmesi gerekmektedir. Bunun için 2.Dönemin tanımlanması, şubelerin derslerini, öğretmenleri ve saatlerini ikinci döneme kopyalanması, not türünün ikinci döneme atanması, dönemlik uygulanan davranış uygulamaları varsa davranış uygulamalarının ikinci dönem için oluşturulması, ikinci dönemle kulüp seçimleri tekrar gündeme gelecekse kulüp seçimleri de bu eğitimlerimizde anlatılacaktır. K12NET’de öğrenciler, veliler cep telefonları, tabletlerden, interneti olan herhangi bir bilgisayardan kendisine sunulan kulüp tercihlerini sıralamakta, tercih süresi bitiminde okul yöneticileri bir saniye içinde tercihlere göre öğrenci yerleştirmesi yapılabilmektedir. İkinci döneme geçiş işlemleri dokümanı, K12NET ekran mesajından ekli dosya olarak gönderilecektir. 

Temel Tanımlar / (31 Ocak Perşembe, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. Temel tanımlar sırasında ve sonrasında K12NET kullanımı ile ilgili yönergeler K12NET ekran mesajından ekli dosya olarak gönderilecektir. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU

K12NET, Öğrencilerinizin Sınav Başarısına Destek Olmak İstiyor.

K12NET, Öğrencilerinizin Sınav Başarısına Destek Olmak İstiyor. LGS, YGS tipi sınavlarda başarılı olabilmek için öncelikle konuyu öğrenmek, sonrasında da olabildiğince...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]