K12NET, Yeni Yıla Hazır, Sizleri Bekliyoruz.

30 Temmuz 2018

K12NET, Yeni Yıla Hazır, Sizleri Bekliyoruz.

Okullardan edindiğimiz bilgiye göre, bazı K12NET Okulları, 6 Ağustos tarihinde, bazıları 13 Ağustos’ta, bazıları da, 3 Eylül haftasında eğitim öğretim çalışmalarına başlayacak. Yaz tatili olması nedeniyle okul personelleri, yıllık izinlerini kullanıyorlar. Öyle bir program hazırlayalım ki, okullarımız hangi hafta eğitim-öğretime başlayacaklarsa, hangi personeller yıllık izinlerini  kullanacaksa alternatifi olsun istedik. 19 konuyu 46 kez çevire, çevire anlatacağız. Sizlerden tek ricamız, bu 19 eğitime sizin için uygun olan bir günde katılmanızdır. Seçilen konuların ortak özelliği, okul açılmadan bu eğitimlere katılınmalıdır. Bu eğitimlere okul açılmadan katılınırsa faydası çok daha fazla olacaktır. Eğitimler ile ilgili ayrıntılara yazının son bölümünde yer verilmiştir. 

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri

2017-2018 Öğretim yılında K12NET sistemini kullandınız ve artık bu öğretim yılında yapacak bir işleminiz kalmadıysa, sisteminizi Ağustos ayı içerisinde birkaç tuşa basarak yeni yıla geçirebilirsiniz. Bu işi bilerek yapmak isteyenler için o kadar çok alternatif var ki,

1. Alternatif, Online Eğitim: 8,16,28 Ağustos veya 5,12 Eylül tarihlerinde yapacağımız online eğitim toplantılarından birine katılabilirsiniz. Aynı konuyu 5 farklı zamanda anlatacağız. 

2. Alternatif, Yardım Videoları: K12NET Sistemine kullanıcı adı ve parolanızla giriş yaptığınızda sağ üst köşede, soru işareti ile gösterilen yardım bölümüne tıklayınız. Yeni çekilmiş 26 serisi yardım videolarıni izleyebilirsiniz.

3.Alternatif, Dokümanlar: Yine yardım videoları bölümünde yer alan “Dokümanlar” bölümüne tıklayınız. Arama kutusuna “Yeni Yıl” yazınız, konu ilgili doküman linklerine ulaşabilirsiniz. Bu doküman, ayrıca okul ekran mesajından sizlere ekli dosya olarak da ulaştırılacaktır. 

4.Alternatif, Eğitim Videoları:  Yine yardım videoları bölümünde yer alan “Eğitim videoları” yazısının üzerine tıklayınız. Daha önce canlı online eğitimde çekilmiş 13 serisi eğitim videolarını bulabilirsiniz.

Üniversite Tercihleri İle İlgili Resmi Olmayan Duyum:

Bu hafta içerisinde tercih kılavuzunun yayınlanmasını bekliyoruz. Puan türleri değiştiği için kılavuzda tercih için çok gerekli olan yüzdelik dilim gibi bilgilerin olmayacağı söylenirken, ÖSYM yetkililerinin dönüşüm hesaplamaları yaptığı yönünde duyumlar aldık. Eğer bu bilgiler doğruysa tercihleri daha bilinçli yapmak mümkün olacaktır. K12NET Tercih Programına, http://osstercih.k12net.com/ linkinden ulaşabilirsiniz. Tercih Programımız sosyal sorumluluk projesi kapsamında tüm K12NET okullarına ve diğer ihtiyacı olan tüm öğrenci ve kurumlarımıza ÜCRETSİZDİR. Şuan programımız geçen yılın verileriyle çalışmaktadır. Bu hafta ÖSYM güncel verileri yayınlayınca bizler de gerekli güncellemeleri yapıp, sizlerin bilgilerine sunacağız.  Tercih Programımız YÖK’ün, çok başarılı bir çalışması olan YÖK Atlas ile de entegredir. 

Ağustos- Eylül Dönemi Eğitim Programlarımız: 

Eğitimlerimiz online olacak, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimler ÜCRETSİZ olacak, katılmak isteyenlerin sadece [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Eğitimlerimizin tarih sırasına göre dizilişleri aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Resmi düzgün göremeyenler aşağıdaki linki tıklayarak da aynı bilgiye ulaşabilirler.

http://tanitim.k12net.com/tmp/TariheGoreEgitim.png

Eğitimlerimiz bir de isim sırasına göre dizilmiş ve yanlarına tarihleri de yazılmıştır. Resmi düzgün göremeyenler aşağıdaki linki tıklayarak da aynı bilgiye ulaşabilirler. 

http://tanitim.k12net.com/tmp/%C4%B0simlereGoreEgitim.png

 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]