K12NET’den Hem Yenilik Haberleri, Hem de Eğitime Davet Haberleri

10 Eylül 2018

K12NET’den Hem Yenilik Haberleri, Hem de Eğitime Davet Haberleri

Okullarımızı 2018-2019 öğretim yılına hazır etmek için 6 Ağustos tarihinde başlattığımız seminer eğitimlerinin son haftasına geldik. Müşterilerimiz, kendileri için en uygun zamanda eğitimlere katılabilsinler diye 19 konuyu 46 kez tekrar tekrar anlattık. Görevimiz elbette seminer süresince sınırlı değil,  K12NET’in eğitim nöbeti tüm yıl sürecek.  

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimler ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Eğitimlerimizin tarih sırasına göre dizilişleri aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Resmi düzgün göremeyenler, aşağıdaki linki tıklayarak da aynı bilgiye ulaşabilirler. 

http://tanitim.k12net.com/tmp/takvimegore.jpg

BU HAFTAKİ EĞİTİMLERLE İLİŞKİLİ YENİLİK HABERLERİMİZ: 

K12NET kendini geliştirmeye ve sistemine yeni özellikler, yeni fonksiyonlar eklemeye devam ediyor. Aşağıdaki eğitim konularıyla ilişkili olanları hemen yazalım :

1-    Anket Soruları Artık İstenirse Resim Olabilecek. Anket modülüne birçok yenilik getirdik, bugün sadece bir tanesini öne çıkaracağız. Paydaşlarınıza “hangisini istersiniz?” diye resim olarak sormak isterseniz, bu artık mümkün olacak. Örneğin “öğrenci kıyafetleri için 3 önerimiz var, hangisini istersiniz?” diye sorabileceksiniz. Bu konuyu bu haftaki anket eğitiminde anlatacağız. 

2-    Yeni Öğrenci/Veli Portalı Yayında : Geçen yıl şubat ayında başladığımız öğrenci/veli portalını yaz döneminde tamamladık, kolay kullanımı ve görselliği öne çıkarmaya çalıştık. Yardım videolarını çektik, bu hafta Youtube’da yayınlayıp, videoya ulaşımı konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Bu haftaki öğrenci portalı eğitimimizi yeni portalımız üzerinden yapacağız.

3-    Etüt İçin Bir de Veliler Onay Verecek: Büyükşehirlerde öğrenciyi etüde davet etmeniz yetmiyor. Annesinin babasının da onayı gerekebiliyor. Okul yönetimi öğrenciyi etüde davet ettiğinde, bu davet veli portallarına zaten gidiyordu. Yeni eklediğimiz fonksiyonla istenirse veliler bu davete onay verecekler. Okul yönetimi, veli onayı olan öğrencileri etüde kabul edecek. Bu yeniliği de, bu haftaki eğitimimizde anlatacağız.

BU HAFTAKİ EĞİTİMLERİMİZ :

Öğretmen Portalı / (10 Eylül Pazartesi, Saat 10:30)

Önemli Açıklama: Bu eğitime öğretmenleri değil, okulunuzda öğretmenlere eğitim verebilecek personellere “öğretmen eğitimi nasıl yapılır, hangi konular öne çıkarılır, öğretmen eğitimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?” Bunları anlatacağız.

K12NET olarak bu yılın en temel iki hedefi, öğretmenlere ve öğrenci/velilere sistemi tam olarak kullandırabilmektir. Öğrencinin/ velinin sistemi kullanması için mutlaka öğretmenlerin sistemi etkin kullanıyor olması gerekir. Okulunuzda öğretmenlere eğitim verebilecek bir yetkiliyi mutlaka bu eğitime bekliyoruz. Eğer okullar kendi içinde böyle bir personeli yetiştirebilirse seminer döneminde öğretmen eğitimleri çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca bu eğitimde öğretmenlere özel olarak hazırladığımız yüksek çözünürlüklü öğretmen portalı eğitim videosu hakkında da bilgi vereceğiz.

İletişim / (10 Eylül Pazartesi, Saat 14:30)

Okul yönetimi, öğretmen, öğrenci veli arasında güçlü bir iletişim köprüsü kurup, bunun için tek bir kuruş ödemeyeceğiniz bir sistem geliştirdik. Okulların en büyük gider kalemlerinden sayılan SMS giderlerini sıfırladık. Öğrencinin, velinin “duymadım, bilmedim, görmedim, haber yoktu” diyemeyeceği bir iletişim ağı kurduk. 

Etüt / (11 Eylül Salı, Saat 10:30)

Sınav yapıyorsunuz, Matematik zümre başkanı “bu ay işlediğimiz denklemler konusunda %30’un altında kalan öğrencilere etüt hazırlayalım” diyor. Sadece denklemler konusunda sadece ihtiyacı olan öğrencilere etüt verebiliyorsunuz. Sınırsız olan hiçbir şey yoktur. Sınırsız etüt de yoktur. Etütler ile ilgili kuralları koyar, her öğrenciye adaletle tek bir personel tahsis etmeden online etüt alınmasını sağlayabilirsiniz.  Etütler hakkında her türlü ayrıntıyı bu eğitimde bulabilirsiniz. 

Devamsızlık / (11 Eylül Salı, Saat 14:30)

Bu eğitime katılan kullanıcılarımıza 10 saniyede nasıl devamsızlık alındığını, devamsızlık bilgilerinin nasıl ÜCRETSİZ bildirim olarak anne-babalara ulaştırıldığını göstereceğiz. Günlük ve ders devamsızlıklarının ayrıntılarını anlatacağız.

Öğrenci Portalı / (12 Eylül Çarşamba, Saat 10:30)

Öğrenci/Veli portalının  tasarımını sadece işi bu olan uzman bir ekibe yaptırdık. 8 ay süren çalışma yaz döneminde tamamlandı. Velilerin/ öğrencilerin kolay kullanmaları ve kullandıkları çalışmayı görsel bulmaları için çaba harcadık. Bu eğitimimize katılanlar, yeni ekranlarımızı görme fırsatı bulacaklar. Bu hafta hazır edeceğimiz öğrenci ve velilere özel, yüksek çözünürlüklü yardım videosunu sizlerle paylaşacağız.

Yeni Yıl İşlemleri / (12 Eylül Çarşamba, Saat 14:30)

Geçen yıl sistemi kullanan okullarımızda öğrenciler, öğretmenler, dersler 2017-2018 yılında kaldı. Birkaç tuşa basarak yeni yıla 2018-2019 yılına aktarabilirsiniz. Böylece yeni yılda kullanmanız gerekecek pek çok bilgi geçen yıldan hazır olarak gelecektir. 2017-2018 yılında görevli bazı personelleriniz emekli oldu veya başka bir okula geçiş yaptılar. Bu yıl okulunuz kadrosundaki personelleri yeni yıla aktarırken, ayrılan personellerin görevlerini sonlandırmalısınız. Bu eğitimde yeni yıla geçiş ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Anket / (13 Eylül Perşembe, Saat 10:30)

Anket düzenlemek zor, anketleri analiz etmek de bir o kadar zordur. Öğrenmek istediğiniz her konuda personele, öğretmene, öğrenciye, veliye sorular sorup, onlar daha cevap verirken anında analizlerine ulaşabilirsiniz. Sonuçlar sistem tarafından otomatik değerlendirilmektedir. Öğretim yılının hemen başında velilere, öğretmenlere sorup değerlendirmek istediğiniz pek çok konuyu anket yoluyla sorup, anında analizlerine ulaşabilirsiniz. 

Kulüpler / (13 Eylül Perşembe, Saat 14:30)

Okullarımız öğrencilerine açılan kulüplerin listesini sunuyor. “Hangi kulüplerde etkinlik göstermek istersin, istek sırana göre 3 veya 4 tercihte bulunabilirsin” Diyorlar. Öğrenci tercihlerini bir kâğıda sıralar, sonra okul yönetimi, mümkünse öğrencilerini birinci tercihlerine; olmadı, ikinci tercihlerine; olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmek için günlerce çaba harcar. K12NET’in var olma nedeni;  harcanan çabanın, harcanan zamanın en aza indirilmesidir. Öğrenciler/veliler, K12NET Mobil Cep uygulamasından kendilerine sunulan kulüpleri, tercih ederler. Tercih süresinin bitiminde okul yönetimi tek bir tuşa basar, sadece 10 saniye içinde öğrencilerin kulüplerine yerleştirme işlemi sona erer. Elle yapıldığında saatler süren bu uğraş,K12NET’de 10 saniye içinde sonuçlanır. 

Muhasebe-1 / (14 Eylül Cuma, Saat 10:30)

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Kurucu veya kurucu yetkili kişilere her gün düzenli olarak gönderilen kurucu raporu ve öğrenci kaydı aldıkça anlık gönderilen bildirimler konusunu da bu eğitimimizde anlatacağız.

Davranış Modülü Eğitimi / (14 Eylül Cuma, Saat 14:30)

Özel okulcu, gözlemlenen her durumu davranış karnesi haline getirir. Belli aralıklarla bu gözlemlerini velileriyle paylaşır. Formatları belirlenmiş karnelerin içeriklerini istedikleri gibi belirler.

Aşağıdaki davranış karnesinde numaralar ile gösterdiğimiz tüm noktaları okullarımız kendi ihtiyaçlarına göre değiştirebilirler. 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]