Önümüzdeki Yıla Kayıt İşlemleri, Bu Haftaki K12NET Eğitiminde

31 Aralık 2018

Önümüzdeki Yıla Kayıt İşlemleri, Bu Haftaki K12NET Eğitiminde

Bugünlerde özel okullarda aşağıda saydığımız olaylar oluyor:

1-    Şuan okulunuzun öğrencisi olmayan öğrenciler geliyor ve 2019-2020 öğretim yılına kesin kayıt yaptırıyor. Özel okulculuk buna “DIŞ KAYIT” diyor.

2-    Şuan okulunuzda öğrenim görmekte olan öğrenciler, 2019-2020 öğretim yılında da öğrenimine okulunuzda devam edeceğini söylüyor ve kaydını yeniletiyor. Özel okulculuk buna da “İÇ KAYIT” diyor.

3-    Bugünlerde okulunuz öğrenci olmayan öğrenciler geliyor,okulunuz hakkında bilgi alıyor ve kayıt olmayı düşündüklerini söylüyor ama henüz kayıt yaptırmıyorlar. K12NET bunlara da “misafir öğrenci” diyor ve durumuna göre ya bu yılki sınıf seviyesine göre bu yıla veya önümüzdeki yıl okuyacağı sınıf seviyesine göre önümüzdeki yıla misafir öğrenci olarak kaydediliyor.

4-    Ön muhasebesini K12NET’de  tutanlar, önümüzdeki yılın ücretlerini almaya başlıyorlar. Özel okulculuk, bugünü yaşarken önümüzdeki yılın kayıtlarını alır, hatta önümüzdeki yılın bütçesinden harcamaya bile başlar. Muhasebecilerin önümüzdeki yıl işlemleri ile ilgili birkaç ayarlama yapması gerekiyor.

5-    Bu değişimi yöneticilerin kontrol altında tutması ve her gelişmeden haberdar olması gerekiyor. İşte bu değişimde yine  en büyük destekçiniz K12NET’dir.

— KURUCULAR HER GÜN BU SORULARI SORUYORLAR—-

Bugün kaç dış kaydımız, kaç iç kaydımız var. Henüz kayıt yenilemeyen kaç öğrenci var. Hangi müdürlüğümüzde kayıtlar ileride gidiyor, sınıf seviyelerine göre kayıtların dağılımı nasıl, son 10 günde kayıtların durumu nasıldı, aylara göre kayıtların gelişimini görmek istiyorum. Geçen yıl ile bugünü sayı ve oran olarak karşılaştırmak istiyorum.  Kayıt görevlisi kayıt alınca cebime WhatsApp, Twitter gibi bildirim gelsin istiyorum.

K12NET kurucularınıza, kurucu yetkili kişilere her akşam bu bildirimleri otomatik gönderiyor. İşte yukarıdaki konuları 3 Ocak Perşembe Günü Saat 10:30’da Yeni Yıla Öğrenci Kayıtları, Kurucu Raporları eğitiminde ele alacağız.

Temel Tanımlar / (4 Ocak Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]