K12NET, Okullar Açılıncaya Kadar, 18 Konuyu 39 Kez Anlatacak.

7 Ağustos 2017

K12NET, Okullar Açılıncaya Kadar, 18 Konuyu 39 Kez Anlatacak. 

8 Ağustos tarihinden, okulların açılacağı tarihe kadar 18 konuyu, 39 Kez anlatacağız. Konusuna göre 5 kere tekrarlayacağımız eğitimler olacak. Kim ne zaman uygun olursa, şimdiden planlamalarınızı yapmanız için aşağıdaki eğitim takvimini paylaşıyoruz.  Hiçbir karşılık beklemeden, ÜCRETSİZ, online, herkesin kendi kurumundan katılabileceği eğitimleri vermeye hazırız. Eğitim  almak isteyenlerin yapmaları gereken tek şey, bu isteklerini [email protected] adresine bildirmeleridir. Kullanıcılarımız, eğitime katılmadan veya yardım videosu izlemeden veya doküman okumadan, K12NET’i kendi çabalarıyla, sınama-yanılma yoluyla gerçek anlamda öğrenemezler. Otomatik vitesli arabaların bir gazı, bir freni olmasına rağmen, başlangıç düzeyinde şoför olmak için bile aylarca egzersiz yapmak gerekmektedir.  Konunun öneminden dolayı bu yazı, K12NET ekran mesajlarından gönderilerken ayrıca bir word belgesi olarak ekli dosya olarak da gönderilecektir.

Haftalara Göre K12NET Eğitim Programı

Eğitim İsimlerine ve Tarihlere Göre K12NET Eğitim Programı

Eğitimlerin Açıklamalarıyla K12NET Eğitim Programı 

Ajanda Modülü

 

Okullarınızda okuma bayramları, şenlikler, törenler oluyor. Bunları düzenlemek zor, bunları öğrencilere velilere duyurmak, haberdar etmek bir o kadar zordur. K12NET’de tüm etkinliklerinizi tanımlar, ilgili kişileri davet edersiniz. K12NET Mobile uygulaması sayesinde bu davetler, Whatsapp, Twitter gibi bildirimlerle ilgili kişilere anında ulaşır. Yine aynı modülü kullanarak öğretmenlerimizin bireysel ve toplu randevularını ayarlayabiliriz.  Bu eğitimde anlatılan konuları, 22 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

Davranış Modülü

 

Gözlemlenen her durumu davranış karnesi haline getirebilirsiniz. Karnelerin içeriğini, başlıklarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Bu eğitimde anlatılanları 20 serisi videolarında bulabilirsiniz.

 

Ders Programı Yapma

 

Ders programı yapmak için gerekli olan öğretmen, ders, saat bilgileri zaten K12NET’e girilmiştir. Bu bilgileri alıp, ders programı yapmak, çeşitli kısıtlamalar girerek, bu kısıtlamalar altında en efektif programları yapmak, bir kez program yaptıktan sonra aynı kriterlerle onlarca alternatif programlar yapmak, K12NET’in görevleri arasındadır. K12NET aynı zaman uluslararası bir program olan ASC programı ile de entegredir. Bu eğitimde bunların ayrıntıları ele alınacaktır. Bu konu ile 8  serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

 

Devamsızlık (Günlük+Ders Devamsızlığı)

 

K12NET’de dilerseniz günlük, dilerseniz, ders devamsızlığı alabilirsiniz. Ders devamsızlığının kurallarını belirlemeniz durumunda sistem otomatik olarak devamsızlıkları günlük devamsızlığa çevirir, isterseniz buradan günlük devamsızlığı e-okula aktarabilirsiniz. Bu eğitimde günlük ve ders devamsızlıklarının girişleri ve raporları konusunda ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.  Bu eğitimde anlatılanları, 9 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

 

Etüt Modülü

 

Sınav yapıyorsunuz, Matematik zümre başkanı “bu ay işlediğimiz denklemler konusunda %30’un altında kalan öğrencilere etüt hazırlayalım” diyor. Sadece denklemler konusunda sadece ihtiyacı olan öğrencilere etüt verebiliyorsunuz. Sınırsız olan hiçbir şey yoktur. Sınırsız etüt de yoktur. Etütler ile ilgili kuralları koyar, her öğrenciye adaletle tek bir personel tahsis etmeden online etüt alınmasını sağlayabilirsiniz.  Etütler hakkında her türlü ayrıntıyı bu eğitimde bulabilirsiniz. Bu konu ile 16 serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

İletişim Modülü

 

K12NET’i kullanarak, 4 kanal üzerinden öğrenci-öğretmen ve personellerinizle çok güçlü iletişim kurabilirsiniz. Ekran mesajları, duyuru ve e-postaların kullanımı bedavadır. K12NET Mobile uygulama sayesinde aynı whatsapp,twitter gibi ÜCRETSİZ bildirimlerle sürekli iletişim halinde olabilirsiniz. Mesaj içeriklerini istediğiniz gibi hazırlayabileceğiniz gibi, sistemin gönderdiği otomatik SMS içeriklerinden de yararlanabilirsiniz. Kendi şablonlarınızı oluşturup, kendi iletişim gruplarınızı kurabilirsiniz. Bu konu ile 14 serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Kulüp İşlemleri

 

Öğretim yılının başında öğrencilere tercih ettikleri kulüpleri sırasıyla bir kağıda yazması  isteniyor ve mümkün mertebe tüm öğrencilerin birinci tercihlerine yerleştirilmeye çalışılıyor. Bu işlerin elle yapılması hem zor, hem de çok vakit alıcıdır. K12NET’de, öğrenciler/veliler, cep telefonlarından, tabletlerinden kendi portallarına giriş yapıp tercihlerini belirlerler, yöneticiler ise tek bir tuşa basarak, mümkünse tüm öğrencileri birinci tercihlerine, olmadı ikinci tercihlerine, olmadı üçüncü tercihlerine şeklinde yerleştirilir. Sadece 10 saniye süren bu işlem, yöneticilere büyük kolaylık sağlar. Bu eğitimde konunun ayrıntılarını bulabilirsiniz. Bu konu ile 25 serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Kur İşlemleri

 

Ülkemizde öğretim şube esaslı olmasına rağmen, özel okulculukta bazı derslerde öğrencilerin akademik başarılarında İngilizce Temel Seviye, orta seviye, ileri seviye gibi seviye grupları olması veya seçmeli derslerde farklı branşlarda derslerin yapılması durumunda öğrencilere ders ataması yani kur uygulaması yapılabilir. Öğrenci hem şubeye kayıtlı, hem de bazı derslerde derse kayıtlı olabilir. Özellikle kur uygulaması olan okullarda ödev vermek, not vermek, yoklama yapmak öğretmen için zorluklar içerir. K12NET hem şube, hem derse kayıtlı olma durumunu desteklemektedir. Bu konu ile 1i serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Muhasebe-1

 

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarıları, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 10 serisi videolarında bulabilirsiniz.

Muhasebe-2

 

Öğrenci dışında elde edilen gelirler, gider işlemleri, giderlerin tasniflenmesi, virman işlemleri, kasa hesabı işlemlerini bu eğitimde anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 11 serisi videolarında bulabilirsiniz.

 

Ödev

 

K12NET’de 4 tip ödev verilebilir. 1) 50 ile 55. sayfaya çalış ve ünite sonundaki soruları yap gibi düz bir metin 2- Ekte gönderdiğim Word, excel, pdf gibi ekli dosyalardaki ödevleri yap gibi ekli ödevler 3- Ekte gönderdiğim online sınavı çöz gibi online ödevler 4- Herhangi bir yere link göndererek, linkteki videoyu izle ve sorularıma cevap ver gibi link tipi ödevler verilebilir. Ödevler, hem personel, hem öğretmen portalından verilebilir. Bu eğitimde ödevler, ödevlerin raporları ayrıntılarıyla ele alınacaktır.

Ölçme Değerlendirme Eğitimi

 

Bu eğitimde çoktan seçmeli sınavların tanımlanması, değerlendirilmesi, sınav sonrasında alınacak rapor ve analizler anlatılacaktır. Bu eğitimde anlatılanları 12 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

 

Rehberlik Modülü  Eğitimi

 

Bu eğitimde Rehber öğretmenlerimizin öğrenci görüşmelerini nasıl kayıt altına aldıklarını, ihtiyaç duyarlarsa nasıl görüşmelerini şifreleyebileceklerini göstereceğiz. Türkiye’de standardize edilmiş rehberlik test ve envanterlerini tanıtacağız. 1-Akademik Benlik Ölçeği,2-Başarısızlık Nedenleri Anketi,3-Çalışma Davranışları Değerlendirme Ölçeği,4-Çoklu Zeka Envanteri, 5-Holland Mesleki Tercih Envanteri, 6-Kendini Değerlendirme Envanteri,7-Öğrenme Stilleri, 8-Problem Tarama Envanteri, 9-Sınav Kaygısı Ölçeği, 10- Yeni eklediğimiz Sosyometri, Sosyagram test ve envanterlerini anlatacağız. Eğitimin sonunda http://osstercih.k12net.com  adresinde yayınlanmakta olan ÖSS Tercih Programımızı tanıtacağız. Tercih programımız YÖK’un hazırladığı müthiş bir kaynak olan YÖK ATLAS çalışmasıyla da entegredir.

Sağlık

 

Yenilenen ekran yüzleriyle, revire gelen öğrencilerin kayıtlarının tutulması, bunlardan otomatik istatistikler alınması, anında anne babaların bilgilendirilmesi, boy, kilo gibi gelişim taramalarının kayıt altına alınmasını sağlayan modülümüz, tüm ayrıntılarıyla ele alınacaktır.

 

Servis

 

K12NET bu öğretim yılında ezberleri bozan bir güncelleme çıkarmıştır. Servislere alınan binlerce liralık uydu takip cihazları, bunları okuyan tabletler ve onların yan donanımlarının hiçbirine ihtiyaç kalmamıştır. Öğrenci başına dikkat buyurunuz, aylık 10 Lira ücret alınan takip sistemleri yerine, K12NET Mobil uygulama ile tek kuruş ücret talep etmeden, tek bir kuruş donanım satın aldırmadan, üstelik eve yaklaşırken, okula varıldığında gönderilen otomatik ücretsiz  Whatsapp, Twitter gibi bildirimlerle okullara, velilere  kaliteli ve ücretsiz hizmet verecektir. Bu eğitimde konunun ayrıntılarını bulabilirsiniz.

 

Temel Tanımlar Eğitimi

 

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Bu eğitim tüm eğitimlerin alt yapısını sağlar, kullanıcılarımızın bu eğitimlerden en az birine bir kez katılmalarını öneriyoruz. Bu eğitimde anlatılanları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

Yıl Sonu İşlemleri, Yeni Yıla Geçiş İşlemleri  Eğitimi

 

K12NET’i bu yıl, 2016-2017 yılında kullanmış olanlar, yılsonu işlemlerini bitirdiklerinde birkaç tuşa basarak kolayca sistemlerini 2017-2018 yılına aktarabilecekler. Bu eğitimde sistemi nasıl yeni yıla geçireceğimizi uygulamalı göstereceğiz.

Yetkilendirme

 

Okul yönetim sistemlerinin en önemli konularında biri de yetkilendirmedir. Kim, hangi ekranı, ne kadar görecek? Suyun başındaki yetkili kişi, istediği birimlere, istediği kişilere kolaylıkla yetki verebilmelidir. K12NET’in birimlere tanıdığı standart yetkiler vardır. Okullarımız, bu standartlara uymak durumunda değildir. İster birimlere, ister kişilere ekranların tamamını, belli bölümlerini açıp kapatabilir, bu ekranları; görmesine, eklemesine, düzenlemesine, silmesine istediği gibi karar verebilir.  Öğrenci –öğretmen portallarındaki her web parçasına istediği gibi hükmedebilir. Bu eğitimde anlatılanları, 1c-10 videolarında bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]