K12NET’de Kontrol Listesi Çıkarmalı ve İhtiyacınıza göre Online Eğitimlere Katılmalısınız

25 Eylül 2017

K12NET’de Kontrol Listesi Çıkarmalı ve İhtiyacınıza göre Online Eğitimlere Katılmalısınız

K12NET şifrenizle sisteme giriş yaptığınızda ekranın sol üst köşesinde okul müdürlüklerinizden birinin ismi yazıyorsa,  Okul Bilgileri ekranında okul ismi satırının sağ tarafındaki işlemler butonundan Kullanım Kontrol Çizelgesi Raporu çıkararak hangi bilgileri ne kadar girdiğinizi, ne kadar eksiğiniz olduğunu görebilirsiniz.

Eğer okulunuzun genel müdürlüğü konumundan giriş yapma yetkiniz varsa  Okul Bilgileri ekranından okullarınızın en üstündeki işlemler butonundan bir seferde  tüm okullarınızın kontrol listesini çıkarabilirsiniz. Oluşan excel dosyasında rakamların sıfır olması o modülü kullanmadığınızı, orada bir rakam olması ve rakamın büyüklüğü o modülü ne kadar etkin kullandığınızı gösterir. K12NET’de önce temel öğrenci-öğretmen- şube –ders bilgileri girilmeli, sonra okulunuza katma değer kazandıracak 19 modülü etkin bir biçimde kullanmalısınız. K12NET üzerinden göndereceğimiz ekran mesajından önce yapacağınız işler “Önce Bunları Yapmalısınız” Word belgesinde, bu işlemleri bitirdikten sonra  esas okulunuza katkı sağlayacak işler, “Sonra Bunları Yapmalısınız” Word belgesinde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. Bu hafta 3 online eğitimimiz olacak. Eğitimlerimiz yerinde olup, her okul internet üzerinden, kendi okullarından  eğitime katılabilecektir. Online eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, yararlanmak isteyenlerin [email protected] adresine katılmak istediklerini belirten bir e-posta göndermeleri yeterlidir.

Ölçme Değerlendirme Eğitimi / 26 Eylül Salı Saat 14:30

Çoktan Seçmeli Sınavların tanımlanması, sınav sonrası analizler ve alınacak raporlar anlatılacaktır. Ölçme Değerlendirme modülü, K12NET12 serisi yardım videolarında anlatılmaktadır.  Bu videoların eğitimden önce izlenmesini öneriyoruz.

Sınav Oturma Kaydı, Sabit ve Jenerik Karne ve SMS Mesajları / 27 Eylül Çarşamba Saat 14:30

Bir sınıf seviyesinin ya da birden fazla sınıf seviyesinin öğrencilerini karışık sınav oturma planını düzenleyebilir, 10 saniye içinde öğrencilerin sınav giriş belgelerini basabilirsiniz. Sınav sonrasında öğrencilerin sonuçlarına göre özelleştirilmiş SMS gönderimleri yapabilirsiniz. Bu eğitimde anlatılanları,12-h serisi K12NET eğitim videolarından bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar / 28 Eylül Perşembe Saat 14:30

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılanları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]