K12NET, Size Bir Kolaylığın Videosunu İzletecek.

21 Ağustos 2017

K12NET, Size Bir Kolaylığın Videosunu İzletecek. 

Bu haftaki eğitim konularımızdan birisi de  “Kulüpler” Kulüp işlemleri genellikle öğretim yılının başında veya ikinci dönemin başında yapılır, sonra gündemden düşer. Öğrencilere tercih etmek istedikleri kulüpler sorulur, onlar da tercih etme sırasına göre bir kâğıda kulüp isimlerini yazar, okul idaresine teslim ederler. Okul idaresi, günlerce, mümkünse tüm öğrencilerini birinci tercihlerine, olmadı ikinci tercihlerine, olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmeye çalışırlar. Bu çok vakit alan bir işlemdir. K12NET ekibi olarak işlerinizi öyle kolaylaştıracağız ki, günlerce verilen çabayı sadece 10 saniyede yerine getireceksiniz. Aşağıda linkini verdiğimiz kısacık videomuzu izlediğinizde işleri ne kadar kolaylaştırdığımızı göreceksiniz. https://www.youtube.com/watch?v=SFXukLjqm2Y 23 Ağustos Çarşamba günü saat 10:30’da da kulüp modülünün eğitimini vereceğiz.

Seminer dönemi eğitimlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. 39 eğitimin 11’ini yerine getirdik, geride 28 eğitimimiz kaldı. Bu hafta, 10 tane daha eğitim yapacağız. Bu haftaki diğer eğitimlerimiz de şöyle:

Ajanda Modülü (21 Ağustos Pazartesi Saat 10:30)

    

Okullarınızda okuma bayramları, şenlikler, törenler oluyor. Bunları düzenlemek zor, bunları öğrencilere velilere duyurmak, haberdar etmek bir o kadar zordur. K12NET’de tüm etkinliklerinizi tanımlar, ilgili kişileri davet edersiniz. K12NET Mobile uygulaması sayesinde bu davetler, Whatsapp, Twitter gibi bildirimlerle ilgili kişilere anında ulaşır. Yine aynı modülü kullanarak öğretmenlerimizin bireysel ve toplu randevularını ayarlayabiliriz.  Bu eğitimde anlatılan konuları, 22 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

 

Sağlık Modülü (21 Ağustos Pazartesi Saat 14:30)

Yenilenen ekran yüzleriyle, revire gelen öğrencilerin kayıtlarının tutulması, bunlardan otomatik istatistikler alınması, anında anne babaların bilgilendirilmesi, boy, kilo gibi gelişim taramalarının kayıt altına alınmasını sağlayan modülümüz, tüm ayrıntılarıyla ele alınacaktır.

Temel Tanımlar (22 Ağustos Salı Saat 10:30)

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Bu eğitim tüm eğitimlerin alt yapısını sağlar, kullanıcılarımızın bu eğitimlerden en az birine bir kez katılmalarını öneriyoruz. Bu eğitimde anlatılanları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

Etüt Modülü (22 Ağustos Salı Saat 14:30)

Sınav yapıyorsunuz, Matematik zümre başkanı “bu ay işlediğimiz denklemler konusunda %30’un altında kalan öğrencilere etüt hazırlayalım” diyor. Sadece denklemler konusunda sadece ihtiyacı olan öğrencilere etüt verebiliyorsunuz. Sınırsız olan hiçbir şey yoktur. Sınırsız etüt de yoktur. Etütler ile ilgili kuralları koyar, her öğrenciye adaletle tek bir personel tahsis etmeden online etüt alınmasını sağlayabilirsiniz.  Etütler hakkında her türlü ayrıntıyı bu eğitimde bulabilirsiniz. Bu konu ile 16 serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Kulüp İşlemleri (23 Ağustos Çarşamba Saat 10:30)

Öğretim yılının başında öğrencilere tercih ettikleri kulüpleri sırasıyla bir kağıda yazması  isteniyor ve mümkün mertebe tüm öğrencilerin birinci tercihlerine yerleştirilmeye çalışılıyor. Bu işlerin elle yapılması hem zor, hem de çok vakit alıcıdır. K12NET’de, öğrenciler/veliler, cep telefonlarından, tabletlerinden kendi portallarına giriş yapıp tercihlerini belirlerler, yöneticiler ise tek bir tuşa basarak, mümkünse tüm öğrencileri birinci tercihlerine, olmadı ikinci tercihlerine, olmadı üçüncü tercihlerine şeklinde yerleştirilir. Sadece 10 saniye süren bu işlem, yöneticilere büyük kolaylık sağlar. Bu eğitimde konunun ayrıntılarını bulabilirsiniz. Bu konu ile 25 serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Kur İşlemleri (23 Ağustos Çarşamba Saat 14:30)

Ülkemizde öğretim şube esaslı olmasına rağmen, özel okulculukta bazı derslerde öğrencilerin akademik başarılarında İngilizce Temel Seviye, orta seviye, ileri seviye gibi seviye grupları olması veya seçmeli derslerde farklı branşlarda derslerin yapılması durumunda öğrencilere ders ataması yani kur uygulaması yapılabilir. Öğrenci hem şubeye kayıtlı, hem de bazı derslerde derse kayıtlı olabilir. Özellikle kur uygulaması olan okullarda ödev vermek, not vermek, yoklama yapmak öğretmen için zorluklar içerir. K12NET hem şube, hem derse kayıtlı olma durumunu desteklemektedir. Bu konu ile 1i serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Muhasebe-1 (24 Ağustos Perşembe Saat 10:30)

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarıları, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 10 serisi videolarında bulabilirsiniz.

Muhasebe-2 (24 Ağustos Perşembe Saat 14:30)

Öğrenci dışında elde edilen gelirler, gider işlemleri, giderlerin tasniflenmesi, virman işlemleri, kasa hesabı işlemlerini bu eğitimde anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 11 serisi videolarında bulabilirsiniz.

Ölçme Değerlendirme Eğitimi (25 Ağustos Cuma Saat 10:30)

Bu eğitimde çoktan seçmeli sınavların tanımlanması, değerlendirilmesi, sınav sonrasında alınacak rapor ve analizler anlatılacaktır. Bu eğitimde anlatılanları 12 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

Davranış Modülü (25 Ağustos Cuma Saat 14:30)

Gözlemlenen her durumu davranış karnesi haline getirebilirsiniz. Karnelerin içeriğini, başlıklarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Bu eğitimde anlatılanları 20 serisi videolarında bulabilirsiniz.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]