K12NET, Bu Yıl Ana Sınıfı Süreçleri İle Daha Çok İlgilenecek.

8 Ekim 2018

K12NET, Bu Yıl Ana Sınıfı Süreçleri İle Daha Çok İlgilenecek.

Ana sınıflarında öğrencilerin yemek yemeleri, uyumaları, arkadaşları ile geçinmeleri ve benzeri günlük yaşantıları bir olaydır ve her gün velilerin düzgün olarak bilgilendirilmeleri gerekir. K12NET’de  benzeri çalışmalar yıllardır yapılabilmektedir ama kullanışlılığını artırılması yönünde bu yıl yeni çalışmalar başlatılmıştır. Çalışmaların genel başlıkları şöyledir:

1-    Öğrenci ana sınıfı öğrencisi ise, veli portalında  (Sınav, Ödev, Etüt gibi) ana sınıfı öğrencileri ile ilgili olmayan menüler kapalı gelecektir. Okul  yönetimi  isterse ilk baştan kapalı olan bu ekranları yetki ile açabilecektir.

2-    Ekranın ilk açılışı “Öğrenci Kartı” sayfası ile başlayacak ve öğrenci ile ilgili yapılan gözlemler, veli portala girer girmez görünecektir.

3-    Öğretmen günlük gözlemlerini tamamlayıp kaydet dediğinde, veliye bugüne ait gözlem tanımlamalarının yapıldığı, bilgisi, otomatik bildirim olarak gidecektir. 

4-    Öğretmenlerin girdiği günlük gözlem kartı, her gün sistem tarafından otomatik hazırlanacak, öğretmen gözlem değerlerini girmekten başka bir işlem yapmayacaktır.

5-    Yeni çalışmamızın ekran görüntüsü aşağıdadır.

1-Gözlemlenen her madde değişkendir, okul ne isterse istediği maddeye yazabilir.

2-Öğretmen gözlemlenen her madde için yorum yazabilir.

3-Gözlemlenen durumlar farklı farklı simgeler ile gösterilebilir.

4- Ekranın ilk açılışı bugünü gösteriyor olsa da geçmiş günlerin gözlem kartlarına ulaşılabilir.

5-Öğretmenler günlerdir gözlem yapmaktadırlar. Yapılan gözlemlerin tamamından istatistik elde etmek mümkündür.

6-Gözlemlenen her madde için yorum yapılabildiği gibi genel bir gözlem notu da girilebilir.

Sadece Ana Sınıfları Değil, Tüm Sınıfar İçin Gözlem Yapıyor Karne Alıyorsanız;                                         

11 Ekim Perşembe Günü, Saat 10:30’da Davranış Modülü Eğitimine Bekliyoruz.

Rehberlik  /  (12 Ekim Cuma Günü, Saat 10:30)

Bu eğitimde Rehber öğretmenlerimizin öğrenci görüşmelerini nasıl kayıt altına aldıklarını, ihtiyaç duyarlarsa görüşmelerini nasıl şifreleyebileceklerini göstereceğiz. Türkiye’de standardize edilmiş rehberlik test ve envanterlerini tanıtacağız. 1-Akademik Benlik Ölçeği,2-Başarısızlık Nedenleri Anketi,3-Çalışma Davranışları Değerlendirme Ölçeği,4-Çoklu Zeka Envanteri, 5-Holland Mesleki Tercih Envanteri, 6-Kendini Değerlendirme Envanteri,7-Öğrenme Stilleri, 8-Problem Tarama Envanteri, 9-Sınav Kaygısı Ölçeği, 10- Sosyometri, Sosyagram 11- Burdon Dikkat testinin optikli ve online versiyonlarını 12- Yaşam Pencerem 13- Riba uygulamalarını anlatacağız. 

Temel Tanımlar / (10 Ekim Çarşamba, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]