K12NET, Öğrencilerinizin Sınav Başarısına Destek Olmak İstiyor.

7 Ocak 2019

K12NET, Öğrencilerinizin Sınav Başarısına Destek Olmak İstiyor.

LGS, YGS tipi sınavlarda başarılı olabilmek için öncelikle konuyu öğrenmek, sonrasında da olabildiğince çok sayıda ve farklı tiplerde soru çözmek gerekiyor. “Önce öğren, sonra egzersiz yap.” Mükemmelliğin yarısı hazırlık yapmaktan geliyor.

Şimdilik 696 Yaprak Test

Geçen haftalarda Başat Yayıncılığa ait 8,9,10. Sınıflarda 696 yaprak test, K12NET’e tanımlandı. İlerleyen günlerde 5,6,7,11. Sınıflar için de tanımlamalar yapılacak. Öğretmenler derslerini işleyecekler, öğrencilerine konu ile ilgili hazır yaprak testleri verecekler. Öğretmenlerin ödev kontrolünü dahi K12NET otomatik yapacak.

4.Sınıftan, 12. Sınıfa Kadar Online Deneme Sınavları

4,5,6,7,9,10,11. Sınıflara bir adet, 8 ve 12. Sınıflara 2 adet LGS-YGS formatında iki adet Başat Yayıncılığa ait deneme sınavı tanımlamalarını 13 Ocak tarihine K12NET’e yükleyeceğiz.

Bu işi yapmada tek düşüncemiz var, öğrencilerimize yardımcı olmak istiyoruz.   K12NET Okulu olup, “bu hizmetlerden yararlanmak istiyorum” diyen tüm kurumlarımız şartsız-koşulsuz, ücretsiz yararlanabilir. Daha önce “yararlanmak istiyorum” diye bizlere bilgi verenlerin hiçbir işlem yapması gerekmiyor. Biz otomatik olarak yükleyeceğiz. Şuana kadar bize isteklerini iletmemiş olanların ise [email protected] adresine mail göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET ekran mesajı olarak gönderiminde yaprak testlerin ders, ders isimlerini ayrıntılarını ve deneme sınavlarının açık isimlerinin yer aldığı 4 adet excel dosyası ekli olarak gönderilecektir.

10 Ocak Perşembe Günü Saat 10:30’da Online Yaprak Test ve Deneme Sınavları Eğitimi yapacağız. Eğitimde Türkçe öğretmenine Türkçe soruları, Matematik öğretmenine Matematik sorularını gönderebilmek için birkaç basit ayar var. Onları göstereceğiz. Soruların köklerini ve yerlerini değiştirebiliyoruz. Her öğrenci sınavı açtığında sorusunun yeri ve seçeneği değişik gelecek, bu ayarı nasıl yapıyoruz onu göstereceğiz. Öğretmenlerin ödev kontrolünü nasıl el değmeden yapabileceklerini uygulamalı göstereceğiz. Uygulama ile ilgili aklınıza gelen her sorunuza cevap vereceğiz.

Özel Okullarımız Dalga, Dalga Bursluluk Sınavları Yapacak

Yeni yılın ilk günlerinden başlayarak bahar aylarına kadar özel okullarımız dalga, dalga bursluluk sınavları yapacaklar. Bursluluk sınavları için ne gerekli? Sınav tanımlanmalı, birden çok oturumdan oluşan sınav ise sınav oturumları oluşturulmalı, dışarıdan gelecek misafir öğrenciler sisteme kayıt edilmeli, öğrencilere giriş belgesi bastırılmalı, şehirlerin farklı noktalarına stantlar kurulup sınavlara katılmak isteyenler sınava dâhil edilmeli, okula hiç gelmeden evden başvuru yapmak isteyenlere bu fırsat verilmelidir. Özel okullar bursluluk sınavları yaparlarsa, K12NET’de 11 Ocak Cuma günü saat 10:30’da Bursluluk Sınavları ile ilgili eğitimini yapacaktır.

Temel Tanımlar / (8 Ocak Salı, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]