K12NET’in Bir Modülü, Bu Kadar Çok İş Yapar mı?

12 Kasım 2018

K12NET’in Bir Modülü, Bu Kadar Çok İş Yapar mı? 

1-Her Türlü Etkinliğinizi Tanımlayabilirsiniz.

“Ajanda Modülü” dediğimizde aklınıza ilk ne geliyor?  Muhtemelen “okullarda düzenlenen etkinlik, bayram, şenlik, tören gibi faaliyetlerin duyurulduğu yer” geliyor olmalı.  Doğru da geliyor ama K12NET’in Ajanda Modülü Aktivite dışında daha pek çok fonksiyonu barındırıyor.

2-Öğrenci Hakkında Görüş/Yorum Girebilirsiniz.

Şube öğretmenler toplantısında öğrenci hakkında bugüne kadar yapılan görüşmeleri, öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin öğrenci yorumlarını görmek istiyorsunuz. Bir öğrenci ile ilgili yıllar içerisinde tüm yorumlara/ görüşlere tek bir düğmeye basarak ulaşmak istiyorsunuz. Bunun için K12NET’in Ajanda Modülü Günlük fonksiyonunu kullanabilirsiniz. (Öğrenci görüşlerini girmede ciddi kolaylık sağlayan bir güncelleme çıkarıldı, bu hafta yapacağımız eğitimde bu konuda da bilgi vereceğiz.

3- Görev (Talimatlarınızı Girebilirsiniz)

Okul yöneticisi, öğretmenlerine nöbet tutacağı yeri ve zamanı tebliğ etmek istiyor. Öğretmenler, öğrencilerin şu gün, şu saatte, şurada olmasını istiyor. Okul yöneticisi, okulun elektrikçisine B katındaki, erkek tuvaletinin ampullerini değiştirmesini istiyor. Bu tip görevleri atamak için K12NET’in Ajanda Modülü Görev bölümünü kullanabilirsiniz.

4-Öğretmenler, Toplu Randevu Verebilirler.

Öğretmenler, toplu veli görüşmelerini, “Toplu Randevu” bölümünden düzenleyebilir. Bu yöntemde öğretmen, belirlenen gün ve zamanda kim gelirse onunla görüşmektedir. Randevunun zaman aralığı ve yeri bellidir ama katılımcıları önceden belli değildir. Öğretmen, belirlenen gün ve saatte gelen her veliyle görüşebileceğini ilan etmektedir. Toplu randevularınızı, K12NET’in Ajanda Modülü Toplu Randevu bölümünden düzenleyebilirsiniz.  

5- Öğretmenler, Bireysel Randevu Verebilirler.

Öğretmenler, bireysel Görüşmelerini “Bireysel Randevu” bölümünden düzenleyebilirler. Bu yöntemde öğretmen gününü ve zamanlarını ayarlamakta, veli randevu almakta, öğretmen belirlenen gün ve saatte yalnızca randevuyu talep eden veli ile görüşmektedir. Randevuların yeri zamanı ve görüşülecek kişisi önceden bellidir. Bireysel randevularınızı, K12NET’in Ajanda Modülü  Bireysel Randevu bölümünden düzenleyebilirsiniz.  

6- Albüm Hazırlayabilirsiniz.

“Öğrencilerimizin onlarca fotoğraflarını çekelim, velilere gönderelim, veliler cep telefonlarından tabletlerinden girsinler aynı albüme bakar gibi fotoğrafları çevire, çevire baksınlar.” Üstelik Milli Eğitim Bakanlığının 7 Mart 2017 tarihli, Okullarda Sosyal Medyanın Kullanılması genelgesine muhalefet etmeden. Öğrenci fotoğrafları facebook, twitter gibi sosyal medya platformlarında yayınlanamaz. K12NET, her kullanıcıya tahsis ettiği şifreyle kullanıcılara özel yayın hizmeti vermektedir. Resimlerinizi, K12NET’in Ajanda Modülü Albüm Bölümünde düzenleyebilirsiniz. 

Yukarıda anlattığımız konuların ayrıntısını 15 Kasım Perşembe günü saat 10:30’da yapacağımız İletişim Modülü Eğitiminde anlatacağız. Konuyla yakın alakası olması nedeniyle Ajanda Modülü ile birlikte aynı eğitimde Mesajlar modülünü de anlatacağız. Ekran mesajı, duyuru, elektronik posta, SMS gönderimleri hakkında da bilgi vereceğiz. İletişim modülü eğitimine tüm kullanıcılarımızı davet ediyoruz.

Temel Tanımlar / (16 Kasım Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]