K12NET, Kendinden 10-12 Kat, Pahalı Hizmeti Nasıl Ücretsiz Sunabiliyor?

26 Mart 2018

K12NET, Kendinden 10-12 Kat, Pahalı Hizmeti Nasıl Ücretsiz Sunabiliyor?

K12NET, yıllardır servislerin güzergâhlarını, bu servislerde seyahat eden öğrencilerin kayıtlarını tutmaktaydı. Geçen yıl, servislerin hareketlerini de saniye, saniye izlemeye başladık. Servisleri takip eden yazılımlara “Neden bu kadar hizmetiniz pahalı?” diye sorulunca “her servisin üzerinde GPRS donanımlarımız, uyduyla haberleşiyor. Bu donanımlar çok pahalı” deniliyordu. Oysa hepimizin cebindeki cep telefonları o bölgedeki en yakın baz istasyonu aracılığı ile uyduyla konuşuyor. Servis şoförü veya hostes, cep telefonu aracılığı ile K12NET Mobil uygulamayı çalıştırılıyor. Öğrencinin evine 400-450 metre yaklaşıldığında, K12NET Mobil uygulama, öğrencinin velisine, servisin eve yaklaştığı öğrencinin hazırlık yapması yönünde ücretsiz bildirim gönderir. Servis okula ulaştığında da tekrar ulaştığı bilgisi verilir. Bu modülü kullanan okullarımız, sonuçlardan çok memnun kaldıklarını söylüyorlar.  

 

Kendi ücretimizden 10-12 Kat daha fazla ücretle, okullara sunulan bu hizmeti K12NET, bir modül olarak ÜCRETSİZama kaliteden ödün vermeden sunuyor. Konunun ayrıntılarını bu haftaki online eğitimizde anlatacağız.

Servis Modülü Eğitimi / 29 Mart Perşembe Saat 10:30’da Sizleri Bekliyoruz. 

Anket Modülü / 30 Mart Cuma Saat 10:30

Anket düzenlemek zor, anketleri analiz etmek de bir o kadar zordur. Öğrenmek istediğiniz her konuda personele, öğretmene, öğrenciye, veliye sorular sorup, onlar daha cevap verirken anında analizlerine ulaşabilirsiniz. Sonuçlar sistem tarafından otomatik değerlendirilmektedir.

 

Ölçme Değerlendirme Eğitimi / 28 Mart Çarşamba, Saat 10:30  

Ölçme değerlendirme modülümüz, 2008 yılında kullanılan aspx teknolojisinden, yeni teknolojiye taşındı. Yeni ekran görüntülerimiz, yeni fonksiyonlar ile sınav ekranlarını anlatacağız. Öğrenci sınavlarını değerlendirmede okul numarası veya TC kimlik numarası kullanılmaktadır. Onlarca uyarıya rağmen, öğrenciler numaralarını eksik, yanlış ya da hiç kodlamamaktadır. Bunları değerlendirmek için tek tek elle düzeltme yapmak gerekmektedir. Lütfen aşağıdaki resimdeki dat dosyasına bakınız. Sarıya boyayarak gösterdiğimiz hatalar, ne kadar bildik değil mi?  Sınavdan önce o kadar uyarmanıza rağmen öğrenciler, isimlerini yazarken yanlış yazıyor, yanlış kodluyor, sınavın okunması için gerekli okul numarası ya hiç kodlamıyor, ya yanlış kodluyor, ya da eksik kodluyor. Bu sınavların değerlendirilebilmesi için öğrencilerin okul numaralarının mutlaka doğru kodlaması gerekiyor ya da sınav değerlendirmesi yapan görevlinin bu hataları tek tek elle düzeltmesi gerekiyor. K12NET isimlerin benzerliğinden yararlanarak bu düzeltmeleri otomatik yapıyor. K12NET’i yıllardır kullanan ölçme değerlendirme uzmanları bu yöntem sayesinde “her sınavda en az yarım saat kazandık” diyorlar. Sınavları değerlendirirken K12NET’in bu özelliklerini bilmiyorsanız, her sınavda veri düzeltmek için boş yere zaman harcıyorsunuz demektir. Ölçme değerlendirme eğitimimizde onlarca fonksiyondan birisi olarak bu özelliğimizi de anlatacağız.

 

Temel Tanımlar Eğitimi 27 Mart Salı, Saat 10:30    

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]