K12NET’i Şimdi Öğrenin, Bursluluk Sınavlarında Rahat Edin!

26 Kasım 2018

K12NET’i Şimdi Öğrenin, Bursluluk Sınavlarında Rahat Edin!

Okullarda bazı işler vardır ki, direkt veliyle ilişkilidir. Sonuçlarından hemen veli etkilenir. Yanlış, eksik bir işlem yapılırsa telafi etmesi de oldukça güçtür. Veliyle doğrudan ilişkili olan işlerde tam bir profesyonellik sergilenmeli, dıştan sergilediğimiz görüntü, güven verici olmalıdır. Bu işlerin en yamanı, özel okulların uyguladığı bursluluk sınavlarıdır. Hiç hata götürmez. Henüz bursluluk zamanı gelmedi, daha mevsimi değil ama bu yıl bu çalışmalara oldukça önce başlayıp, daha vakit varken rahat rahat öğretmek istiyoruz. Geçen yıllarda şöyle durumlar gözlemledik:  Sınavın yapılacağı zamana 3-5 gün kalmış, K12NET üzerinden organizasyonu yapacak personeller, henüz işlemlerin nasıl yapılacağını tam bilemiyor. Vaktin böyle daraldığı zamanlarda öğrenmek, hatasızca uygulamak daha da zordur. İşte bu gerekçelerle, bu yıl ilk bursluluk eğitimimizi bu hafta  yapacağız. Bu öğretim yılında bursluluk sınavlarını K12NET üzerinden yapmayı planlayan tüm kurumlarımızı davet ediyoruz.

Dikkat! Bursluluk eğitimi birbirleriyle ilişkili iki eğitimden oluşmaktadır. 28-29 Kasım Saat 10.30’da Yapılacak İki Eğitime de bekliyoruz.

1.    Eğitim:

Bursluluk Sınavlarının Tanımlanması ve Değerlendirme Süreçleri / 28 Kasım Çarşamba Saat 10:30

Bursluluk sınavları için önce sınav tanımlamanız gerekecektir. LGS, YKS gibi ulusal sınavları esas alarak sınav tanımlayabileceğiniz gibi, kendi kurallarınıza göre kendi sınavınızı da tanımlayabilirsiniz. Örneğin “Bizim okulun bursluluk sınavında Matematik dersinin önemi çok büyüktür. Bu yüzden matematik dersinin ağırlığı 5 iken, sosyal bilgiler dersinin ağırlığı 2 olsun” diyebilirsiniz, hatta “Matematik dersinde çeldiricisi o kadar kuvvetli 4 soru soracağız ki, bunları bilenlerin puanları, diğer matematik sorusunu bilenlerin puanlarından daha fazla olsun” diyebilirsiniz. Bursluluk sınavları birden çok oturumda yapılacaksa sınavların oturumlarını ayrı ayrı oluşturabilirsiniz, arzu ederseniz “kelebek” sistemiyle öğrencilerin oturma kayıtlarını yapar, öğrencilerin sınav giriş belgelerini basabilirsiniz. Sınav salonlarının dış kapılarına o salonda sınava girecek öğrencilerin listelerini sistemden otomatik çıkarabilirsiniz. Sınavdan birkaç gün önce öğrencilerin ismine özel optik form işaretlemelerini yaparak, aynı ÖSYM standardında öğrencinin oturacağı sıraya, o öğrenci adına düzenlenmiş optik kâğıdı kodlanmış olarak koyabilirsiniz. Birden fazla oturumda sınav yaptıysanız, sınavlarınızı birleştirir, okumasını yapar, sonuçlarını ilan edersiniz. Sınav sonuçlarına göre, her bir öğrencinin sınav sonucuna göre özel olarak düzenlenmiş SMS gönderiminde bulunabilirsiniz.

2.    Eğitim:

Bursluluk Kayıtları ve Online Bursluluk Başvurusu / 29 Kasım Perşembe Saat 10:30

Kendi öğrenciniz olmayan misafir öğrenciler, okulunuza gelerek bursluluk sınavlarına girmek isteyebilirler. Bu öğrencileri mutlaka velileriyle, iletişim bilgileriyle kayıt etmelisiniz. Bu öğrencileri nasıl kayıt edeceğiz, bu öğrencilere nasıl sınav giriş belgesi vereceğiz?  Bursluluk sınavlarına kendi öğrencileriniz de katılmak isteyebilir. Okulunuz görevlileri, okul dışında çeşitli yerlere (alış veriş merkezleri, sinema salonları, şehir meydanlarına)  stant kurup, stantlarda kayıt alabilirler. Bir de “asla okula gitmem, çocuğum sınava girecekse evimden internet üzerinden online başvurur, sınav giriş belgesini evimden çıkarır, sınav günü de çocuğumu okula götürürüm” diyen veliler olacaktır. Bu velilerin internet üzerinden başvurularını da bu eğitimde ayrıntıları ile anlatacağız.

Temel Tanımlar / (30 Kasım Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]