K12NET “Hadi Canım!” Dedirtmeye Devam Etsin mi?

30 Ekim 2018

K12NET “Hadi Canım!” Dedirtmeye Devam Etsin mi?

K12NET bu yıl okullara katma değer sağlayacak, işlerini kolaylaştıracak, durumlarını analiz etmelerini sağlayacak yenilik haberlerini daha çok verecek. Aşağıdaki maddeleri kolaydan zora doğru yazıyoruz. Özellikle 3. maddeden sonra anlatılanları, daha önce hiçbir yerde duymadığınızı düşünüyoruz.

1-    Not defterinde (Gradebook) Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav tür ve sınav isimleri ile uyumlu, dönem sonu ve yılsonu notlarını hesaplayabiliyoruz.

2-    İstediğimiz sınav türüne bağlı sınavın ağırlığını değiştirerek ortalamaya etki edip etmemesini sağlayabiliyoruz.

3-    Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği türler dışında sınav türleri ekleyebiliyoruz. Bu türlerin ister ortalamaya etki etmesini veya etmemesini sağlayabiliyoruz.

ŞİMDİ DİKKAT !!!

4-    3 tane Quiz yapmak ve bunların hesaplamalarından elde edilen değeri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın örneğin 1.Ders ve Etkinlik sınavına otomatik hesaplatmak istiyorsunuz. Sınavları 100 üzerinden değerlendirmek sizlere yetmiyor. Örneğin ilk Quiz 110, ikincisi 130, 3 Quiz 150 puan üzerinden değerlendirilsin istiyorsunuz veya 1 Quiz 50 puan, 2.Quiz 30 puan, 3 Quiz 20 puan üzerinden olsun. (Özetle İstediğiniz puana göre sınav yapabilirsiniz.) Sistem her girilen puanı 100’lük puana çevirsin ve üçünün ortalamasını alarak, 1.Ders ve Etkinlik sınavına otomatik olarak eklensin. Mümkün müdür? CEVAP: K12NET’de EVET, MÜMKÜNDÜR

5-    3 tane daha Quiz yapmak istiyorsunuz. Her biri 100 puan üzerinden olsun ama birinci Ouizin ağırlığı 0,5, ikincisinin 0,3, üçüncüsünün ağırlığı 0,2 olsun. Sistem otomatik olarak öğrencilerin aldıkları puanları, ağırlıkları ile çarparak üçünün toplamını bulsun, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2.Ders ve Etkinlik sınavına otomatik eklesin. Mümkün müdür? Cevap: K12NET’de EVET, Mümkündür.

6-    3 tane daha Quiz yapalım, sınavlar 40,20 ve 10 puan üzerinden olsun, sistem öğrencinin üç Quizden aldığı puanları toplasın, alınabilecek en üst puana göre, 100’lük puana çevirsin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 3.Ders ve Etkinlik sınavına otomatik eklesin. Mümkün müdür? Cevap K12NET’de EVET, Mümkündür.

7-    Daha onlarca farklı senaryoların hepsine EVET, EVET, EVET. Mümkündür. Yukarıdaki senaryolara benzeyen her türlü hesaplamayı, K12NET üzerinden yapabilirsiniz.

8-    Öğrencilere klasik sınav sonuçlarını 20, 50, 70, 100 diye not defterine yazmak yerine, öğrencilere sınavda sorulan her bir klasik soruya tek tek puan vermek, hangi kazanımlarını ölçtüğünü girmek, her bir sorunun madde analizlerini yapmak ve aynı çoktan seçmeli sınavda olduğu gibi onlarca çeşit sınav rapor ve analizi almak da K12NET ile mümkündür.

*K12NET üzerinden ara karne alabildiğinizi de, bu haftaki eğitimde de bilgi vereceğimizi ek bir açıklama olarak yapmak istedik. 

 Yukarıdaki soruların her birinin ayrıntısını 31 Ekim Çarşamba Günü Saat 10:30’da Yapılacak Klasik Sınav Eğitimde bulabilirsiniz.

 Servis / (1 Aralık Perşembe, Saat 10:30)

Bugüne kadar servisler, GPS araçlarıyla takip ediliyor, öğrenci başına aylık 10-15 Lira ücret istenerek servislerin takibi sağlanıyordu. K12NET, bu izlemeyi servis şoförlerinin K12NET Mobil uygulamasından yapıyor. Piyasanın öğrenci başı ayda 10-15 Lira ücret istediği hizmeti, K12NET, ücretsiz okullarımıza sunuyor. Geçen yıl hazır ettiğimiz bu güncelleme,  bazı okullar tarafından uygulandı. Uygulama yapan okullardan olumlu dönüşler aldık. Bu modülü henüz  kullanmayan okullarımız şimdiden birkaç serviste denemeler yapınız, sonuçlarını görünüz. İyice öğrendikten ve sonuçlarını bizzat gözlemledikten sonra yeni yılda, tüm okulunuzun kullanması için planlamalarınızı yapınız. 

Temel Tanımlar / (2 Aralık Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]