Özel Okullar, Bursluluk Sınavları ile Hayat Bulur. (K12NET Bilgilendirme-Eğitime Çağrı)

18 Aralık 2017

Özel Okullar, Bursluluk Sınavları ile Hayat Bulur. (K12NET Bilgilendirme-Eğitime Çağrı)
Özel okulculuğun bir numaralı kuralı, “öğrenci kaydı” almaktır.  Okulda yapacağınız tüm yenilikler, tüm reformlar, yeteri kadar öğrenci kaydı almanıza bağlıdır. Yeni öğrenci kaydı alabilmek için okullar, pek çok yöntem denemektedir. Bunlardan biri, en etkilisi, “Bursluluk Sınavlarıdır
Bursluluk sınavlarında muhatap, son kullanıcı dediğimiz, veliler-öğrenciler olduğu için hiç hata yapılmaması gerekir. Okulun bu süreci, tam bir profesyonellik içerisinde yürütmesi lazımdır. K12NET Ekibi olarak her yıl olduğu gibi, biz de bursluluk sınavlarının yazılım tarafında sizlere destek olmaya çalışacağız.
19 Aralık Salı günü saat 14:30’daBursluluk Sınavları Organizasyonu Eğitimi yapacağız. Bursluluk sınavının en başından, sonuna kadar olacak her durumu işleyeceğiz. Bu eğitime tüm okullarımızın katılmalarını rica ediyoruz. Konu bu kadar önemli olduğu için anlatacağımız eğitimin yardım videosunu da geçen yıllarda hazır etmiştik. Online eğitimin bire bir aynısını 12N Serisi videolarında bulabilirsiniz.
Optik Form Kodlama Eğitimi / 20 Aralık Çarşamba Günü Saat 14:30’da
Bursluluk Sınavında Öğrencinin Optik Kâğıdı, Aynı ÖSYM’de olduğu Gibi, Önceden Adına Düzenlenmiş, Kodlanmış Olmalıdır.
Bursluluk sınavında okullar, organizasyon becerilerini hatasızca sergilenmesi gerekir. Sınava girecek öğrencilerin başvuru yaptıklarında sınava giriş belgesi, hatta mümkünse resimli sınav giriş belgesi verilmeli, sınav günü öğrencinin oturacağı sırada optik formu adına düzenlenmiş, belli alanları kodlanmış olmalıdır. K12NET’de optik formları da önceden kodlayıp öğrencilerin sınav olacakları sıralara yerleştirebilirsiniz. DİKKAT !!! Mükemmelliğin büyük kısmı, hazırlıktır. Hazırlık önceden yapılmalıdır. Vakit varken, bu eğitimlere katılınız, önceden hazırlıklarınızı yapınız, hiç deneme yapmadan sınavdan bir iki gün önce çalışmalara başlarsanız hata yapma olasılığını artırmış olursunuz.
Not Defteri İle İlişkilendirilmemiş Klasik Sınav Eğitimi / 21 Aralık Perşembe Günü Saat 14:30’da
Not Defteri İle İlişkilendirilmemiş Klasik Sınav Çalışmalarımız Hazır. Geçen Hafta Söz Verdiğimiz Gibi Bu Yeni Modülün Önemli Bir Kısmını Hazır Ettik.
Özel okulcu, her türlü sınav sorusu ile öğrencilerini hayata hazır hale getirmeye çalışır. Klasik sınav yapmanın kendine özgü avantajları vardır. Çoktan seçmeli sınavlara önem vereceğimiz gibi, isteyen okullarımızın klasik sınav yapmaları için de her türlü yeniliği sisteme ekleyeceğiz. 2010 yılından bu zamana Ölçme Değerlendirme ekranlarından >>> Not Defteri ekranlarına gönderilerek klasik sınavları zaten yapıyorduk. Şimdi sadece deneme sınavı gibi hiç not defteri ekranına gitmeden klasik sınav yapabileceksiniz.
Temel Tanımları Eğitimi / 20 Aralık Çarşamba Günü Saat 10:30’da
Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]