K12NET’in Aklı, Fikri, Öğrenci Kaydında

17 Aralık 2018

K12NET’in Aklı, Fikri, Öğrenci Kaydında

Özel okulculuğun merkezi “okula öğrenci kaydı alabilmektir”. “Gelişmek istiyorum, değişmek istiyorum, yeni projeler yapmak istiyorum, yeni okullar açmak istiyorum” diyenlerin önce okuluna öğrenci kaydı alması gerekmektedir. K12NET’in varlığı bile özel okulların alacağı öğrenci kaydına bağlıdır. Bu kadar önemli olan bir işin, profesyonelce yönetilmesi gerekmektedir. K12NET’de bu süreç, aşağıdaki gibi yönetilmektedir:

1-    Kapıdan içeriye giren her öğrenciyi, mümkünse annesi, babasıyla, cep telefonları ve elektronik postalarıyla misafir öğrenci olarak kaydediniz.

2-    Bu öğrencilerin velileriyle yaptığınız görüşmeleri kısa, kısa ama okuduğunuzda ne konuşulduğunu anlayacak şekilde not alınız. Bu ekranları görme yetkisi olan herkesin bu görüşmelerden fikir sahibi olmasını sağlayınız.

3-    Veri girişi yaptıysanız, artık emeklerinizin karşılığını alma zamanı. Kurucunuz istiyor ki, “6.7.8. Sınıfta okuyan, 1 Eylül 2018 tarihinden bu güne kendi öğrencimiz olmayan, okulumuzu ziyaret etmiş, misafir öğrencilerin velilerine yeni yıllarını kutlayan ve okul kayıtlarının başladığını söyleyen bir SMS gönderimi yapınız.” K12NET’de bu işi 10 saniyede yapacaksınız.

4-    Geçen yıl, ondan önceki yıl, ondan önceki yıl okulunuzu ziyaret eden ama kayıt yaptırmayan öğrenciler ASLINDA hala sizin potansiyel öğrenciniz olabilir. Geçmiş yıllardaki misafir öğrencilerinize ulaşmak, K12NET’de bir tık kadar yakındır.

Yukarıdaki hususları 20 Aralık Perşembe günü saat 10:30’da yapacağımız Kayıt Takibi eğitiminde ele alacağız. İhtiyacı olan tüm kurumları bekliyoruz.

Velilerinize Verdiğiniz Hizmetin Kalitesini Sorunuz!

Özel okulcu güzel iş yapmalı, yaptığı güzel işi reklam etmeli, verdiği hizmetin kalitesini sormalı, tespit edilen eksikliklerin üzerine gidip, düzeltildiği bilgisini velileriyle paylaşmalıdır. Bunun en güzel yolu, en ekonomik yolu, en kolay yolu, K12NET’de anket hazırlamaktır. Yüzlerce kişiye onlarca soru sorup, tek bir işlem yapmadan, anahtar teslim, K12NET üzerinden anket sonuçlarınızı analiz edebilirsiniz

Anket konusunu 19 Aralık Çarşamba günü saat 10:30’da yapacağımız Anket eğitiminde ele alacağız. İhtiyacı olan tüm kurumları bekliyoruz.

Temel Tanımlar / (21 Aralık Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]