K12NET, Ağustos Eylül Seminer Dönemi Eğitimlerine Başlıyor.

6 Ağustos 2018

K12NET, Ağustos Eylül Seminer Dönemi Eğitimlerine Başlıyor.

2018-2019 Öğretim yılı hazırlıklarına, 6 Ağustos tarihinde başlayıp 14 Eylül tarihine kadar yoğun bir şekilde sürdüreceğiz.  19 konuyu 46 farklı zamanda tekrar, tekrar anlatacağız. Okullar açılmadan bu 19 eğitime bir kez olsun katılmanızı bekliyoruz. Eğitimlerin konusu, öğretim yılı hazırlıkları düşünülerek özel olarak seçilmiştir. Okullar açılmadan bu eğitimlere katılmanız, diğer zamanlara göre daha yüksek katkı sağlayacaktır. Eğitimlerimiz online olacak, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimler ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin sadece [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Bu hafta (6 Ağustos haftasında) sabahları 10:30, öğleden sonraları 14:30 oturumları olmak üzere tam 10 adet online eğitim yapacağız. 6 Ağustos ve diğer haftaların eğitimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Eğitimlerimizin tarih sırasına göre dizilişleri aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Resmi düzgün göremeyenler aşağıdaki linki tıklayarak da aynı bilgiye ulaşabilirler.

http://tanitim.k12net.com/tmp/TariheGoreEgitim.png

Bu haftaki eğitimlerin bir de ayrıntılı açıklamalarını yazdık.

Yetkilendirme / (6 Ağustos Pazartesi, Saat 10:30)

Okul yönetim sistemlerinin en önemli konularından biri de yetkilendirmedir. Kim, hangi ekranı, ne kadar görecek? Suyun başındaki yetkili kişi, istediği birimlere, istediği kişilere kolaylıkla yetki verebilmelidir. K12NET’in birimlere tanıdığı standart yetkiler vardır. Okullarımız, bu standartlara uymak durumunda değildir. İster birimlere, ister kişilere ekranların tamamını, belli bölümlerini açıp kapatabilir, bu ekranları; görmesine, eklemesine, düzenlemesine, silmesine istediği gibi karar verebilir.  Öğrenci –öğretmen portallarındaki her web parçasına istediği gibi hükmedebilir. Not: Bu eğitimin tekrarı 7 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Servis / (6 Ağustos Pazartesi, Saat 14:30)

Bugüne kadar servisler, GPS araçlarıyla takip ediliyor, öğrenci başına aylık 10-15 Lira ücret istenerek servislerin takibi sağlanıyordu. K12NET, bu izlemeyi servis şoförlerinin K12NET Mobil uygulamasından yapıyor. Piyasanın öğrenci başı ayda 10-15 Lira ücret istediği hizmeti, K12NET, ücretsiz okullarımıza sunuyor. Geçen yıl hazır ettiğimiz bu güncelleme,  bazı okullar tarafından uygulandı. Uygulama yapan okullardan olumlu dönüşler aldık. Bu modülü henüz  kullanmayan okullarımız şimdiden birkaç serviste denemeler yapınız, sonuçlarını görünüz. İyice öğrendikten ve sonuçlarını bizzat gözlemledikten sonra yeni yılda, tüm okulunuzun kullanması için planlamalarınızı yapınız. Not: Bu eğitimin tekrarı 17 Ağustos 10:30, 3 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Temel Tanımlar / (7 Ağustos Salı, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. Not: Bu eğitimin tekrarı 15 Ağustos 10:30, 27 Ağustos 10:30, 4 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Anket /  (7 Ağustos Salı, Saat 14:30)

Anket düzenlemek zor, anketleri analiz etmek de bir o kadar zordur. Öğrenmek istediğiniz her konuda personele, öğretmene, öğrenciye, veliye sorular sorup, onlar daha cevap verirken anında analizlerine ulaşabilirsiniz. Sonuçlar sistem tarafından otomatik değerlendirilmektedir. Öğretim yılının hemen başında velilere, öğretmenlere sorup değerlendirmek istediğiniz pek çok konuyu anket yoluyla sorup, anında analizlerine ulaşabilirsiniz. Not: Bu eğitimin tekrarı 13 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Ders Programı / (8 Ağustos Çarşamba, Saat 10:30)

Ders Programı okulların açılmasına birkaç gün kala öğrenilemez. Ders programı bugünlerde öğrenilir, bu yılın kriterleriyle program yapma egzersizleri yapılır, önümüzdeki yıla bugünlerden hazırlık yapılır. Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar. Not: Bu eğitimin tekrarı 29 Ağustos 14:30, 6 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Yeni Yıl İşlemleri / (8 Ağustos Çarşamba, Saat 14:30)

Geçen yıl sistemi kullanan okullarımızda öğrenciler, öğretmenler, dersler 2017-2018 yılında kaldı. Birkaç tuşa basarak yeni yıla 2018-2019 yılına aktarabilirsiniz. Böylece yeni yılda kullanmanız gerekecek pek çok bilgi geçen yıldan hazır olarak gelecektir. 2017-2018 yılında görevli bazı personelleriniz emekli oldu veya başka bir okula geçiş yaptılar. Bu yıl okulunuz kadrosundaki personelleri yeni yıla aktarırken, ayrılan personellerin görevlerini sonlandırmalısınız. Bu eğitimde yeni yıla geçiş ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Not: Bu eğitimin tekrarı 16 Ağustos 14:30, 28 Ağustos 14:30, 5 Eylül 14:30, 12 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Muhasebe-1 / (9 Ağustos Perşembe, Saat 10:30)

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Kurucu veya kurucu yetkili kişilere her gün düzenli olarak gönderilen kurucu raporu ve öğrenci kaydı aldıkça anlık gönderilen bildirimler konusunu da bu eğitimimizde anlatacağız. Not: Bu eğitimin tekrarı 27 Ağustos 14:30, 14 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Öğretmen Portalı / (9 Ağustos Perşembe, Saat 14:30)

K12NET olarak bu yılın en temel iki hedefi, öğretmenlere ve öğrenci/velilere sistemi tam olarak kullandırabilmektir. Öğrencinin/ velinin sistemi kullanması için mutlaka öğretmenlerin sistemi etkin kullanıyor olması gerekir. Okulunuzda öğretmenlere eğitim verebilecek bir yetkiliyi mutlaka bu eğitime bekliyoruz. Eğer okullar kendi içinde böyle bir personeli yetiştirebilirse seminer döneminde öğretmen eğitimleri çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca bu eğitimde öğretmenlere özel olarak hazırladığımız yüksek çözünürlüklü öğretmen portalı eğitim videosu hakkında da bilgi vereceğiz. Not: Bu eğitimin tekrarı tarihinde 10 Eylül 10:30 yapılacaktır.

Ölçme Değerlendirme / (10 Ağustos Cuma, Saat 10:30)

Bu eğitimimize katılan kullanıcılar, istedikleri optik makinede, istedikleri optik kağıtla, LKS,YKS, Alan, Teog, SBS, KPSS, ÜDS, YDS…  gibi ulusal sınavları veya kendi tanımladıkları herhangi bir sınavı değerlendirip, zengin rapor ve analizlerini almayı öğrenirler. Not: Bu eğitimin tekrarı 3 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Etüt / (10 Ağustos Cuma, Saat 10:30)

Sınav yapıyorsunuz, Matematik zümre başkanı “bu ay işlediğimiz denklemler konusunda %30’un altında kalan öğrencilere etüt hazırlayalım” diyor. Sadece denklemler konusunda sadece ihtiyacı olan öğrencilere etüt verebiliyorsunuz. Sınırsız olan hiçbir şey yoktur. Sınırsız etüt de yoktur. Etütler ile ilgili kuralları koyar, her öğrenciye adaletle tek bir personel tahsis etmeden online etüt alınmasını sağlayabilirsiniz.  Etütler hakkında her türlü ayrıntıyı bu eğitimde bulabilirsiniz. Not: Bu eğitimin tekrarı 11 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Eğitimlerimiz bir de isim sırasına göre dizilmiş ve yanlarına tarihleri de yazılmıştır. Resmi düzgün göremeyenler aşağıdaki linki tıklayarak da aynı bilgiye ulaşabilirler. 

http://tanitim.k12net.com/tmp/%C4%B0simlereGoreEgitim.png

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]