K12NET, Okulların Küçük Küçük Ama Toplamı, Hatırı Sayılır Ödemelerini Sıfırlıyor

1 Ekim 2018

K12NET, Okulların Küçük Küçük Ama Toplamı, Hatırı Sayılır Ödemelerini Sıfırlıyor

Okullar pek çok kalemde küçük küçük miktarlarda harcamalar yapıyor. Meblağlar küçük olduğu için ilk başta ödenirken dikkat çekmiyor ama sene sonunda topladığınızda hatırı sayılır ödemeler yapıyorlar. Okulların bu tip harcamalarından biri de Rehberlik Testleridir. K12NET’de tüm rehberlik testlerini, ÜCRETSİZ sistem üzerinden yapabilirsiniz. Geçen öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı, okullara Öğrenci Rehberlik İhtiyacı Belirleme Anketi(RİBA) uygulamasını yapmalarını, sonuçlarını analiz edip, bakanlığa iletmelerini istedi. Okullar bu görevi yerine getirmek için piyasadan optik kâğıt satın aldılar,  öğrencilere uygulayıp optik kâğıtları okuttular, oluşan ham dat dosyasını analiz ettirdiler. Bu saydıklarımızın her biri için ayrı ayrı harcama yaptılar.  K12NET’de bu ihtiyaçlarınızı  tek kuruş ödemeden Online Anket Modülüyle karşılayabilirsiniz. Tek avantajınız ücretsiz olması da değildir. Adı üzerinde anket olduğu için ihtiyaca göre her yıl anketin sorusu değişebilir, sınıf seviyelerine göre farklı sorular sorulabilir, öğrenciye, veliye, öğretmene sorulabilir. Bilirsiniz anketlerde soru sayısı arttıkça cevap verenlerin sabırları azalır. “Öyle bir planlama yapsam soruları ikiye, üçe bölsem cevapları birkaç partide alsam” hepsi mümkündür. 

Yukarıdaki önerimize şöyle bir itiraz gelebilir. “Biz öğrencimize derste, kendi gözetimimizde anket uygulamak istiyoruz ve optik kâğıtlara uygulamak istiyoruz” Öğrencilerin vereceği cevaplar A-(Hayır), B-Kararsızım C-Evet…  Eğer eklenirse D ve E seçenekleri de olabilir. İstediğiniz optik kâğıdı bu amaçlı kullanabilirsiniz. Bunun için de K12NET’in Kurum Analiz Çalışmasını kullanabilirsiniz.

Anket seçenekleri genellikle düz metindir. K12NET anket modülünde seçenekler resim bile olabilir. Aşağıdaki örnekte veliye hangi okul kıyafetini tercih edersiniz diye sorulmuş. Soruların seçeneklerine resim bile koyabiliyoruz. 

Sadece Riba Anketi değil, istediğiniz her anketi K12NET’de özgürce uygulayabilirsiniz.

Yukarıda anlattıklarımızın ayrıntılarını, 3 Ekim Çarşamba Günü Saat 10:30’da yapacağımız Anket Modülü Eğitimimizde Bulabilirsiniz.

Video İzlemeden Veya Online Eğitime Katılmadan Tam Anlamıyla Öğrenemeyeceğiniz Konu: Kullanıcı Yetkilendirmedir.

Yetkilendirme / (4 Ekim Perşembe Günü, Saat 10:30)

Okul yönetim sistemlerinin en önemli konularından biri de yetkilendirmedir. “Kim, hangi ekranı, ne kadar görecek?” Suyun başındaki yetkili kişi, istediği birimlere, istediği kişilere kolaylıkla yetki verebilmelidir. K12NET’in birimlere tanıdığı standart yetkiler vardır. Okullarımız, bu standartlara uymak durumunda değildir. İster birimlere, ister kişilere ekranların tamamını, belli bölümlerini açıp kapatabilir, bu ekranları; görmesine, eklemesine, düzenlemesine, silmesine istediği gibi karar verebilir.  Öğrenci –öğretmen portallarındaki her web parçasına istediği gibi hükmedebilir. 

Temel Tanımlar / (5 Ekim Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]