Müşterimizin İçi Yanarken, K12NET Rahat Edemez?

10 Ocak 2018

Müşterimizin İçi Yanarken, K12NET Rahat Edemez?

Biliyorsunuz TEOG sınavında üç yanlış bir doğruyu götürmezdi. Yeni LKS uygulaması ile üç yanlış bir doğruyu götürmeye başladı. Netleri hesaplarken virgülden sonra, 66667 veya 33333 gibi değerler oluşmaya başladı. Bu değerleri ya yukarıya, ya aşağıya ya da 5’ten büyükse bir üstte, küçükse bir alta yuvarlamak gerekiyordu, biz de en sonuncu yöntemi kullanıyorduk. Bir okulumuz aradı, bir öğrencisi Türkçe ve Matematik dersinden 1’er yanlış, diğer öğrencisi de sadece Türkçe dersinden iki yanlış yapmış, toplam da ikisinin de 2 yanlışı var. Türkçe ve Matematik dersinin ağırlıkları da aynı olduğunu göre puanlarının aynı olması gerekiyordu. Bir yanlışlar yukarı, iki yanlışlar aşağı yuvarlandığı için toplam netlerde 0,1’lik bir fark oluşuyordu. Bu da iki öğrencinin aynı puanı alamamasına neden oluyordu. Veli okulu arayıp bu durumu sormuş. Veliye yukarıdaki matematik işlemini anlatamazsınız, müşterinizin içi yanarken, K12NET ekibi olarak huzurlu olmamız olanaklı değildi. Hemen düşündük, nasıl kalıcı bir düzenleme yapabiliriz diye alternatifler aradık. “Derslerin netlerini ayrı ayrı hesaplamak yerine, aynı ağırlıklı derslerin netlerini hesaplarsak bu soruna kalıcı çözüm buluruz” dedik ve tüm sistemlerimize güncellemeyi aldırdık. Bundan sonra K12NET’de yuvarlamadan kaynaklı onda birlik bile olsa fark oluşmasına izin vermeyeceğiz.

Ekranlar Sağa Doğru Uzarsa Öğrenci İsmi Gözükmüyor.

Kullandığımız en son teknolojide ekranlar sağa doğru uzarsa, sol tarafta yer alan örneğin öğrencilerin isimlerini sabit tutamıyoruz. Ekranlar sağa doğru gittikçe bir süre sonra en başta duran öğrenci isimleri gözükmez oluyor. Öğretmen,ekranın en sağındaki öğrencisine not girecek, not gireceği öğrencisinin ismini göremiyor. Uluslararası en son teknolojik alt yapıyı kullanıyoruz. Bu alt yapıyı sağlayanlar bu özelliği eklememişler. Lakin bu sorun, bizim ülkemizin öğretmenlerini yoruyor. Kenara çekilemeyiz. Madem alt yapı bunu sağlamıyor, hemen bir kolaylık düşündük. Gösterilecek soruların aralıklarını seçtirip, ekranın hep  sol tarafını görünür hale getirdik.

MEB Kayıt Sözleşmesini Yeniledi.

Her yıl MEB, Kayıt Sözleşmelerinde değişikliğe gider. 2 Ocak tarihinde aşağıdaki linkte kayıt sözleşmesinin son halini yayınladı.

https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_01/02174434_2018-2019_YYrenci_kayYt_sYzleYmesi.docx

Okullara sadece bu formatta kayıt sözleşmesi yapacaksınız” dedi. Bizler de hemen K12NET’e uyarlamasını yaptık. Sözleşmenin en sonunda özel hususlar diye bir bölüm yer alıyor, demek ki, okullarımız buraya kendileri de ekleme yapabilecekler. Biz bakanlığın ilan ettiği şablonu koyacağız, sizler istediğiniz gibi kendi olanaklarınızla değiştirip kendi şablonunuzu yükleyebileceksiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı  değişiklik yaptıysa, K12NET “bunu geçen yıl değiştirmiştim, her yıl yeniden düzenleyemem” diyemez. 1864 özel okulu kendine inandırıp, yola çıkmasını sağladıysa, K12NET, yol arkadaşlığının gereğini her seferinde yerine getirmek durumundadır.

ÖSYM, Derslerin Ağırlıklarını İlan Etti.

ÖSYM öğretim yılının başından bu zamana kurallarını peyderpey açıklıyor. Her açıkladığında eksik bile olsa düzenleme yapıp sınavların değerlendirilmesini sağlıyoruz. ÖSYM en son, derslerin ağırlıklarını ilan etti. Hemen gereğini yerine getirip düzenlemelerimizi yaptık. “ÖSYM kurallarını netleştirinceye kadar bekleyip öyle yazılım yapacağız” diyemeyiz. ÖSYM, değişiklik yaptıkça velilerine karşı sorumlulukları olan okullarımızı yalnız bırakamayız. Kaç kere değişiklik yaparsa, bizde bıkmadan usanmadan en son güncellemeleri yapacağız. 

Özetle bize güvenip yola çıkan 1864 okulumuzu hiç yanlız bırakmayacağız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]