K12NET Muhasebe Modülünü Bu Yıl Öğretelim, Önümüzdeki Yıl Kullanınız.

3 Aralık 2018

K12NET Muhasebe Modülünü Bu Yıl Öğretelim, Önümüzdeki Yıl Kullanınız.

Muhasebe hiç hata götürmeyen, karar alınca sıfır sorunla geçiş yapılması gereken bir konudur. K12NET muhasebe modülünü yüzlerce okul, sorunsuz bir şekilde  kullanıyor. Kullanmayan okulların da kullanmasını istiyoruz. Bu yıl sakin, sakin öğretelim, Ocak ayından sonraki yeni dönem muhasebenizi  K12NET üzerinden devam ettirirsiniz.

Muhasebe Modülü En Çok Yatırım Yaptığımız Modüldür. Bu Hafta Çok Önemli Bir Yenilik Haberi Vereceğiz.

Muhasebe modülüne sürekli yeni özellikler ekliyoruz. Hafta ortasında çok önemli bir güncelleme bilgisini paylaşacağız. Bu haberi özel bir yazı ile bilgilerinize sunacağız. Şimdilik sürpriz olarak kalmasını istiyoruz. Sayfanın altında muhasebe modülümüzün özelliklerini son haliyle bulabilirsiniz.

Muhasebe-1 / (6 Aralık Perşembe, Saat 10:30’da Muhasebe Eğitimine Bekliyoruz.

Temel Tanımlar / (7 Aralık Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

K12NET’in Say, Say Bitmeyen Muhasebe Modülü Özellikleri 

1-    K12NET Muhasebe Modülü, Ziraat Bankası, İşbankası gibi internet bankacılığı güvenliğinde SSL güvenlik sertifikası ile 2 üzeri 128 bit kombinasyonla şifreli yayın yapar. Yayın yaptığı hosting merkezine  ayda binlerce lira ödeyerek güvenli internet yayını sağlar. 

2-    K12NET Muhasebe modülü, cep telefonu, tablet veya  interneti olan herhangi bir sabit bilgisayardan, dünyanın herhangi bir yerinden çalışır. Tüm işlemler online’dır. 

3-    Her modülde olduğu gibi muhasebe modülünde de kullanıcıların her hareketi izlenir. Hangi bilgisayardan, hangi saatte giriş yapılmış, hangi veriler eklenmiş, silinmiş, düzenlenmiş, bu işlemleri hangi kullanıcılar yerine getirmiş, kayıt altına alınır.

4-    Talep etmeleri durumunda kurucu veya kurucu yetkili kişilere her akşam, 44 değişken bilginin yer aldığı kurucu raporu otomatik olarak gönderilir. Bu yetkililer, kimseye ihtiyaç duymadan, dünyanın herhangi bir yerinden okulları ile ilgili mali bilgilere aracısız sahip olurlar.

5-    Nakit, Çek, Senet, Kredi Kartı gibi istenilen sayıda, istenilen isimde bir kere tanımlanarak yıllarca kullanılabilecek, mali hesaplar tanımlanabilir.

6-    Okulların kendilerinin belirleyebileceği sayıda eğitim ücreti, yemek ücreti, servis ücreti gibi ücret kalemleri tanımlanabilir.

7-    Güne göre veya taksit tarihlerine göre pos anlaşması yapılabilir, günü veya taksit tarihi geldiğinde varsa banka komisyonları ayıklanmış şekilde tahsilatlar ekranına otomatik ödeme gerçekleşir.

8-    Ücret kalemlerine yine istenilen sayıda, istenilen isimde, öğretmen indirimi, kardeş indirimi gibi indirim kalemleri tanımlanabilir.

9-    İndirim kalemleri miktar ve/veya yüzde cinsinden belirlenebilir. İndirim kalemlerinin sıraları isteğe göre değiştirilebilir.

10-    Birden fazla indirim yapılacaksa indirimler, bileşik indirim (indirimin, indirimi) olarak yapılabildiği gibi indirimlerin ortalaması alınarak da yapılabilir.

11- Muhasebeci, okul yönetiminin önceden belirlediği indirim kalemlerine uyarak indirim yapılabildiği gibi, o an oluşan özel ihtiyaca göre  elle manuel indirim kalemi de  tanımlayabilir.

12-  Liste oluşturularak yapılan indirimlerde de, manuel girilen indirimlerde de indirimler, sistem tarafından otomatik hesaplama yapılır. 

13- Bir öğrenciye birden fazla ücret kaleminin yer aldığı tek bir kontrat düzenlenebildiği gibi, bir öğrenciye birden fazla kontrat da düzenlenebilir.

14- Kontratları düzenlerken öğrencilerin teşvik ya da burs alıp almadığı belirlenebilir. Bu işaretleme sayesinde kaç öğrenci teşvik/burs almış, hangi sınıf seviyesinde kaç teşvik alan öğrenci vardır gibi soruların cevaplarını bulmak çok kolaydır.

15-  Kontratın sorumlusu anne/baba gibi veli olabileceği gibi, mali yükümlülükleri üstlenmiş veli olmayan bir başkası da dede/dayı/amca gibi kişiler,mali sorumlu olarak atanabilir.

16- Kontratın kendisine ve ayrıca taksitlerine ayrı ayrı açıklamalar girilebilir.

17- İstenilen sayıda taksit yapılabilir.

18-Taksitlerin miktarı ve tarihleri sistem tarafından otomatik hesaplanır. Taksitlerden herhangi birinin miktarı veya tarihi değiştirilirse sistem geride kalan miktarları ve tarihleri otomatik günceller.

19- Hem kontratın kendisine hem de taksitlerine ayrı ayrı açıklama girilebilir.

20- Kaydet butonuna basıldığında Milli Eğitim Bakanlığının 2 Ocak 2018 tarihinde güncellediği ve tüm özel okulların hazır etmekle zorunlu tuttuğu kayıt sözleşmesini otomatik hazırlar.

21- Okulların kayıt sözleşmelerine kendilerinin eklemek istedikleri özel hususlar varsa veya tasarımında, yazı karakterinde değişiklik yapmak isterlerse kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş kayıt zarfı dizayn edebilirler.

22- Kayıt yapıldığı an, muhasebe birimine verilen yetki çerçevesinde öğrencinin her türlü veli/akademik/ iletişim bilgilerine ulaşım sağlanabilir

23- Kayıt yapılan ekrandan bilgilerin üzerine giderek veli telefonu, ödeme planı gibi bilgilere hızlı erişim sağlanabilir.

24- Kayıt işlemi tanımlanır tanımlanmaz, kayıt sözleşmesi dışında, ödeme planı, sözleşme senedi, taksit senedi gibi sihirbazlarla ilgili evraklar otomatik hazırlanabilir.

25- Kayıt sözleşmesi ekranında çok zengin raporlamalar ve uygulamalar vardır. Kayıtlar alındıkça 15 adet rapor, bu raporların onlarca seçenekleri ile yeni rapor kombinasyonları ve 7 adet uygulama linki hazır hale gelir.

26- Tahsilat yaparken, ödemenin bir kısmı nakit, bir kısmı POS üzerinden yapılsın gibi farklı mali hesaplar kullanılabilir.

27- Eksik ödeme yapılırsa sistem, bir sonraki ödemeyi yaparken bir önceki ödemenin eksik olduğu bilgisini muhasebeciye bildirir.

28- Ödeme planın dışında veli “şuan ödeme yapacağım miktar X Lira, hangi taksite karşılık geliyorsa o kadarını ödemek istiyorum” derse sistem tutarın karşılık geldiği aidatları otomatik belirler.

29- Kayıt sözleşmesi toplam tutarından daha fazla ödeme yapılırsa fazla ödemeyi hep hafızasında tutar, sonraki senelerde mahsuplaşmak koşuluyla bu bilgiyi saklı tutar.

30- Herhangi bir sebepten dolayı iade yapılması gerekirse iade işlemleri yapılabilir. 

31- Bankalar ile çalışılıyorsa ayın sonunda bir hareketle o bankadan işlem yapan öğrencilerin tahsilatlarını toplu olarak yapma imkânı verir.

32- Ödeme yapar yapmaz veya belli bir tarihten başlayarak ödeme yapılmış veya yapılmamış şekilde fatura kesebilir. Ayrıca ödeme miktarından ve taksit planından farklı bir plan ve tutarda fatura düzenlenebilir.

32- Her türlü fatura tasarımına göre fatura dizaynı yapılabilir.

33- Tahsilatlar ekranından farklı kombinasyonlarla çeşit çeşit tahsilat rapor ve analizleri alınabilir. 

34- Bir öğrenciye ait muhasebe bilgileri yıllarca içinde saklı tutulabilir. Öğrenci detay ekranında yıllar içindeki tüm muhasebe hareketlerine ulaşılabilir. 

35- Resmi muhasebe programlarıyla entegrasyon yapılabilir. 

Son Aylarda Eklenen Yeni Özellikler

36- K12NET’in belirlediği bir excel şablonla tüm kayıt sözleşmeleri ve tahsilatları topluca başka bir sistemden, K12NET’e aktarılabilir.

37-Çek işlemlerinizi takip etmek için özel olarak Çek işlemleri bölümü hazırlanmıştır.

38- Bazı müşterilerimizden gelen talep üzerine aidatları sırayla almak yerine bir taksiti atlayarak, bir alttaki taksitin alınabilmesi sağlanmıştır.

39-Taksitlerin her birine mali hesap tanımlanabilir hale getirilmiştir. Böylece velinin ilk iki taksiti örneğin nakit, sonrakileri kredi kartıyla ödeyebileceği önceden belirlenebilir hale gelmiştir.

40-Borçlarını ödemediği için avukata verilen veliler sisteme kayıt edilebilir hale getirilmiştir.

41-Veli ile kayıt sözleşmesi yapıldıktan, ödeme planı belirlendikten sonra veli, örneğin yemek hizmetinden de yararlanmak istiyorum derse önceki ödeme planını bozmadan yeni taksitler ekleyerek aynı kontrata düzenleme yapması sağlanmıştır.

Not: Yukarıdaki özelliklere Finans Modülü Özellikleri Eklenmemiştir.

Finans modülü ile personellerin maaşlarını belirleyebilir, her ay ödemelerini yapabilirsiniz. Öğrenci dışında kantin / elbise satışı gibi gelirlerinizi kayıt altına alabilirsiniz. Giderlerinizi isterseniz tedarikçi ve gider kalemleri şeklinde tasnifleyip giderlerinizin analizini yapabilirsiniz. Virman yapıp, gelirler ve giderlerinizi görebileceğiniz kasa hesabını tutabilirsiniz….

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]