Özel Okulların Gündemi Neyse, K12NET, Eğitimlerini Ona Göre Düzenliyor.

5 Şubat 2018

Özel Okulların Gündemi Neyse, K12NET, Eğitimlerini Ona Göre Düzenliyor.

Bugünlerde, Türkiye’nin neredeyse her coğrafyasında, özel okullar, bursluluk sınavları yapıyor. Aralık ayında başlayan bu süreç, Mart ayına kadar devam edecek, bizler de tekrar tekrar eğitimlerimizi yapacağız. 2 Dönem başlarken, K12NET sisteminin de ikinci döneme geçirilmesi gerekiyor. İkinci döneme geçiş işlemlerini geçen hafta anlatmıştık, bu hafta tekrarını yapacağız. Okullarımızın bir kısmı yeni döneme, yeni ders programı ile başladı, bazıları da ilk haftalarda değişiklik yapacaklar. Bizler de, bu haftalarda ders programı yapacak okullarımız için ders dağıtım programı eğitimimizi tekrarlayacağız.  Ölçme Değerlendirme modülünde sizleri çok mutlu edeceğini düşündüğümüz yeni güncelleme haberini de paylaşacağız. Bir ay içinde 87 özel okul müdürlüğü, K12NET’li olmayı tercih etti. Aramıza yeni katılan okullarımıza veya bir sebeple hala temel tanımlar sürecini tamamlayamamış okullarımıza Temel Tanımlar Eğitimi vereceğiz.

Temel Tanımlar / 6 Şubat Salı, Saat 10:30

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

 

İkinci Döneme Geçiş İşlemleri 6 Şubat Salı, Saat 14:30

 

2.Dönemin tanımlanması, şubelerin derslerini, öğretmenleri ve saatlerini ikinci döneme kopyalanması, not türünün ikinci döneme atanması, dönemlik uygulanan davranış uygulamaları varsa davranış uygulamalarının ikinci dönem için oluşturulması, ikinci dönem ile kulüp seçimleri tekrar gündeme gelecekse kulüp seçimleri de bu eğitimlerimizde anlatılacaktır. K12NET’de öğrenciler, veliler cep telefonları, tabletlerden, interneti olan herhangi bir bilgisayardan kendisine sunulan kulüp tercihlerini sıralamakta, tercih süresi bitiminde okul yöneticileri bir saniye içinde tercihlere göre öğrenci yerleştirmesi yapılabilmektedir. 

 

Ders Dağıtım Programı  / 7 Şubat Çarşamba, Saat 10:30

 

İğnenin Deliğinden Geçiren Ders Dağıtım Programı

Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar. Ayrıca K12NET uluslararası bir program olan aSc Ders Dağıtım Programı ile entegredir. aSc programında yaptığınız ders programını, K12NET’e tek bir hamlede yükleyebilirsiniz.

 

Bursluluk Sınavları  / 8 Şubat Perşembe Saat 10:30

Okullarımız bursluluk sınavları yaptı/ yapıyor ya da önümüzdeki günlerde yapmaya başlayacaklar. Mükemmelliğin yarısı hazırlıktır, egzersizdir. Siz ne kadar önceden hazırlanırsanız, siz ne kadar çok prova yaparsanız, gerçeğini o kadar mükemmel icra edersiniz. Gerçek hayatta yaşanabilecek her durumu düşünerek o durumların bire bir eğitimlerini yapacağız.

Ölçme Değerlendirme Eğitimi / 9 Şubat Cuma, Saat 10:30

Ölçme değerlendirme modülümüz, 2008 yılında kullanılan aspx teknolojisinden, yeni teknolojiye taşınıyor. Yeni ekran görüntülerimiz, yeni fonksiyonlar ile sınav ekranlarını anlatacağız. Öğrenci sınavlarını değerlendirmede okul numarası veya TC kimlik numarası kullanılmaktadır. Onlarca uyarıya rağmen, öğrenciler numaralarını eksik, yanlış ya da hiç kodlamamaktadır. Bunları değerlendirmek için tek tek elle düzeltme yapmak gerekmektedir. Lütfen aşağıdaki resimdeki dat dosyasına bakınız. Sarıya boyayarak gösterdiğimiz hatalar, ne kadar bildik değil mi?  Sınavdan önce o kadar uyarmanıza rağmen öğrenciler, isimlerini yazarken yanlış yazıyor, yanlış kodluyor, sınavın okunması için gerekli okul numarası ya hiç kodlamıyor, ya yanlış kodluyor, ya da eksik kodluyor. Bu sınavların değerlendirilebilmesi için öğrencilerin okul numaralarının mutlaka doğru kodlaması gerekiyor ya da sınav değerlendirmesi yapan görevlinin bu hataları tek tek elle düzeltmesi gerekiyor. K12NET isimlerin benzerliğinden yararlanarak bu düzeltmeleri otomatik yapıyor. K12NET’i yıllardır kullanan ölçme değerlendirme uzmanları bu yöntem sayesinde “her sınavda en az yarım saat kazandık” diyorlar. Sınavları değerlendirirken K12NET’in bu özelliklerini bilmiyorsanız, her sınavda veri düzeltmek için boş yere zaman harcıyorsunuz demektir. Ölçme değerlendirme eğitimimizde onlarca fonksiyondan birisi olarak bu özelliğimizi de anlatacağız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]