Ramazan, Bayram, Sonrasında K12NET’le Devam…

18 Haziran 2018

Ramazan, Bayram, Sonrasında K12NET’le Devam…

Zaman hızla akıp gidiyor, şartlar değişse de, “K12NET’in öğretme, kullanıcılarına etkin bir biçimde sistemi kullandırma çabaları” süreklilik arz ediyor. Bu yıl, 182 kez online eğitim yaptık. Haziran seminer dönemi için de, 25 online eğitim hazırladık. Her hafta okullarımızı bu eğitimlere davet ettik. Bu yıl sistemi ilk kez satın alan okullara, 3 ay temel eğitimler, sonraki 3 ay da diğer fonksiyonlarını öğretmek için özel davetlerde bulunduk. Sistemi önceden satın almış ama bir sebepten bazı modülleri kullanmamış okullarımızı özel olarak arayıp “bu konuda üzerimize düşen bir görev var mı?” diye sorduk. Bunu göstermelik üç, beş maille, üç, beş telefonla yapmadık. Binlerce kullanıcımızın tanıklığında bütün bir yıl süresince yerine getirdik. Milyon dolarlık bütçesi olan uluslararası firmalar bile satış sonrasında böyle bir destek veremezken, K12NET olarak bu hizmeti siz kıymetli müşterilerimize sunduk. Gücünü sadece müşterisinden alan bizim gibi firmaların çalışmaktan ve üretmekten başka bir yolu yoktur.

Bu hafta 10 farklı konuda online, ücretsiz, her okulun kendi yerinden katılabileceği eğitimler vereceğiz. Eğitimlere katılmak için [email protected] adresine mail göndermeniz yeterli olacaktır.

http://tanitim.k12net.com/tmp/seminer.png

18 Haziran Pazartesi, Saat 10:30 – Ölçme Değerlendirme

Bu eğitimimize katılan kullanıcılar, istedikleri optik makinede, istedikleri optik kağıtla, LKS,YKS, Alan, Teog, SBS, KPSS, ÜDS, YDS…  gibi ulusal sınavları veya kendi tanımladıkları herhangi bir sınavı değerlendirip, zengin rapor ve analizlerini almayı öğrenirler.

18 Haziran Pazartesi, Saat 14:30 – Servis

Servisleri takip eden takip programları, yılda değil, ayda, öğrenci başına 10-15 Lira arasında ücret istiyor. K12NET aynı hizmeti, tek bir kuruş ücret istemeden aynı kalitede sağlıyor. Öğrencinin evine 400-500 metre yaklaşıldığında velisine “servis geliyor” bildirimi gidiyor. Servis okula ulaştığında da yine veliye “servis okula ulaştı” diye bilgi veriliyor. Üstelik giden bildirimler de ücretsiz.

19 Haziran Salı, Saat 10:30 – Muhasebe-1

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarıları, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız.

19 Haziran Salı, Saat 14:30 – Muhasebe-2

Öğrenci dışında elde edilen gelirler, gider işlemleri, giderlerin tasniflenmesi, virman işlemleri, kasa hesabı işlemlerini bu eğitimde anlatacağız.

20 Haziran Çarşamba Saat, 10:30 – Ders Programı

Ders Programı okulların açılmasına birkaç gün kala öğrenilemez. Ders programı bugünlerde öğrenilir, bu yılın kriterleriyle program yapma egzersizleri yapılır, önümüzdeki yıla bugünlerden hazırlık yapılır. Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar.

20 Haziran Çarşamba, Saat 14:30 – Öğretmen Portalı

Okulunuzun öğretmenlerine değil, gerektiğinde okulunuz öğretmenlerine eğitim verecek yetkili kişi/ kişilere öğretmen eğitiminin nasıl yapılacağını anlatacağız, ayrıca öğretmen eğitimi için özel olarak çekilmiş,  yüksek çözünürlüklü videomuzu bu seminer döneminde iki oturumda öğretmen eğitimi verilmesini öneriyoruz. Öğretmenlerimizi bir toplantı salonunda toplayıp, youtube’daki videomuzu projeksiyondan yansıtıp, sesini hoparlöre vererek bu eğitimi yapabilirsiniz.

Video olduğu için istediğiniz zaman da eğitim yapabilirsiniz. Bizim önerimiz, eğitimin iki oturumda yapılmasıdır. Eğitim başlamadan videoyu açıp yüklerseniz, eğitim esnasında internet kesilse bile etkilenmezsiniz. Videoyu açtığınızda sayfanın altında bir açıklama yazısı göreceksiniz. Daha Fazla Göster dediğinizde, konuların başlıklarını ve videodaki süre olarak yerlerini görebilirsiniz. Videoyu baştan sona izleyebileceğiniz gibi istediğiniz bölümler arasında da gezinebilirsiniz. Youtube videolarında sağ alt köşedeki Tam Ekran modunu ya da Sinema modunu kullanabilirsiniz. Ayarlar ekranında özellikle videonun anlatım hızını belirleyebilirsiniz.

21 Haziran Perşembe, Saat 10:30 – Rehberlik

Rehberlik görüşme kayıtlarını K12NET sistemine ekler, görüşme istatistik ve analizlerine anında ulaşabilirsiniz. Sisteme en son eklenen Burdon, Yaşam Penceresi gibi 12 adet rehberlik test ve envanterlerini tek bir kuruş ödemeden sistem üzerinden değerlendirebilirsiniz. Optik okuyucudan çıkan ham dat dosyasını sisteme verdiğinizde, raporlarınız otomatik oluşur. Burdon testini online olarak da uygulayabilirsiniz.

Üniversite Tercih Programı Satın Almayınız.

Temmuz ayının sonunda üniversite tercihlerini K12NET Tercih Programından yapacağız. http://osstercih.k12net.com    Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, bu hizmetimizden,  K12NET okulu olmayan okullarımız da ücretsiz yararlanabilecektir. K12NET, YÖK’ün hazırladığı, müthiş bir kaynak, YÖK ATLAS ile de entegre çalışmaktadır.

Kamuoyu Bu Bilgileri Hiçbir Yerde Görmedi. 2017 Yılına Ait, Çok Kıymetli Yerleştirme Bilgileri YÖK Atlas’da yayınlandı. K12NET üzerinden bu kıymetli bilgilere bugünden ulaşabilirsiniz. 

21 Haziran Perşembe, Saat 14:30 – Devamsızlık

Bu eğitime katılan kullanıcılarımıza 10 saniyede nasıl devamsızlık alındığını, devamsızlık bilgilerinin nasıl ÜCRETSİZ bildirim olarak anne-babalara ulaştırıldığını göstereceğiz.

22 Haziran Cuma, Saat 10:30 – Temel Tanımlar

Yeni K12NET Müşterisi olmuş veya bir sebepten dolayı K12NET’in temel özelliklerini öğrenememiş kurumlarımıza en temel bilgileri yeniden bir kere daha  anlatacağız. Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz.  Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz. 

22 Haziran Cuma, Saat 14:30 – Öğrenci Portalı  

Önümüzdeki yıl, tüm öğrencilerin, tüm anne – babaların, Almanya’daki meraklı halaların mobil cep telefonlarındaki K12NET uygulamaları ile öğrencilerinin bilgilerine anında – aracısız nasıl ulaşacaklarını anlatacağız. Önümüzdeki yıl en büyük hedefimiz, tüm velilerimizin, tüm öğrencilerimizin K12NET Mobil Uygulamayı baş ucu programı yapmaları olacaktır. Sosyal medya kullanımı için elinden cep telefonunu düşürmeyen velilerimizi, K12NET tiryakisi yapmak istiyoruz.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]