K12NET, Yaz Dönemi Eğitimleri Bu Hafta Bitiyor.

4 Eylül 2016

K12NET, Yaz Dönemi Eğitimleri Bu Hafta Bitiyor.

Bu hafta, 8 konuyu ele alarak, K12NET yaz dönemi eğitimlerini tamamlayacağız. Eğitimlerimiz, online, ücretsiz ve yerinde olacaktır. Herkes kendi kurumundan katılabilecek, ekranımızı görecek, sesimizi duyacak ve bize istediği zaman soru sorabilecektir. Online eğitimlerimiz konusunda ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.k12net.com/atlas-yazilim/k12net-egitimleri-nasil-yapiyor/

 

Lütfen Söyleyiniz! K12NET gibisi Var mı?

İşlerimiz; söylem üzerine değil, icraat üzerine olmalıdır İşte yaz dönemi eğitimlerimizi gösteren tablo aşağıda yer almaktadır.  3 Ağustos tarihinde başladığımız eğitimler, 9 Eylül tarihinde sona eriyor. İyi bir yazılım almak çok önemli, bunun kadar önemli bir konu da destek hizmetleridir. Arandığında telefona çıkan, mail yazıldığında aynı gün cevap veren K12NET ekibi, ayrıca sürekli online eğitim yapıyor. Elbette verilen hizmetin kalitesini en iyi, siz bilir değerlendirirsiniz.

egitimmm

 

6 Eylül Salı, Saat 10:30 — Öğrenci-Veli portalı – Cep Uygulaması Asisto

Bir yıldır, öğrenci ve veliler için cep uygulaması geliştiriyoruz. Bu yıl her öğrenciye, her veliye asisto isimli cep uygulamasını  yükleteceğiz. Cep telefonlarına sürekli, twitter,WhatsApp gibi, öğrenci ile ilgili bildirimler gelecek. Bu yıl cep telefonlarına Asisto yüklenmemiş tek bir öğrenci – veli bırakmayacağız. Okulda yaşananları an be an, tek kuruş ücret ödemeden velilere aktaracağız. Bu orijinal eğitime katılmanızı öneriyoruz.

6 Eylül Salı, Saat 14:30 Temel Tanımlar

Temel tanımlar eğitimi , 6 Eylül saat 14:30’da, 5.kez  yapılacaktır. Bu yıl K12NET’i yeni satın almış okullarımız, bir sebepten dolayı K12NET’i iyi öğrenememiş kurumlarımız, mutlaka bu eğitimlere katılınız

7 Eylül Çarşamba, Saat 10:30 — Yetkilendirme

Yetkilendirme eğitiminde, birimlere ve kişilere özel yetkiler verme, öğrenci – öğretmen portallarında istenilen bölümleri açma – kapama gibi konuları anlatacağız.

7 Eylül Çarşamba, Saat 14:30— Öğretmen Portalı

“2016-2017 Öğretim yılında öğretmenlerimiz cep telefonlarından, her işlerini yapabilecekler.” diye söz vermiştik. Zamanlarının büyük bir kısmını okul servislerinde geçiren özellikle  İstanbul öğretmenlerine; “öyle bir not defteri yapacağız ki; okul servisini bırakın, belediye otobüsünde not girebileceksiniz” demiştik. Söz vermek kolay, yerine getirmek zordur. Neyse ki, biz zor olanı yerine getirip, sözlerimizi uygulamalı olarak bu eğitimde göstereceğiz.

 

8 Eylül Perşembe, Saat 10:30 – Ölçme Değerlendirme

Çoktan seçmeli sınavların okunmasında en sıkıntılı konu nedir? Optik forma, okul numaralarını yanlış-eksik- hiç kodlamayan öğrencilerdir. Bunları düzeltmek, ölçme değerlendirme uzmanlarının dakikalarca vaktini alır. Geçen yıl çıkardığımız güncelleme, “bu sorunu nasıl yok ediyor? Sınavlar, nasıl tanımlanıyor, nasıl değerlendiriliyor ve nasıl analiz ediliyor” bu eğitimde bu konuları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

8 Eylül Perşembe, Saat 14:30 — Şifre İşlemleri

Geçen hafta anlattığımız eğitimi tekrarlayacağız. Bu yıl yeni öğrencilerinizi, yeni öğretmenlerinizi, K12NET’e kaydedeceksiniz. Hemen şifreleri oluşacak. Şifre bilgilerini bir mektupla kendilerine takdim edebileceksiniz. Geçen yıl, sisteme kayıtlı öğrencileriniz ve öğretmenleriniz de, K12NET’i kullanmaya devam edecekler. Bunların bir kısmı, uzun yaz tatili süresince kullanıcı adı ve parolalarını unuttular. Okullar açıldığında “şifrelerimizi unuttuk” diye sizlere soracaklar. Bu soruları en aza indirmek için ne yapmalıyız? Unutma konusunda en etkili yöntemlerden biri, kullanıcıların e-postalarını sisteme kaydetmeleridir. Yaz döneminde çıkardığımız önemli bir güncelleme var. İşte tüm bunları bu eğitimde bir kere daha anlatacağız.

 

9 Eylül Cuma, Saat 10:30 – Kulüpler

Öğretim yılı başında kulüplerinizi belirleyip öğrencilerinize / velilerinize, portalları üzerinden belirlediğiniz bir süreye göre tercih yapmalarını söylüyorsunuz.  Öğrenciler, 4 tercihte bulunuyorlar, en çok istediklerini, birinci tercihlerine yazıyorlar. Günü gelince siz tek bir tuşa basıyorsunuz, 10 saniye içerisinde mümkünse her öğrenciyi birinci tercihine, olmadı ikinci tercihine, olmadı üçüncü tercihine, olmadı dördüncü tercihine yerleştiriyor. Böyle bir kolaylığı öğrenmek isteyen her K12NET kullanıcısını, eğitimlerimize bekliyoruz.

9 Eylül Cuma, Saat 14:30 Yeni Yıla Geçiş İşlemleri

K12NET sistemleri, 2015-2016 yılında kalanlar, bu yıldaki işlerinizi bitirdiğinizde mutlaka sisteminizi 2016-2017 yılına aktarmalısınız. Bu çok hızlıca yapacağınız, basit bir işlemdir. Bu işlemleri yapmadan, 2016-2017 yılına girenleri ise, sürekli paçalarından çekecek, hızlarını yavaşlatacak sorunlar bekliyor. Yeni yılda sorun yaşamak istemeyenlerin bu eğitimlere  katılmalarını öneriyoruz.

 

 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]