K12NET’in Bitti, Bitiyor Eğitimleri (Seminer Dönemi Özel Eğitimleri)

3 Eylül 2018

K12NET’in Bitti, Bitiyor Eğitimleri (Seminer Dönemi Özel Eğitimleri)

6 Ağustos tarihinden bu güne “online eğitimlerimizi bu hafta kaçırırsanız önemli değil, sonraki haftalarda katılırsınız, herkes kendine en uygun zamanda eğitime katılabilir” diyorduk. Eğitimlere henüz katılamayanlara “artık bu eğitimleri kaçırmamalısınız”, diyoruz. Okullar açılmadan önceki, seminer dönemine ait son eğitimler, 3-14 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. Okullar açıldıktan sonra eğitimlerimiz hep devam edecektir ama seminer dönemine ait özel eğitimlere bugünlerde katılmak çok daha faydalı olacaktır.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimler ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Eğitimlerimizin tarih sırasına göre dizilişleri aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Resmi düzgün göremeyenler, aşağıdaki linki tıklayarak da aynı bilgiye ulaşabilirler. 

http://tanitim.k12net.com/tmp/takvimegore.jpg

Ölçme Değerlendirme / (3 Eylül Pazartesi, Saat 10:30)

Bu eğitimimize katılan kullanıcılar, istedikleri optik makinede, istedikleri optik kağıtla, LKS,YKS, Alan, Teog, SBS, KPSS, ÜDS, YDS…  gibi ulusal sınavları veya kendi tanımladıkları herhangi bir sınavı değerlendirip, zengin rapor ve analizlerini almayı öğrenirler. Not: Seminer dönemine özel son eğitimdir.

Servis / (3 Eylül Pazartesi, Saat 14:30)

Bugüne kadar servisler, GPS araçlarıyla takip ediliyor, öğrenci başına aylık 10-15 Lira ücret istenerek servislerin takibi sağlanıyordu. K12NET, bu izlemeyi servis şoförlerinin K12NET Mobil uygulamasından yapıyor. Piyasanın öğrenci başı ayda 10-15 Lira ücret istediği hizmeti, K12NET, ücretsiz okullarımıza sunuyor. Geçen yıl hazır ettiğimiz bu güncelleme,  bazı okullar tarafından uygulandı. Uygulama yapan okullardan olumlu dönüşler aldık. Bu modülü henüz  kullanmayan okullarımız şimdiden birkaç serviste denemeler yapınız, sonuçlarını görünüz. İyice öğrendikten ve sonuçlarını bizzat gözlemledikten sonra yeni yılda, tüm okulunuzun kullanması için planlamalarınızı yapınız. Not: Seminer dönemine özel son eğitimdir.

Temel Tanımlar / (4 Eylül Salı, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. Not: Seminer dönemine özel son eğitimdir.

Kur İşlemleri / (4 Eylül Salı, Saat 14:30)

Ülkemizde eğitim, şube esaslıdır. Öğrenciler 8/A, 8/B gibi şubelerde öğrenim görür ama bazı derslerde yönetim kur yapar, örneğin İngilizce dersinde “Az İngilizce Bilenler”, “İyi seviyede İngilizce Bilenler” diye kur yapılır. Öğretmen derse girer, karşısında hem 8/A’dan, hem 8/B’den öğrenciler vardır. Ödev verirken, not verirken bu öğretmenler büyük sıkıntı çeker. Oysa K12NET’de kur yapmak da çok kolaydır, kur yaptıktan sonra gelen kolaylıklar da çok keyiflidir. K12NET, hem şube esaslı, hem de öğrenciye ders kaydı esaslı çalışabilmektedir. Not: Seminer dönemine özel son eğitimdir.

Şifre İşlemleri / (5 Eylül Çarşamba, Saat 10:30)

Şimdiye kadar hiç yapmadığımız ilk defa bu yıl yapacağımız bir eğitim. Öğrenci-öğretmen veli ve diğer tüm kullanıcılar, sisteme kayıt edilir edilmez kullanıcı adı ve parolaları sistem tarafından otomatik oluşturulur. Bunların yeri nerede, bu hesapları ilgili kişilere nasıl ileteceğiz, şifresini unutan, kaybedenlere nasıl yardımcı olacağız? Geçen yıl sistemi kullanan öğrenci, veli, hatta öğretmenlerin şifreleri topluca sıfırlanmalı mı, sıfırlanmamalı mı? Toplu Sıfırlama (Şifre Yenileme) yapılacaksa nelere dikkat edilmeli? Şifre işlerinde kankalık olmaz! Şifrelerimizi neden kimse ile paylaşmamalı, neden kimsenin şifresini kullanmamalıyız? Tüm ayrıntıları bu eğitimde bulabilirsiniz. Not: Seminer dönemine özel son eğitimdir.

Yeni Yıl İşlemleri / (5 Eylül Çarşamba, Saat 14:30)

Geçen yıl sistemi kullanan okullarımızda öğrenciler, öğretmenler, dersler 2017-2018 yılında kaldı. Birkaç tuşa basarak yeni yıla 2018-2019 yılına aktarabilirsiniz. Böylece yeni yılda kullanmanız gerekecek pek çok bilgi geçen yıldan hazır olarak gelecektir. 2017-2018 yılında görevli bazı personelleriniz emekli oldu veya başka bir okula geçiş yaptılar. Bu yıl okulunuz kadrosundaki personelleri yeni yıla aktarırken, ayrılan personellerin görevlerini sonlandırmalısınız. Bu eğitimde yeni yıla geçiş ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Not: Bu eğitimin tekrarı,10 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Rehberlik  /  (6 Eylül Perşembe Saat 10:30)

Bu eğitimde Rehber öğretmenlerimizin öğrenci görüşmelerini nasıl kayıt altına aldıklarını, ihtiyaç duyarlarsa nasıl görüşmelerini şifreleyebileceklerini göstereceğiz. Türkiye’de standardize edilmiş rehberlik test ve envanterlerini tanıtacağız. 1-Akademik Benlik Ölçeği,2-Başarısızlık Nedenleri Anketi,3-Çalışma Davranışları Değerlendirme Ölçeği,4-Çoklu Zeka Envanteri, 5-Holland Mesleki Tercih Envanteri, 6-Kendini Değerlendirme Envanteri,7-Öğrenme Stilleri, 8-Problem Tarama Envanteri, 9-Sınav Kaygısı Ölçeği, 10- Sosyometri, Sosyagram 11- Burdon Dikkat testinin optikli ve online versiyonlarını 12- Yaşam Pencerem uygulamalarını anlatacağız. Not: Seminer dönemine özel son eğitimdir.

Ders Programı / (6 Eylül Perşembe Saat 14:30)

Ders Programı okulların açılmasına birkaç gün kala öğrenilemez. Ders programı bugünlerde öğrenilir, bu yılın kriterleriyle program yapma egzersizleri yapılır, önümüzdeki yıla bugünlerden hazırlık yapılır. Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar. Not: Seminer dönemine özel son eğitimdir.

Yetkilendirme / (7 Eylül Cuma, Saat 10:30)

Okul yönetim sistemlerinin en önemli konularından biri de yetkilendirmedir. Kim, hangi ekranı, ne kadar görecek? Suyun başındaki yetkili kişi, istediği birimlere, istediği kişilere kolaylıkla yetki verebilmelidir. K12NET’in birimlere tanıdığı standart yetkiler vardır. Okullarımız, bu standartlara uymak durumunda değildir. İster birimlere, ister kişilere ekranların tamamını, belli bölümlerini açıp kapatabilir, bu ekranları; görmesine, eklemesine, düzenlemesine, silmesine istediği gibi karar verebilir.  Öğrenci –öğretmen portallarındaki her web parçasına istediği gibi hükmedebilir. Not: Seminer dönemine özel son eğitimdir. 

Sağlık / (7 Eylül Cuma, Saat 14:30)

Biliyorsunuz, okulların revirlerinde görüşmeler kayıt altına alınır. Binlerce vaka, revir defterine işlenir. K12NET’de bunu yapar ama arkasından K12NET, bu defteri excelde döküm haline getirir. Arkasından da bu kayıtları el sürdürmeden otomatik analiz eder. Revir kayıtları dışında boy-kilo – kemik gelişimi gibi  sağlık taramalarını da K12NET sisteminden gelişimsel olarak izleyebilirsiniz. Not: Seminer dönemine özel son eğitimdir.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]