Bu Hafta, 8 Farklı, Çok Önemli Konularda K12NET Eğitimi Yapacağız.

21 Ağustos 2016

Bu Hafta, 8 Farklı, Çok Önemli Konularda K12NET Eğitimi Yapacağız.

Ağustos ayında göreve başlayan kurumlarımız için iki hafta sürecek bir eğitim paketi yaptık. İlk hafta eğitimleri tamamladık, şimdi ikinci hafta eğitimlerini yapacağız. Eylül ayının başında ise süreci tekrar başa alacağız ve bu sefer de Eylül ayında göreve başlayan kurumlarımıza eğitimlerimizi yapacağız. Eğitimlerimiz, online, ücretsiz ve yerinde olacaktır. Herkes kendi kurumundan katılabilecek, ekranımızı görecek, sesimizi duyacak ve bize istediği zaman soru sorabilecektir. Online eğitimlerimiz konusunda ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.k12net.com/atlas-yazilim/k12net-egitimleri-nasil-yapiyor/

 

23 Ağustos Salı Saat 10:30 — Muhasebe Eğitimi

Geçen öğretim yılı, K12NET’in en çok geliştirilen modülü, Muhasebe modülü oldu. Yaz döneminde yeni çalışmalar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. K12NET’in muhasebe modülü, son çalışmalarla deyim yerindeyse “taş gibi” oldu. Bir banka sistemi gibi korunan, şifrelenen, K12NET alt yapısıyla ön muhasebe modülünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

23 Ağustos Salı Saat 14:30 — Öğrenci-Veli portalı – Cep Uygulaması Asisto

Bir yıldır, öğrenci ve veliler için cep uygulaması geliştiriyoruz. Bu yıl her öğrenciye, her veliye asisto isimli cep uygulamasını  yükleteceğiz. Cep telefonlarına sürekli, twitter,WhatsApp gibi, öğrenci ile ilgili bildirimler gelecek. Bu yıl cep telefonlarına Asisto yüklenmemiş tek bir öğrenci – veli bırakmayacağız. Okulda yaşananları an be an, tek kuruş ücret ödemeden velilere aktaracağız. İlk defa yapılan bu orijinal eğitime katılmanızı öneriyoruz.

24 Ağustos Çarşamba Saat 10:30—İletişim Modulü

K12NET üzerinden öğrenci-veli-öğretmen ve diğer çalışanlarla 4 farklı kanaldan iletişim kurulabiliyor. Tek bir hareketle, tüm okulun öğrencilerine mesaj gönderme, mesaj şablonları oluşturma, mesajı kimlerin okuduğunu izleme gibi iletişim konularını bu eğitimde ele alacağız.

24 Ağustos Çarşamba Saat 14:30—Devamsızlık

K12NET’de günlük ve ders devamsızlığı olmak üzere iki tip devamsızlık alınıyor. Özel okulcu, günlük devamsızlık almaz. Özel okulcu, ders devamsızlığını kullanır. Bunu da öğretmenlerine cep telefonlarından aldırır. Bütün bir şubenin ders devamsızlığını, bir öğretmen, 10 saniyede alacak ve binlerce kişi sistemde online iken, kaydet butonuna bastığında, 1 saniye içinde kaydedebilecek. Öğretmenler, bir türlü kaydetmeyen, vakit alıcı sistemleri sevmez. Öğretmenler, K12NET’de ders devamsızlığı almayı çok sevecekler.

25 Ağustos Perşembe Saat 10:30 — Rehberlik Modülü

Geçen hafta anlattığımız rehberlik modülü eğitimini bir kere daha tekrarlayacağız. 9 adet renkli renkli, görsel, öğrencilere gururla sunacağınız rehberlik- test ve envanterlerini anlatacağız. Biliyorsunuz geçen hafta ÖSYM, bu yıl üniversiteye yerleşen öğrencilerin minumum yerleşme puanlarını ilan etti. Biz de hemen tercih programımıza ekledik. Bunun anlamı, http://osstercih.k12net.com/ tercih programımız, önümüzdeki Temmuz ayına kadar  en güncel haliyle, tüm öğretim yılı süresince hizmetinize hazırdır.

25 Ağustos Perşembe Saat 14:30 — Şifre İşlemleri

Geçen hafta anlattığımız eğitimi tekrarlayacağız. Bu yıl yeni öğrencilerinizi, yeni öğretmenlerinizi, K12NET’e kaydedeceksiniz. Hemen şifreleri oluşacak. Şifre bilgilerini bir mektupla kendilerine takdim edebileceksiniz. Geçen yıl, sisteme kayıtlı öğrencileriniz ve öğretmenleriniz de, K12NET’i kullanmaya devam edecekler. Bunların bir kısmı, uzun yaz tatili süresince kullanıcı adı ve parolalarını unuttular. Okullar açıldığında “şifrelerimizi unuttuk” diye sizlere soracaklar. Bu soruları en aza indirmek için ne yapmalıyız? Unutma konusunda en etkili yöntemlerden biri, kullanıcıların e-postalarını sisteme kaydetmeleridir. Yaz döneminde çıkardığımız önemli bir güncelleme var. İşte tüm bunları bu eğitimde bir kere daha anlatacağız.

25 Ağustos Cuma  Saat 10:30 — Öğretmen Portalı

“2016-2017 Öğretim yılında öğretmenlerimiz cep telefonlarından, her işlerini yapabilecekler.” diye söz vermiştik. Zamanlarının büyük bir kısmını okul servislerinde geçiren özellikle  İstanbul öğretmenlerine; “öyle bir not defteri yapacağız ki; okul servisini bırakın, belediye otobüsünde not girebileceksiniz” demiştik. Söz vermek kolay, yerine getirmek zordur. Neyse ki, biz zor olanı yerine getirip, sözlerimizi uygulamalı olarak bu eğitimde göstereceğiz.

25 Ağustos Cuma  Saat 14:30 — Ders Dağıtım

Geçen hafta yaptığımız eğitimi bir kere daha tekrarlayacağız. Şube-ders-ders saati-öğretmen tanımı yaptıysanız, artık K12NET’de ders dağıtım programı yapabilirsiniz. Farklı kısıtlar girip, aynı kriterlerle onlarca ders programı yapıp, içlerinden en beğendiğinizi, ders programınız olarak seçebilirsiniz. K12NET ders programı yerine, uluslararası aSc ders dağıtım programını kullananlar, K12NET’den ders bilgilerini indirip, aSc’de ders programı yapıp, tekrar K12NET’e, aSc’de yapılmış programlarını aktarabilirler. K12NET, aSc ders programı ile entegredir.

Yaz Dönemi eğitim programımız aşağıdadır.  Kırmızı ile boyanan kısımlar tamamlanmış eğitimlerdir.

yaztakvim

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]