K12NET Diyor ki; Tam Zamanı…

8 Ocak 2018

K12NET Diyor ki; Tam Zamanı…

Bazı işlerin zamanı vardır, zamanını geçirirseniz harekete geçmeniz yanlış olur. Yıllardır, en çok yatırım yaptığımız Kayıt Takibi ve Muhasebe modülümüz, mükemmele çok yakın hale getirildi.  Kayıt takibi ve muhasebe modülünü kullanmayan okullarımıza, K12NET olarak diyoruz ki, TAM ZAMANI. Kullanmaya başlayacaksanız, bugünlerde öğrenmeye başlamalısınız. Dere geçerken at değiştirilmez. Şuan 2018-2019 yılının öğrencileri kaydedilmeden, gerçekten okulunuza büyük katkı sağlayacak Kayıt Takibi modülü ve Ön Muhasebe Modülümüzü kullanınız. En azından ne yaptıklarını, yeteneklerini bilip, kullanıp kullanmaya öyle karar veriniz.

Kurucunuz Her Gün, Bu Soruların Cevabını Sizden Bekliyor.

Kurucunuz, neredeyse her gün, birazdan kuracağımız cümlelerle sizlere sorular yöneltiyor:  Bugün yeni kayıt var mı, kaydı kaça aldık, şuan ilkokul seviyesinde kaç öğrencimiz var, 6.sınıfların doluluk durumu ne, 6.sınıflarda koyduğumuz hedeflere ne kadar yaklaştık…? Daha bunlar gibi onlarcası. Tüm Türk halkı gibi kurucularımız da cep telefonlarını çok seviyorlar. Bu bilgileri, her gün asistanları hazır edip önlerine rapor olarak koymak yerine, otomatik olarak cep telefonlarına gönderiyoruz. Kurucularımız cep telefonlarına el değmeden gönderilmiş bu raporları çok beğeniyorlar.

MEB, Yeni Kayıt Sözleşmesi Yayınladı.

Öğrenci bilgilerini kaydeder, kayıt sözleşmesini düzenlerseniz, K12NET’den kayıt sözleşmesini otomatik alırsınız. K12NET bu hizmeti, dün, bugün değil, yıllardır yerine getiriyor. Birkaç yıldır, Milli Eğitim Bakanlığı, kayıt sözleşmelerini standart haline getirdi. K12NET, MEB’in ilan ettiği, okulların uygulamasını zorunlu tuttuğu bu kayıt sözleşmesini şablon olarak hazırlıyor. Bu yıl, 2 Ocak tarihinde sözleşmenin son versiyonunu yayınlandı. Aşağıdaki linkten dokümanın orjinal haline ulaşabilirsiniz. 

https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_01/02174434_2018-2019_YYrenci_kayYt_sYzleYmesi.docx

Bizler de hemen bu yeni şablonu sistemimize yükledik.  Bazı müşterilerimiz, “biz standart şablona eklemeler yaparak kendi şablonumuzu hazırlamak istiyoruz” diyorlar. Bu isteğe de olumlu cevap veriyoruz. Özetle aşağıda zamanlarını ilan ettiğimiz eğitimlerimize bekliyoruz. Yüzlerce okulumuz bu modülleri kullanıyor. Kullananlar çok memnunlar. Kullanmayan okullarımıza en azından ne yaptığımızı bilin, görün, sonra karar verin diyoruz.

Kayıt Takibi Modülü / 9 Ocak Salı Günü Saat 14:30

Okulunuzu ziyaret eden misafir öğrenci ve velilerinizi cep telefonları, elektronik postalarıyla kaydediniz. Bilgi almak için okulunuza gelen veli, kayıt açısından en kıymetli başlangıçtır. Bu velileri mutlaka K12NET sistemine ekleyerek arşivleyiniz. Yaptığınız ön görüşmenin notlarını kısacık yazınız. Sonraki görüşmelerde önceki konuşmalarınız hakkında bilgi sahibi olunuz. Kurucunuzun her zaman isteyebileceği “Ocak ayından bugüne okulumuzu ziyaret etmiş, 6.7.Sınıf misafir öğrencilerin listesini istiyorum, bu velilere şu konuda bilgilendirme SMS’i gönderiniz” gibi isteklerini 10 saniye içinde tek bir tuşa basarak yerine getirebilirsiniz.

Muhasebe Eğitimi / 10 Ocak Çarşamba Günü Saat 14:30

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarıları, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 10 serisi videolarında bulabilirsiniz.

Muhasebe-2  / 11 Ocak Perşembe Günü Saat 14:30 

Öğrenci dışında elde edilen gelirler, gider işlemleri, giderlerin tasniflenmesi, virman işlemleri, kasa hesabı işlemlerini bu eğitimde anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 11 serisi videolarında bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar  / 10 Ocak Çarşamba Günü Saat 10:30 

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]