K12NET’in Haziran Seminer Dönemi Eğitimleri Bitti, Bitiyor.

25 Haziran 2018

K12NET’in Haziran Seminer Dönemi Eğitimleri Bitti, Bitiyor.

Seminer döneminin son haftasında, K12NET’de 10 farklı eğitimle görevine devam edecek. K12NET Eğitimleri online, yerinde yapılıyor. Her okul, kendi kurumundan ücretsiz olarak katılıyor. Eğitime katılmak için [email protected]adresine mail göndermeniz yeterli olacaktır.

http://tanitim.k12net.com/tmp/seminer.png

Ajanda Modülü– (25 Haziran Pazartesi, Saat 10:30)

Okullarınızda okuma bayramları, şenlikler, törenler oluyor. Bunları düzenlemek zor, bunları öğrencilere velilere duyurmak, haberdar etmek bir o kadar zordur. K12NET’de tüm etkinliklerinizi tanımlar, ilgili kişileri davet edersiniz. K12NET Mobile uygulaması sayesinde bu davetler, Whatsapp, Twitter gibi bildirimlerle ilgili kişilere anında ulaşır. Yine aynı modülü kullanarak öğretmenlerimizin bireysel ve toplu randevularını ayarlayabilirsiniz.  Bu yıl bir yenilik olarak eklenen “Albüm” fonksiyonunu da anlatacağız. İstediğiniz kadar resim ekleyip, albüme bakar gibi tek tek resimleri keyifle incelebilirsiniz. Artık hiç bir sosyal medya aracına ihtiyaç duymadan K12NET üzerinden bu işlemlerinizi yapabilirsiniz.  

Sağlık Modülü– (25 Haziran Pazartesi, Saat 14:30)

Biliyorsunuz, okulların revirlerinde görüşmeler kayıt altına alınır. Binlerce vaka, revir defterine işlenir. K12NET’de bunu yapar ama arkasından K12NET, bu defteri excelde döküm haline getirir. Arkasından da bu kayıtları el sürdürmeden otomatik analiz eder. Yaptığı analizleri aşağıdaki resimlerde bulabilirsiniz. Revir kayıtları dışında boy-kilo – kemik gelişimi gibi  sağlık taramalarını da K12NET sisteminden gelişimsel olarak izleyebilirsiniz.

Anket Modülü / (26 Haziran Salı, Saat 10:30)

Anket düzenlemek zor, anketleri analiz etmek de bir o kadar zordur. Öğrenmek istediğiniz her konuda personele, öğretmene, öğrenciye, veliye sorular sorup, onlar daha cevap verirken anında analizlerine ulaşabilirsiniz. Sonuçlar sistem tarafından otomatik değerlendirilmektedir.

Ders Programı / (26 Haziran Salı, Saat 14:30)

Ders Programı okulların açılmasına birkaç gün kala öğrenilemez. Ders programı bugünlerde öğrenilir, bu yılın kriterleriyle program yapma egzersizleri yapılır, önümüzdeki yıla bugünlerden hazırlık yapılır. Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar.

Davranış Modülü / (27 Haziran Çarşamba, Saat 10:30)

Gözlemlenen her durumu, davranış karnesi haline getirebilirsiniz. Karnelerin içeriğini, başlıklarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Öğrencilere karne, transkript dışında isimlerini, içeriklerini kendinizin belirlediği davranış karnelerini oluşturabilirsiniz.

Etüt Modülü Eğitimi (27 Haziran Çarşamba, Saat 14:30 ) 

Sınav yapıyorsunuz, Matematik zümre başkanı “bu ay işlediğimiz denklemler konusunda %30’un altında kalan öğrencilere etüt hazırlayalım” diyor. Sadece denklemler konusunda sadece ihtiyacı olan öğrencilere etüt verebiliyorsunuz. Sınırsız olan hiçbir şey yoktur. Sınırsız etüt de yoktur. Etütler ile ilgili kuralları koyar, her öğrenciye adaletle tek bir personel tahsis etmeden online etüt alınmasını sağlayabilirsiniz.  Etütler hakkında her türlü ayrıntıyı bu eğitimde bulabilirsiniz.

Öğrenciyi –veliyi yıl içinde defalarca etüt çalışmalarına davet edersiniz. Gelen olmaz. Öğrenci, yıl boyunca beklenilen gelişimi gösterememiştir. Bundan sonra polemik başlar. Oysa, K12NET’in olduğu yerde polemik olamaz. Öğrenciye etüt verilir; davet, velinin cevap telefonuna ücretsiz whatsapp, twitter gibi   bildirim olarak gider. Öğrenci etüde gelmez ise devamsızlık tekrar bildirim olarak gider. Öğrencinin davet edildiği etütler kayıt altına alınır, sadece bu yılın değil, öğrencinin öğrenim gördüğü sürece yıllar içeresinde bu bilgiler tutulur. Sorulduğunda ise anında kayıtlarla belgeli olarak,  cevap verilir. Bu hafta, tüm ayrıntılarıyla Etüt modülünü anlatacağız.  

Kulüp Modülü (28 Haziran Perşembe, Saat 10:30)

Okullarımız öğrencilerine açılan kulüplerin listesini sunuyor. “Hangi kulüplerde etkinlik göstermek istersin, istek sırana göre 3 veya 4 tercihte bulunabilirsin” Der. Öğrenci tercihlerini bir kâğıda sıralar, sonra okul yönetimi, mümkünse öğrencilerini birinci tercihlerine; olmadı, ikinci tercihlerine; olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmek için günlerce çaba harcar. K12NET’in var olma nedeni;  harcanan çabanın, harcanan zamanın en aza indirilmesidir. Öğrenciler/veliler, K12NET Mobil Cep uygulamasından kendilerine sunulan kulüpleri, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi tercih ederler. Tercih süresinin bitiminde okul yönetimi tek bir tuşa basar, sadece 10 saniye içinde öğrencilerin kulüplerine yerleştirme işlemi sona erer. Elle yapıldığında saatler süren bu uğraş,K12NET’de 10 saniye içinde sonuçlanır. Önümüzdeki yıl, bu modülü  kullanmak isteyen okullarımızı şimdiden eğitimimize davet ediyoruz.

Öğrenci/ Veli Portalı 28 Haziran Perşembe, Saat 14:30

Bu yıl ne kadar öğretmenimiz, ne kadar öğrenci/velimiz varsa, cep telefonlarına K12NET Mobil uygulamayı yükletip, kullanıcılarımıza sürekli ücretsiz bildirimlerle bilgilerin akıtılmasını sağlayacağız. Bu eğitimde öğrenci/velilerin kullanacağı portalın ayrıntılarını anlatacağız. 

Temel Tanımlar / 29 Haziran Cuma, Saat 10:30

Yeni K12NET Müşterisi olmuş veya bir sebepten dolayı K12NET’in temel özelliklerini öğrenememiş kurumlarımıza en temel bilgileri yeniden bir kere daha  anlatacağız. Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz.

Devamsızlık / (29 Haziran Cuma, Saat 14:30)

Öğretmen portalından 10 saniyede nasıl devamsızlık alınır, devamsızlıklar nasıl mobil uygulama üzerinden veliye bildirim olarak ulaşır, devamsızlık liste ve raporları, günlük ve ders devamsızlıklarının ayrıntılarını bu eğimde bulabilirsiniz.

 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]