Öğrenci Devamsızlığını Alan K12NET, Şimdi de Öğretmen Devamsızlığı Alıyor (Güncelleme ve Eğitim Haberi)

19 Kasım 2018

Öğrenci Devamsızlığını Alan K12NET, Şimdi de Öğretmen Devamsızlığı Alıyor (Güncelleme ve Eğitim Haberi)

Öğrencilerin devamsızlıklarını aldığımız gibi artık öğretmenlerin/personellerin de devamsızlıklarını, K12NET üzerinden alabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da okulların uygulamaları farklılıklar gösterebiliyor.

1-    Bizim için sadece öğretmenin girdiği ders saati önemlidir. Ay sonunda ücretlendirmemizi girdiği ders saati sayısı üzerinden yapıyoruz.

2-    Bizim için ders saati önemli değildir. Öğretmenlerin okulda dersi olsun veya olmasın bir günde bulunmak zorunda oldukları saati esas alırız ve ay sonunda ücretlendirmemizi bu hesaplama üzerinden yaparız.

3-    Kütüphane, güvenlik, kantin vb. çalışanlarımızda ders değil,  günlük devamsızlık alırız. Sabah gelip, akşam gittiği saati biliriz. Bu personellerin günlük devamsızlıklarını alırız.

4-    Ders devamı dışında, öğretmenin ayrıca yaptığı kulüp ve etütlerin sayılarını da, ay sonunda ayrı ayrı hesaplarız.

5-    Müdür yardımcıları, ders devamsızlığı girerler ama veri girişi eksik yapılırsa ücretlendirmeyi etkileyeceği için başka kontrol mekanizmalarına da ihtiyaç vardır. Devamsızlık girilme bir gün için bile unutulursa sistem hemen bilgi vermeli,veri girişinde eksiklik olduğu sistem tarafından uyarılmalıdır. 

6-    Ayın sonu geldi, K12NET üzerinden  Öğretmen Devamsızlık raporları çıkarıldı, okul yönetimi ile insan kaynakları veya muhasebe gibi birimler, sayılarda mutabık kaldılar, öyleyse işlem yapılan ayın verileri, artık veri girişi yapan kişiler için değiştirilemez, silinemez, eklenemez olsun,yani KİTLİ olsun.

K12NET, yukarıdaki soruların tamamına cevap verecek bir güncelleme çıkardı. Yılda 100’ün üzerinde güncelleme çıkaran K12NET, bu çalışmasını da tüm müşterilerine ücretsiz sunuyor. 

Bu hafta 22 Kasım Perşembe günü saat 10:30’da bu yeni güncellememizi, Öğretmen Devamsızlığını online eğitimimizde anlatacağız. Bunu anlatmışken öğrenci devamsızlıklarından da bahsedeceğiz.  Özel okulcu , devamsız öğrencinin velisine hemen ulaşmak, bilgi vermek zorundadır. Özel okul tercihlerinde iyi eğitim kadar, güvenlik unsurlarının da, velilerin tercih sebebi olduğunu biliyoruz. Aşağıdaki yoklama fişini hepimiz biliriz. 

Defterin arasında akşama kadar durup, akşam veliye bilgi verilemeyecek kadar kıymetli bilgiler içermektedir.  Hele de ilk ders saatinin devamsızlığı, acayip önemlidir. Bir çok okulda ilk ders saatinde büyük koşturmaca olur. Bir görevli tüm derslikleri gezer, yoklama fişini alır. Tek tek, velileri ya telefonla ararlar veya ücreti karşılığı SMS gönderiler.

Bakın! K12NET ders devamsızlığını nasıl otomatik hale getirdi?

Öğretmen kendi portalından cep telefonundan, tabletten veya interneti olan herhangi bir bilgisayarından tek bir hareketle 10 saniye içinde devamsızlığını alır. Okul yönetimi öğretmenin aldığı ders devamsızlığını anında kendi portalından görür.  Sistem 15 dakika güvenlik payı bırakarak, velilerin K12NET Cep uygulamalarına bedava bildirim gönderir. 

Eğer okul yönetimi öğretmenin ders devamsızlığı almasını istemezse, yine ilk ders yoklama fişlerini toplayıp, K12NET personel portalından devamsızlıkları hızlıca girebilirsiniz. Bu işlem sizi telefon aramalarından, ücretli SMS gönderimlerinden kurtarır. Bu yöntemi tercih ederseniz hiç olmazsa veliyi bilgilendirme süreçlerini otomatik hale getirmiş olursunuz.

Yukarıda açıklanan Öğretmen- Öğrenci Devamsızlıkları konusunda  22 Kasım Perşembe günü saat 10:30’da yapacağımız online eğitimde bulabilirsiniz.

K12NET’in Ödev Modülünü Kullanmayan Okul, Zarardır.

Yıllar içerisinde K12NET’in Ödev Modülü çok güçlü hale geldi. 4 çeşit ödev verilebiliyor. Bir öğretmen saniyeler içinde ödev tanımlayabiliyor. Ödev verirken, derse giren diğer öğretmenlerin verdikleri ödevlerin bitiş tarihleri görülebiliyor. Böylece öğrencilerin üzerindeki “Ödev yükü” tüm öğretmenler tarafından görülerek en uygun zaman aralığına ödev verilmesi sağlanıyor. Ödev verilince öğrencilere/velilere ödevin verildiğine dair, K12NET Mobil uygulama üzerinden ücretsiz bildirim gönderiliyor. Ödevin tamamlanma zamanı geldiğinde öğretmen bir hareketle ödevi kontrol ediyor ve ödev kontrol sonucu da bildirim yoluyla öğrenci, veliye ulaştırılıyor. Bu yıl Başat Yayıncılığın 8 ve 9. Sınıflara tanımlanmış 400’ün üzerinde ücretsiz yaprak testleri, çok yakında başlayacak ücretsiz ünite tarama testleri ödev modülü kullanılarak veriliyor. K12NET’in Ödev Modülünü kullanmanız okulunuza ciddi katkı sağlayacaktır. 21 Kasım Çarşamba günü saat 10:30’da yapılacak Online Ödevler Modülü Eğitimine bekliyoruz.

Temel Tanımlar / (23 Kasım Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]