K12NET’in 25 Oturumluk Seminer Dönemi Eğitimleri Başlıyor

11 Haziran 2018

K12NET’in 25 Oturumluk Seminer Dönemi Eğitimleri Başlıyor

Önümüzdeki öğretim yılında öğretmenlerin, öğrenci ve velilerin, ellerinden K12NET Mobil Cep Uygulaması düşmeyecek. Okullarımız, K12NET’in tüm modüllerini en verimli şekilde kullanacak. Bunu sağlamak için bugünlerden çalışmaya başlayacağız. Bu haftaki eğitimlerimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. 

Eğitim listesinin tamamına http://tanitim.k12net.com/tmp/seminer.png  linkinden ulaşabilirsiniz. 

İletişim 11 Haziran Pazartesi, Saat 10:30

Okullarımızın, SMS giderlerini neredeyse sıfırlayacağız. Her kullanıcının K12NET Mobil Uygulaması olacak. Mesajlar, anında Whatsapp, Twitter gibi ücretsiz bildirim olarak gidecek. “Ben duymadım, benim bilgim yoktu” mazeretleri çok geride kalacak. K12NET üzerinden ekran mesajı, duyuru, elektronik posta ve SMS gönderimi yapabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için eğitimimize bekliyoruz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılabilecektir. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir.

Ders Programı / 11 Haziran Pazartesi, Saat 14:30

Ders Programı okulların açılmasına birkaç gün kala öğrenilemez. Ders programı bugünlerde öğrenilir, bu yılın kriterleriyle program yapma egzersizleri yapılır, önümüzdeki yıla bugünlerden hazırlık yapılır. Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar.

Servis / 12 Haziran Salı, Saat 10:30

Servisleri takip eden takip programları, yılda değil, ayda, öğrenci başına 10-15 Lira arasında ücret istiyor. K12NET aynı hizmeti, tek bir kuruş ücret istemeden aynı kalitede sağlıyor. Öğrencinin evine 400-500 metre yaklaşıldığında velisine “servis geliyor” bildirimi gidiyor. Servis okula ulaştığında da yine veliye “servis okula ulaştı” diye bilgi veriliyor. Üstelik giden bildirimler de ücretsiz.

Öğretmen Portalı Eğitimi / 12 Haziran Salı, Saat 14:30

Okulunuzun öğretmenlerine değil, gerektiğinde okulunuz öğretmenlerine eğitim verecek yetkili kişi/ kişilere öğretmen eğitiminin nasıl yapılacağını anlatacağız, ayrıca öğretmen eğitimi için özel olarak çekilmiş,  yüksek çözünürlüklü videomuzu bu seminer döneminde iki oturumda öğretmen eğitimi verilmesini öneriyoruz. Öğretmenlerimizi bir toplantı salonunda toplayıp, youtube’daki   videomuzu projeksiyondan yansıtıp, sesini hoparlöre vererek bu eğitimi yapabilirsiniz.

Video olduğu için istediğiniz zaman da eğitim yapabilirsiniz. Bizim önerimiz, eğitimin iki oturumda yapılmasıdır. Eğitim başlamadan videoyu açıp yüklerseniz, eğitim esnasında internet kesilse bile etkilenmezsiniz. Videoyu açtığınızda sayfanın altında bir açıklama yazısı göreceksiniz. Daha Fazla Göster dediğinizde, konuların başlıklarını ve videodaki süre olarak yerlerini görebilirsiniz. Videoyu baştan sona izleyebileceğiniz gibi istediğiniz bölümler arasında da gezinebilirsiniz. Youtube videolarında sağ alt köşedeki Tam Ekran modunu ya da Sinema modunu kullanabilirsiniz. Ayarlar ekranında özellikle videonun anlatım hızını belirleyebilirsiniz.

Temel Tanımlar / 13 Haziran Çarşamba, Saat 10:30

Yeni K12NET Müşterisi olmuş veya bir sebepten dolayı K12NET’in temel özelliklerini öğrenememiş kurumlarımıza en temel bilgileri yeniden bir kere daha  anlatacağız. Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz.  Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz. 

Rehberlik Modülü Eğitimi / 13 Haziran Çarşamba, Saat 14:30

Rehberlik görüşme kayıtlarını K12NET sistemine ekler, görüşme istatistik ve analizlerine anında ulaşabilirsiniz. Sisteme en son eklenen Burdon, Yaşam Penceresi gibi 12 adet rehberlik test ve envanterlerini tek bir kuruş ödemeden sistem üzerinden değerlendirebilirsiniz. Optik okuyucudan çıkan ham dat dosyasını sisteme verdiğinizde, raporlarınız otomatik oluşur. Burdon testini online olarak da uygulayabilirsiniz.

Üniversite Tercih Programı Satın Almayınız.

Temmuz ayının sonunda üniversite tercihlerini K12NET Tercih Programından yapacağız. http://osstercih.k12net.com    Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, bu hizmetimizden,  K12NET okulu olmayan okullarımız da ücretsiz yararlanabilecektir. K12NET, YÖK’ün hazırladığı, müthiş bir kaynak, YÖK ATLAS ile de entegre çalışmaktadır.

Kamuoyu Bu Bilgileri Hiçbir Yerde Görmedi. 2017 Yılına Ait, Çok Kıymetli Yerleştirme Bilgileri YÖK Atlas’da yayınlandı. K12NET üzerinden bu kıymetli bilgilere bugünden ulaşabilirsiniz. 

 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]