K12NET, SMS’i Bitireceğini Söylemişti. Bitirdi. Bu Kaynak Okullarımıza Kaldı.

19 Mart 2018

K12NET, SMS’i Bitireceğini Söylemişti. Bitirdi. Bu Kaynak Okullarımıza Kaldı.

K12NET olarak SMS’i bitireceğimizi, okullarımıza binlerce liralık tasarruf yaptıracağımızı söylemiştik. Bu hedefimize önemli ölçüde ulaştık. Daha da ilerleyeceğiz. Geçen hafta, K12NET Mobile uygulama üzerinden günde ortalama 200 bin adet ücretsiz bildirim gönderildi. Daha önce ücretli, SMS yoluyla gönderilen bilgiler, artık K12NET Mobile uygulama üzerinden ÜCRETSİZ gönderiliyor.

Geçmiş yıllarda okulların en büyük çabalarından biri, indirimli SMS satın alabilmekti. Ne zaman mobil uygulamalar, Whatsapp, Twitter gibi ücretsiz bildirimler göndermeye başladı, piyasanın oyunu baştan bozuldu, yeni bir oyun başladı. K12NET’in ücretsiz iletişim modülünü kullanınız. Okullarınızda öğretmenlerle, öğrenciler arasında kontrolsüz whatsapp gruplarının kurulmasına izin vermeyiniz. Bunun yerine kontrollü K12NET İletişim Modülünü kullanınız. “K12NET’de mesajı görmedim, duymadım, haberim yoktu” bahaneleri artık çok gerilerde kaldı.  K12NET’de mesaj gönderirsiniz aynı aşağıdaki resimdeki gibi mesaj, ücretsiz bildirim olarak da düşür. Tüm yöneticilere, tüm öğretmenlere, tüm öğrenci ve velilerinin cep telefonlarına K12NET Mobil uygulamasını yükletiniz. Ücretsiz ekran mesajlarını göndermeye başlayınız. Konunun tüm detaylarını öğrenmek için aşağıda gün ve saatini ilan ettiğimiz online eğitimimize bekliyoruz.

İletişim Modülü – (20 Mart Salı  Günü Saat 10:30) 

http://www.unimsg.org/client/getimg?img=/user/files/atlasegt-mb1000/bildirim.png

Ajanda Modülü Eğitimi 23 Mart Cuma Saat 10:30

Okullarda bayram, şenlik, tören, etkinlikler düzenleniyor. Okullar bir dolu hazırlık yapıyor, yeri geliyor veliler, “yapılan hazırlıklardan hiç haberlerinin olmadığını” söylüyorlar. Bu tip etkinlikleri düzenlemek zor, bunları öğrencilere velilere duyurmak haberdar etmek bir o kadar zordur. K12NET’de tüm etkinliklerinizi tanımlar, ilgili kişileri davet edersiniz. K12NET Mobile uygulaması sayesinde bu davetler, Whatsapp, Twitter gibi bildirimlerle ilgili kişilere bu davetler ulaşır. Yine aynı modülü kullanarak öğretmenlerimizin bireysel ve toplu randevularını ayarlayabiliriz.  Öğrenci resimlerinin sosyal medyada yayınlanması Milli Eğitim Bakanlığı’nın genelgesiyle yasaklanmıştır. Bu ihtiyaç şifre ile tüm kullanıcılarına özel hizmet veren K12NET üzerinden yönetmeliklere uygun olarak karşılanabilir.  Bu eğitimde K12NET’in Albüm fonksiyonunu da anlatacağız. 

http://www.unimsg.org/client/getimg?img=/user/files/atlasegt-mb1000/Album.png

Sağlık Modülü –22 Mart Perşembe Saat 10:30

Revire gelen öğrencilerin, şikâyet, ön tanı, belirti bulgular, ilaç tedavisi gibi bilgilerinin işlenmesi, bunların sistem tarafından otomatik olarak istatistik haline getirilmesi, hasta kayıt defterinin otomatik oluşumu, boy-kilo-kemik gelişimi gibi taramaların eklenmesini anlatacağız. (Bu eğitimde anlatılanları 23 serisi videolarında bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar Eğitimi /  21 Mart Çarşamba  Saat 10:30

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz. 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]