K12NET; Bu Hafta, Tüm Ayrıntılarıyla Ölçme Değerlendirme Sınav ve Analizlerini Anlatacak.

25 Şubat 2018

K12NET; Bu Hafta, Tüm Ayrıntılarıyla Ölçme Değerlendirme Sınav ve Analizlerini Anlatacak.

Ölçme Değerlendirme modülünde 2008 yılından beri kullandığımız aspx teknolojisini bırakıp, en son teknolojiye geçtik. Yıllardır yapmak istediğimiz köklü bir değişiklik vardı. Onu da bu arada yaptık. Bir sınavın birden çok uygulaması varsa, en üstüne bir ana uygulama açıp, tüm sonuçları bu ana uygulamada topladık. Bu düzenlemenin sonucu olarak, öğrenciler, veliler birden çok uygulamalı sınava girseler dahi, sınavları tek bir yerde görüp inceleyebilecekler. Okul yöneticileri, sınavdan önce  öğrencileri farklı kombinasyonlarla oturma kaydı yapmak isterler. Örneğin “6.sınıflar ile 7.sınıfları karışık oturt, sadece 6. Sınıfları kendi içinde karıştır” gibi seçenekleri vardır. Bazı kurumlar, sınavdan önce optik formların üzerlerini işaretli olarak öğrencilerin oturacakları sıralara dağıtılmasını isterler. K12NET bu isteklere de karşılık verir. Bu hafta ayrıntılarıyla bu konuları işleyeceğiz.

Ölçme Değerlendirme / 28 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Çoktan seçmeli sınav tanımının yapılması, cevap anahtarı, kazanım, dönüşümün girilmesi, her optik makine, her optik kâğıdın kolaylıkla tanımlanabilmesi, sınav okuma, sınav silme gibi sınavın tanımlanmasına yönelik ayrıntılı bir eğitim yapacağız.

Ölçme Değerlendirme Rapor ve Analizleri / 1 Mart Perşembe, Saat 10:30

Bu formatta bir eğitimi ilk kez yapıyoruz. Daha ayrıntılı bir bilgi aktarımı olması için Sınav değerlendirildikten sonra alınabilecek rapor, analizleri tüm ayrıntılarıyla bilgilerinize sunulacaktır.

Optik Form Kodlama Eğitimi 2 Mart Cuma, Saat 10:30

Sınav öncesi öğrencilere ismine, okul numarasına, TC Kimlik numarasına göre hazır optik kâğıtlar düzenleyebilir, öğrencilerin kodlama hatalarına karşı her öğrenciye özel kodlanmış, sınav evrakları basabilirsiniz. Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenler, [email protected] adresinden doküman isteyebilirler. 

http://www.unimsg.org/client/getimg?img=/user/files/atlasegt-mb1000/Optik_Kodlama.png

Sınav Oturma Kaydı, Sabit ve Jenerik Karne ve SMS Mesajları / 27 Şubat Salı, Saat 14:30

Özel okulcuların “kelebek” sistem dedikleri bir sınıf seviyesinin ya da birden fazla sınıf seviyesinin öğrencilerini karışık sınav oturma planını düzenleyebilir, 10 saniye içinde öğrencilerin sınav giriş belgelerini basabilirsiniz. Sınav sonrasında öğrencilerin sonuçlarına göre özelleştirilmiş SMS gönderimleri yapabilirsiniz. Bu eğitimde anlatılanları,12-h serisi K12NET eğitim videolarından bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar Eğitimi / 27 Şubat Salı, Saat 10:30 

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.  

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]