K12NET, 80 Dersin 3623 Kazanımını Güncelledi, Bu Hafta da Eğitimini Yapıyor.

17 Eylül 2018

K12NET, 80 Dersin 3623 Kazanımını Güncelledi, Bu Hafta da Eğitimini Yapıyor.

Bu öğretim yılında neredeyse bütün sınıf seviyelerinin, bütün derslerinin kazanımları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değiştirildi. Yaz döneminde de K12NET ekibi olarak defalarca kontrol ederek bu kazanımları eksiksizce sistemlerimize yükledik.

Onun, Bunun, Şunun Kazanımı Yok ! Sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kazanımı Var.

Geçen yıllarda çok kez duyduk umarız bu yıl duymayız. “Bizim yayınevinin kazanımları bu şekilde”, “kendi kazanım listelerini yayınlamışlar”. Hayır,  hiçbirimizin kendi kazanımı olamaz! Ülkemizde kazanımları, Milli Eğitim Bakanlığı ilan eder, hepimiz de ona uymak durumunda oluruz. Deneme sınavlarına konu olabilecek 80 ders var ve bu derslerin 3623 tane kazanımı bulunuyor. K12NET ekibi olarak ne bir fazla, ne bir eksik hepsini aldık, sistemimize yükledik, sizler sadece sınavda soracağınız sorulara göre en uygun kazanımları bu listeden seçeceksiniz. 

Sıra numarasını K12NET olarak biz verdik. Kazanım Kodu ise Milli Eğitim Bakanlığı’na aittir. Konuyu bir örnekle açıklayalım: Türkiye’nin her yerinde F.4.1.1.1 kazanım kodunun arlamı, “4. Sınıf Fen Bilgisi dersi, Yer kabuğunun kara tabakasının kayaçlardan oluştuğunu belirtir” kazanımıdır. K12NET kullanım kolaylığı açısından buna 961343 demektir. K12NET, her iki kodu da tanımaktadır. İster, K12NET’in sıra numarasını, isterseniz MEB’in kazanım kodu sistematiğini kullanabilirsiniz. 

K12NET, Bu Yıl Size Müthiş Bir Kolaylık Sunacak

Bir yayınevi ile çalışıyorsunuz, yayınevi soruların kazanımlarını her bir soru için cümleler halinde sizlere gönderdi. Gönderdiği doküman da,  MEB’in standartlarına da uygun şekilde numaralandırılmamış.  Bu durumda kullanıcılar, K12NET’de yüzlerce kazanım içerisinden her bir sorunun kazanımını bulup, K12NET’deki o kazanımın numara olarak karşılığını bulması gerekmektedir.   Yeni çıkardığımız güncelleme ile kazanımın içinde geçen kelimelere göre K12NET, tarama yapmakta, en olası kazanımları ekranınıza getirmekte, binlerce satır içinde en olası kazanımları bilginize sunmaktadır.

20 Eylül Perşembe Günü Saat 10:30’da / Ölçme Değerlendirme Eğitimi

Yukarıda anlattığımız tüm yenilik haberlerini, Ölçme Değerlendirme eğitimimizde bulabilirsiniz. Bu eğitimde ayrıca bir sınav nasıl tanımlanır, nasıl değerlendirilir, her optik kâğıtla, her optik makine ile K12NET nasıl uyumludur, sınav sonrasında alabileceğiniz rapor ve analizlerin ayrıntılarını bu eğitimde bulabilirsiniz. Sınav okumada öğrencinin okul numarası veya varsa optik TC kimlik numarası esas alınmaktadır. Aşağıdaki gerçek bir dat dosyasından alınmış ekran görüntüsü bulunmaktadır. Öğrenciler okul numarasını, TC kimlik numaralarını kodlamadığı gibi isimleri de okunamaz durumdadır. K12NET, bu öğrencilerin kim olduğunu bulup, sizlerin saatlerce yapacağı aramayı, vakit israfını yok etmektedir.

19 Eylül Çarşamba Günü Saat 10:30’da /  Temel Tanımlar Eğitimi

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]