K12NET’i Şimdi Öğrenin, Önümüzdeki Yıl Rahat Edin.

14 Mayıs 2018

K12NET’i Şimdi Öğrenin, Önümüzdeki Yıl Rahat Edin.

K12NET’in her modülünü şimdiden öğretip, önümüzdeki yıl okulları hazır etme çabalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Kulüp Modülü 15 Mayıs Salı Saat 10:30

Okullarımız öğrencilerine açılan kulüplerin listesini sunuyor. “Hangi kulüplerde etkinlik göstermek istersin, istek sırana göre 3 veya 4 tercihte bulunabilirsin” Der. Öğrenci tercihlerini bir kâğıda sıralar, sonra okul yönetimi, mümkünse öğrencilerini birinci tercihlerine; olmadı, ikinci tercihlerine; olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmek için günlerce çaba harcar. K12NET’in var olma nedeni;  harcanan çabanın, harcanan zamanın en aza indirilmesidir. Öğrenciler/veliler, K12NET Mobil Cep uygulamasından kendilerine sunulan kulüpleri, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi tercih ederler. Tercih süresinin bitiminde okul yönetimi tek bir tuşa basar, sadece 10 saniye içinde öğrencilerin kulüplerine yerleştirme işlemi sona erer. Elle yapıldığında saatler süren bu uğraş, K12NET’de 10 saniye içinde sonuçlanır. Önümüzdeki yıl, bu modülü  kullanmak isteyen okullarımızı şimdiden eğitimimize davet ediyoruz.

Satın Almadan Önce Çok Sorulan, Satın Aldıktan Sonra Nedense En Az İlgilenilen Modül: YETKİLENDİRME

İlginç bir biçimde satın almadan evvel, ince ince sorulan ama nedense satın alındıktan sonra en az ilgilenilen modüllerden birisi YETKİLENDİRME modülüdür. Yetkilendirme suyun başıdır. Suyun başındakiler, sistemdeki kullanıcıların yetkilerini gerekiyorsa kapatırlar, gerekiyorsa açarlar. Bu modülü iyi kullanmayı bilenler, verecekleri miktar kadar su verirler. Yanlış kullanımda ya çok su verilmiştir, ya da kuruma noktasına getirecek kadar susuz bırakılmıştır. Bu haftaki eğitimimizde kıvamınca su verme yöntemleri, uygulamalı gösterilecektir.

Yetkilendirme Modülü / 16 Mayıs Çarşamba Saat 10:30

K12NET’de öğrenci – öğretmen kaydetme gibi temel işleri, sınama yanılma yoluyla, hiç yardım almadan, sezgisel olarak yapabilirsiniz, yalnız YETKİLENDİRME gibi karışık bir olayı yazılı doküman okumadan-ilgili yardım videosunu seyretmeden veya online eğitimlerimize katılmadan sezgisel olarak kullanamazsınız. Yetkilendirme deyince genellikle görsün-değiştirsin-silsin şeklindeki temel yetkiler akla gelir. Oysa K12NET’de aynı ekrandaki bölümleri-aynı ekrandaki raporları bile yetkilendirebilirsiniz, kimine açar, kimine kapatırsınız. Yetkilendirme suyun başıdır. Yetkilendirme bir güvenlik konusudur. Yetkilendirme ihmal edilmemesi gereken bir konudur. İhtiyacı olan tüm kurumlarımızı bu eğitimimize davet ediyoruz. 

İşler İyiyken İyi, Kötü Giderken “Çocuğum İçin Ne Yaptınız?” Polemiği?

Maalesef, birçok okul yöneticisinin duyduğu bir suçlamadır bu. Öğrenciyi –veliyi yıl içinde defalarca etüt çalışmalarına davet edersiniz. Gelen olmaz. Öğrenci, yıl boyunca beklenilen gelişimi gösterememiştir. Bundan sonra polemik başlar. Oysa, K12NET’in olduğu yerde polemik olamaz. Öğrenciye etüt verilir; davet, velinin cevap telefonuna ücretsiz whatsapp, twitter gibi   bildirim olarak gider. Öğrenci etüde gelmez ise devamsızlık tekrar bildirim olarak gider. Öğrencinin davet edildiği etütler kayıt altına alınır, sadece bu yılın değil, öğrencinin öğrenim gördüğü sürece yıllar içeresinde bu bilgiler tutulur. Sorulduğunda ise anında kayıtlarla belgeli olarak,        cevap verilir. Bu hafta, tüm ayrıntılarıyla Etüt modülünü anlatacağız.  

Etüt Modülü 17 Mayıs Perşembe, Saat – 10:30

Sınav yapıyorsunuz, Matematik zümre başkanı “bu ay işlediğimiz denklemler konusunda %30’un altında kalan öğrencilere etüt hazırlayalım” diyor. Sadece denklemler konusunda sadece ihtiyacı olan öğrencilere etüt verebiliyorsunuz. Sınırsız olan hiçbir şey yoktur. Sınırsız etüt de yoktur. Etütler ile ilgili kuralları koyar, her öğrenciye adaletle tek bir personel tahsis etmeden online etüt alınmasını sağlayabilirsiniz.  Etütler hakkında her türlü ayrıntıyı bu eğitimde bulabilirsiniz. Bu konu ile 16 serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.  

Temel Tanımlar Eğitimi / 18 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir.     

 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]