ÖSYM Açıklamadan, K12NET Açıklasın (Eğitime Davet)

20 Mart 2017

ÖSYM Açıklamadan, K12NET Açıklasın (Eğitime Davet)

Geçen hafta Pazar günü YGS yapıldı, çok yakında ÖSYM sonuçları açıklayacaktır. Sonra da bütün hızıyla LYS süreci başlayacak. LYS- YGS ile ilişkili bir sınav olup, puanlarının hesaplanmasında YGS sonuçları da dikkate alınmaktadır. Önümüzdeki hafta ÖSYM, gerçek YGS sonuçlarını ilan ettiğinde bundan sonraki LYS deneme sınavlarında gerçek YGS sonuçlarını kullanabiliriz. Her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerin gerçek YGS sonuçlarını topluca excel ile yüklettirip, bundan sonraki LYS deneme sınavlarında kullanılmasını sağlattıracağız. Birkaç gün önce, çıkardığımız yeni güncellemeyle ulusal resmi sınavlarınızı TEOG,YGS,LYS,TOFEL gibi arşivleyebileceğinizi söylemiştik. Madem gerçek YGS sonuçlarını sisteme yükleyeceğiz, aradan arşivleme işini de çıkarıp, excelle topluca yükleme yaparken, bu sonuçları resmi sınav olarak da yükle diyeceğiz. Deyim yerindeyse bir taşla iki kuş vuracağız.

Bu yıl, LYS’de ilk defa kısa cevaplı açık uçlu sorular sorulacak. 13 Şubat tarihinde “sistemi hazır ettik, eğitime bekliyoruz” dediğimizde çok az katılım olmuştu. Geçen haftanın bir numaralı gündemi ise kısa cevaplı LYS Deneme Sınavlarıydı. Müşterilerimiz sıklıkla bunu nasıl yapacaklarını sordular. 23 Mart Perşembe günü saat 14.30’da Ölçme Değerlendirme eğitimi yapacağız. Eğitimde, “YGS sonuçlarını excelden topluca nasıl aktaracağız, aktarırken resmi sınav olarak nasıl arşivleyeceğiz,  kısa cevaplı LYS Deneme sınavlarını nasıl tanımlayacağız, YGS ile LYS sınavlarını nasıl birleştireceğiz?” Konularını inceleyeceğiz. Bu eğitimde anlatılanları, K12NET hesabınızla giriş yaptığınızda sağ üst köşedeki soru işaretine tıklayarak yardım videolarında bulabilirsiniz. 12M,12O, 12-O1, videolarında bu konular ayrıntılarıyla anlatılmaktadır.

22 Mart Çarşamba Saat 14:30’da Sağlık Modülü Eğitimi

Revire gelen öğrencilerin, şikâyet, ön tanı, belirti bulgular, ilaç tedavisi gibi bilgilerinin işlenmesi, bunların sistem tarafından otomatik olarak istatistik haline getirilmesi, hasta kayıt defterinin otomatik oluşumu, boy-kilo-kemik gelişimi gibi taramaların eklenmesini anlatacağız. (Bu eğitimde anlatılanları 23 serisi videolarında bulabilirsiniz.

21 Mart Salı günü Saat 14:30’da Servis Modülü Eğitimi

Sabahleyin babasının evinden okula giden öğrenci, akşamüzeri okul bittiğinde babaannesinin evinde kalabilmektedir. Yani servisler, farklı güzergâhlarda seyahat etmektedirler. Hangi güzergâhta, hangi servisler, hangi serviste hangi öğrenciler bulunmaktadır? İstenilen güzergâhta, istenilen servisteki öğrencilere, velilerine tek bir hareketle SMS gönderilebilmektedir. Bu eğitimde anlatılanlar için [email protected] adresinden yazılı doküman isteyebilirsiniz.

24 Mart Cuma günü saat 10:30 Temel Tanımları Eğitimlerini yapacağız.

Öğrenci-öğretmen-şube-ders tanımlama gibi en temel konuları anlatacağımız Temel Tanımlar eğitimine ihtiyacı olan tüm kurumları bekliyoruz. Eğitimlerimiz online-ücretsiz olup, her kurum kendi yerinden eğitime katılmaktadır. Eğitime katılmak isteyenlerin [email protected] adresine, bu isteklerini yazmaları yeterlidir.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]