K12NET, Bu Haftaki Eğitim Programını Yeni Bir Müjdeli Haberle Duyuruyor.

12 Şubat 2018

K12NET, Bu Haftaki Eğitim Programını Yeni Bir Müjdeli Haberle Duyuruyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, 3 Mart 2017 tarihinde sosyal medyanın kullanımı konusunda bir genelge yayınlamıştı. Genelgeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/11/02/965196/dosyalar/2017_03/13112636_genelge.pdf

Okullarda bayramlar, şenlikler, törenler oluyor ve bu güzel yaşantıların resimlerinin velilerle paylaşılması isteniyor. Genelge ise bu konudaki yasal hükümleri açıklayıp, bilgilerin sosyal medya üzerinden paylaşımını yasaklıyor.

http://www.unimsg.org/client/getimg?img=/user/files/atlasegt-mb1000/MEB_Genelge.png

İşte bu haftaki müjdeli haberimizi Ajanda Modülü Eğitimizde anlatacağız. Yeni çıkardığımız güncelleme ile genelgeye uygun bir biçimde bilgi paylaşımını nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Ajanda Modülü Eğitimi / 15 Şubat Perşembe Saat 14:30

Okullarda bayram, şenlik, tören, etkinlikler düzenleniyor. Okullar bir dolu hazırlık yapıyor, yeri geliyor veliler, “yapılan hazırlıklardan hiç haberlerinin olmadığını” söylüyorlar. Bu tip etkinlikleri düzenlemek zor, bunları öğrencilere velilere duyurmak haberdar etmek bir o kadar zordur. K12NET’de tüm etkinliklerinizi tanımlar, ilgili kişileri davet edersiniz. K12NET Mobile uygulaması sayesinde bu davetler, Whatsapp, Twitter gibi bildirimlerle ilgili kişilere bu davetler ulaşır. Yine aynı modülü kullanarak öğretmenlerimizin bireysel ve toplu randevularını ayarlayabiliriz.  Bu eğitimde anlatılan konuları 22 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar Eğitimi / 14 Şubat Çarşamba  Saat 10:30

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.    

Kayıt Süreçleri -Kayıt Takip Modülü 13 Şubat Salı Saat 10:30

İç kayıt-dış kayıt, kayıt yenileme ile ilgili rapor ve analizler, yukarıda ayrıntısını anlattığımız kurucu raporu, kayıt takip modülü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni yılın başında ilan ettiği tüm özel okulların kullanmak zorunda olduğu kayıt sözleşmesi formu hakkında genel bilgilendirmeler yapacağız.

Özel okulcunun tüm planları, öğrenci kaydına bağlıdır. Kayıt varsa her türlü plan yapılabilir, kayıt, özel okulcunun can suyudur. Bu kadar önemli ise okulunuza kayıt olmayı planlayan öğrencilerinizi nasıl takip altına alıyorsunuz? Bir veli, okulunuza geliyor, okulunuz hakkında bilgi alıyor. Bu o kadar kıymetli bir durumdur ki, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerekir. Veli, “genel bilgi almak istiyorum, kayıt yaptırmayı planladığımız özel okulları bir plan çerçevesinde inceliyorum” demiş olsun. Okulunuz hakkında bilgi veriyor, çalışmalarınızı anlatıyor, ücretini söylüyor, yapabileceğiniz en son indirimden bahsediyorsunuz. Veli okuldan ayrılıyor, 20 gün sonra tekrar geliyor, bu veliyle daha önce kim görüşmüştü, ne söylenmişti, en son yapılacak indirim konusunda bilgi verilmiş miydi, verildiyse son rakam olarak ne söylenmişti? Okulunuzu son 6 aydır ziyaret eden öğrencilerinizin listesini tek bir tuşla bulabilir misiniz? Bu listeye tek bir hareketle SMS veya elektronik posta gönderebilir misiniz? örneğin bu potansiyel velilerin yeni yıllarını kutlayabilir misiniz? Okulunuzdaki bir yeniliği bu kişilere anında ulaştırabilir misiniz? Eğer K12NET’in Kayıt Takibi Modülünü kullanıyorsanız, bu soruların cevapları EVET’dir.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]