K12NET Karnesi Deyip Geçmeyin, Ölçme Değerlendirme Eğitimimize Gelin!

4 Ocak 2018

K12NET Karnesi Deyip Geçmeyin, Ölçme Değerlendirme Eğitimimize Gelin!

Nasıl sınav tanımlarsanız tanımlayın, derslerin isimleri ne olursa olsun, soru sayıları farklı farklı olsun, hiç fark etmez. K12NET’in yıllar önce hazır ettiği Jenerik Karne ile sınavın yapısına göre şekillenen karnelerinizi alabilirsiniz ama okullarımız tek bir sayfaya sığdırılmış, YKS, LKS gibi özel karneler istiyordu. Bu isteği de hemen yerine getirdik. Bize gelen telefonlardan, maillerden ise bu karnelerin yeterince bilinmediği izlenimini elde ettik. Sınav Uygulamaları ve Sonuçları ekranlarından ilgili sınav isminin sağ tarafından Toplu Sonuç Listeleri ve Karneler linkinden Karne seçeneğinden sınava özel karneler alabilirsiniz. Yeni hazır ettiğimiz LKS,YKS karnelerine buradan ulaşabilirsiniz. Hatta YKS karnesinin iki türlü olduğu görebilirsiniz.

YKS, TYT ve Alan olmak üzere iki bölümden oluşan bir sınavdır. İlk bölüm TYT’dir. Alan sınavlarını yapmadan TYT bölümünün karnesini alabilirsiniz. Alan sınavını yaptığınızda ise artık iki alternatifli bir karne alabilirsiniz. YKS Detaylı Karne >>> Alan derslerinin tamamını gösterecek şekilde tasarlanmıştır. YKS Karne ise hem TYT, hem de Alan derslerinin sadece bölüm başlıklarına göre karne oluşturacaktır. 4 Ocak Perşembe günü saat 14:30’da yapacağımız online eğitimde karnelerimiz konusunda da bilgi verilecektir. 

MEB, LKS’yi İki Oturumda  Yapacak.

MEB,  28 Aralık tarihinde (aşağıda yazdığımız linkte), yaptığı resmi bilgilendirmeye göre sınavı iki oturumda yapacağını ilan etti. 

http://www.meb.gov.tr/sinavla-ogrenci-alan-liselere-yerlestirme-sinavina-iliskin-ornek-sorular-yayimlandi/haber/15298/tr

Bu durumda bizim de hemen değişiklik yapmamız gerekiyordu, YAPTIK. Hazır şablonlar bölümünde LKS ve LKS (2 Form) hazır şablonlarını bulabilirsiniz. “İki optik kâğıt tüketmek istemiyorum, ara versem bile tek optik kâğıtla sınavı bitirmek istiyorum” diyenler LKS’yi, “birebir MEB’in provasını yapacağım ara vereceğim ve ikinci bir optik kâğıt kullanacağım” diyenler LKS (2 Form) şablonunu kullanabilirler. Özetle K12NET, hangi okulumuz nasıl isterse ona göre davranma imkânı sağlamaktadır.

Ölçme Değerlendirme Eğitimimizde  İsimlerin Benzerliği Konusu da Anlatılacaktır.

Tüm uyarılara rağmen bazı öğrenciler, optik kağıtlara numaralarını eksik, yanlış kodlar  ya da hiç kodlamazlar. K12NET isimlerin benzerliği ilkesinden yola çıkarak size otomatik isim eşleştirmesi yapar. Bu yöntemi uygulayanlar her sınavda en az yarım saat zaman kazanır.

4 Ocak Perşembe Saat 14:30’da tüm ayrıntılarıyla anlatacağımız ÜCRETSİZ, online Ölçme Değerlendirme Eğitimimize bekliyoruz. Eğitimlerimiz online olup, her okul kendi yerinden katılabilecektir. Katılmak isteyenlerin [email protected] adresine mail göndermeleri yeterlidir. 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]