Seminer Döneminde K12NET Öğretmen Eğitimi Yapmanızı Israrla Öneriyoruz.

5 Eylül 2017

Seminer Döneminde K12NET Öğretmen Eğitimi Yapmanızı Israrla Öneriyoruz.

Önce Haziran ayında, sonra Ağustos ayında duyurduk, artık okullar açılmadan önceki son dönemece girdik. Bir kere daha dikkatlerinizi çekmek istiyoruz. Güz seminer döneminde öğretmenlerimize K12NET öğretmen eğitimi yapılmasını ısrarla öneriyoruz. Bunun için seminer dönemine özel, yüksek çözünürlüklü, sinema modunda video çektik, youtube’da yayınlıyoruz.  Öğretmenlerimizi bir yere toplayıp, projeksiyondan yansıtıp, sesini hoparlöre vererek, iki oturumda öğretmen eğitimi yapılmasının çok faydalı olacağına inanıyoruz. Video linkimiz, https://youtu.be/ZYsXiBoFImo

K12NET’i mutlaka öğrencilere, velilere kullandırmalıyız. Öğrencinin kullanması için öğretmenin, öğretmenin kullanması için okul yönetiminin K12NET’i kullanması gerekmektedir. Okul yönetimi, temel tanımlamalarını yaparak öğretmenin önünü açmalı, öğretmen kullanarak, öğrenci/velinin etkin kullanmasını sağlamalıdır.

Son 14 günlük eğitim programımızı aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar Eğitimi / 5 Eylül Salı Saat 10:30

 

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Bu eğitim tüm eğitimlerin alt yapısını sağlar, kullanıcılarımızın bu eğitimlerden en az birine bir kez katılmalarını öneriyoruz.

Kulüp İşlemleri / 5 Eylül Salı Saat 14:30

 

Öğretim yılının başında öğrencilere tercih ettikleri kulüpleri sırasıyla bir kağıda yazması isteniyor ve mümkün mertebe tüm öğrencilerin birinci tercihlerine yerleştirilmeye çalışılıyor. Bu işlerin elle yapılması hem zor, hem de çok vakit alıcıdır. K12NET’de, öğrenciler/veliler, cep telefonlarından, tabletlerinden kendi portallarına giriş yapıp tercihlerini belirlerler, yöneticiler ise tek bir tuşa basarak, mümkünse tüm öğrencileri birinci tercihlerine, olmadı ikinci tercihlerine, olmadı üçüncü tercihlerine şeklinde yerleştirilir. Sadece 10 saniye süren bu işlem, yöneticilere büyük kolaylık sağlar. Bu eğitimde konunun ayrıntılarını bulabilirsiniz. Bu konu ile 25 serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Ders Programı Yapma / 6 Eylül Çarşamba Saat 10:30

 

Ders programı yapmak için gerekli olan öğretmen, ders, saat bilgileri zaten K12NET’e girilmiştir. Bu bilgileri alıp, ders programı yapmak, çeşitli kısıtlamalar girerek, bu kısıtlamalar altında en efektif programları yapmak, bir kez program yaptıktan sonra aynı kriterlerle onlarca alternatif programlar yapmak, K12NET’in görevleri arasındadır. K12NET aynı zaman uluslararası bir program olan ASC programı ile de entegredir. Bu eğitimde bunların ayrıntıları ele alınacaktır. Bu konu ile 8  serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

 

Yıl Sonu İşlemleri, Yeni Yıla Geçiş İşlemleri  Eğitimi / 6 Eylül Çarşamba Saat 14:30

 

K12NET’i bu yıl, 2016-2017 yılında kullanmış olanlar, yılsonu işlemlerini bitirdiklerinde birkaç tuşa basarak kolayca sistemlerini 2017-2018 yılına aktarabilecekler. Bu eğitimde sistemi nasıl yeni yıla geçireceğimizi uygulamalı göstereceğiz.

Servis / 7 Eylül Perşembe Saat 10:30

 

K12NET bu öğretim yılında ezberleri bozan bir güncelleme çıkarmıştır. Servislere alınan binlerce liralık uydu takip cihazları, bunları okuyan tabletler ve onların yan donanımlarının hiçbirine ihtiyaç kalmamıştır. Öğrenci başına dikkat buyurunuz, aylık 10 Lira ücret alınan takip sistemleri yerine, K12NET Mobil uygulama ile tek kuruş ücret talep etmeden, tek bir kuruş donanım satın aldırmadan, üstelik eve yaklaşırken, okula varıldığında gönderilen otomatik ücretsiz  Whatsapp, Twitter gibi bildirimlerle okullara, velilere  kaliteli ve ücretsiz hizmet verecektir. Bu eğitimde konunun ayrıntılarını bulabilirsiniz.

 

Yetkilendirme / 7 Eylül Perşembe Saat 14:30

 

Okul yönetim sistemlerinin en önemli konularında biri de yetkilendirmedir. Kim, hangi ekranı, ne kadar görecek? Suyun başındaki yetkili kişi, istediği birimlere, istediği kişilere kolaylıkla yetki verebilmelidir. K12NET’in birimlere tanıdığı standart yetkiler vardır. Okullarımız, bu standartlara uymak durumunda değildir. İster birimlere, ister kişilere ekranların tamamını, belli bölümlerini açıp kapatabilir, bu ekranları; görmesine, eklemesine, düzenlemesine, silmesine istediği gibi karar verebilir.  Öğrenci –öğretmen portallarındaki her web parçasına istediği gibi hükmedebilir.

 

Muhasebe-1 /8 Eylül Cuma Saat 10:30

 

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarıları, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 10 serisi videolarında bulabilirsiniz.

Muhasebe-2 / 8 Eylül Cuma Saat 14:30

 

Öğrenci dışında elde edilen gelirler, gider işlemleri, giderlerin tasniflenmesi, virman işlemleri, kasa hesabı işlemlerini bu eğitimde anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 11 serisi videolarında bulabilirsiniz.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]