Bursluluk Sınav Organizasyonunun Bire Bir Provasını K12NET İle Yapınız!

10 Aralık 2018

Bursluluk Sınav Organizasyonunun Bire Bir Provasını K12NET İle Yapınız!

Gerçek hayatta bursluluk sınavları ile ilgili ne yapıyorsanız, K12NET ile bire bir aynısını yapabilirsiniz. Eğer provalarınız gerçekçiyse,  organizasyon sırasında hiç sorun yaşamazsınız. Mükemmelliğin yarısı hazırlıktır. K12NET eğitimlere katılın, gerçeğe çok yakın provalar yapın, organizasyona şimdiden hazır olun. 13 Aralık Perşembe günü saat 10:30’da Bursluluk Sınav Organizasyonu Online Eğitiminde gerçeğin provasını birlikle yapalım.  

Bursluluk Sınav Organizasyonu, üzerinde sürekli yenilikler yaptığımız çok önemsediğimiz bir modüldür. Sayfanın altında ilk defa okuyacağınız 9 yenilik haberini bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Temel Tanımlar / (14 Aralık Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Bu Yıl Eklediğimiz 9 Yeni Özellik

1-   Geçen yıl okullarımızın büyük bir kısmı, Online bursluluk başvuru ekranlarına öğrencilerin sadece kendi TC kimlik numarası ile girilebilecek kadar basit olmasını istediler. Bizler de ilk açılış sayfasını TC Kimlik numarası olarak ayarladık.  Girişlerin sadece TC Kimlik numarası ile olmasını istemeyen müşterilerimiz, çok basit bir ayarla bu ekrana kullanıcı adı ve parola bölümlerinin gelmesini sağlayabilir. Bu ayarın değiştirilmesini isteyen okullarımız, [email protected] adresine bu isteklerini iletebilirler.

2-    Okullarımız bursluluk sınavlarını kendi okullarında yapmak yerine, yine kendi okullarına ait başka bir kampüste veya yaşadığı ilin başka bir okulunda bu organizasyonları yapmak isteyebiliyorlar. Geçen yıllarda böyle bir istek olursa mecburen öğrencileri, sınava girecekleri okula misafir öğrenci olarak kaydedip oturma kayıtlarını yapmalarını ve sınav adresi olarak da sınav yapılacak okulun adresini gösteriyorduk. Bu yıl öğrencileri, sınava girecekleri diğer okula misafir öğrenci olarak kaydetmeden sınava gireceği okulun adresini, sınav giriş belgesine yazdırabiliyoruz.

3-    Online bursluluk sınavlarında işin doğası gereği asılsız başvurular da yapılabiliyor. Sınava gireceği söylenen öğrencilerin bilgileri asılsız çıkabiliyor. Bu durumu kısmen önleyebilmek için kayıt yaptırmak isteyen öğrencinin/velinin kayıt yaptırdığı cep telefonuna bu yıl çıkardığımız güncelleme ile doğrulama kodu gönderebilirsiniz. Öğrenci veya veliye gönderilebilen bu onay kodu, sisteme girilmeden öğrenci kaydı yapılamayacaktır.

 

Dikkat! SMS gönderimleri ücretli olup, kendi SMS haklarınızdan kullanılacaktır.  Bu gönderimler, reklam SMS statüsünde olduğu için üç dakikaya kadar bekleme süresi olabilecektir. Eğer SMS  hesabınız yoksa veya var ama kontörünüz bittiyse doğrulama kodu otomatik olarak devre dışı kalacak ve kullanıcı doğrulama kodunu girmeden işlemlerine devam edebilecektir.

4-    Hangi sınav salonuna kaç adet A kitapçığı, kaç adet B kitapçığı göndermeliyim?” sorusuna artık K12NET sistemi otomatik bir rapor hazırlayarak cevap verebilmektedir. Bunu yapabilmeniz için Sınavlar ekranında ilgili sınavı bulunuz. Sağ tarafındaki işlemler butonuna basınız. Kitapçık Dağılım Listesinden ilgili raporu alabilirsiniz.

5-    Sınav oturma işlemi yaparken sınıf seviyesi, şube, kur, kayıt türü, giriş türü, cinsiyet gibi değişkenlere göre oturma kaydı yapılabilirken, yeni bir özellik olarak ihtiyaca göre öğrencilerin tamamını, bir kısmını kendi şubesinde sınava katılmasını, öğrencinin kendi şubesinden başka bir odada sınava girmemesini isteyebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için Oturma Kaydı ekranından Sınav Oturma Sihirbazında Öğrenci dağılımını Şubeye göre seçeneğini kullanabilirsiniz.

6-    İlgili sınavda kaç oda kullanıldı ve odalara yerleştirilen öğrencilerin sayısını da sistemin ürettiği bir rapor aracılığı ile alabilirsiniz. Bunun için Sınavlar ekranında ilgili sınavı bulunuz. Sağ tarafındaki işlemler butonuna basınız. Oturma Kaydı Kontrol Listesi raporunu alabilirsiniz. 

7- Sınavlarda öğrencilere gözetmenlik yapacak personelleri, sınava oturma kaydı yaparken ekleyebilirsiniz, sınava giren öğrencilere sınava girdiğine dair  imza attırabileceğiniz gibi listenin en altına gözetmenin de imza atmasını sağlayabilirsiniz.

8- Öğrencileri OAR ( Online Başvuru Sistemi) üzerinden kayıt alıp ancak “herhangi bir odaya yerleşmesin” diyebilirsiniz. Bunu da OAR ayar ekranından kurum kendine uygun şekilde ayarlayabilecektir. Bu durumda öğrenci kaydı alınacak, öğrenci sisteme ve sınava kaydedilecek ama oturma kaydı yapılmayacaktır. Okul daha sonra isterse bu öğrencilerin oturma kayıtlarını yapabilecektir. 

  9- Oturma kayıt ekranına yeni eklenen filtreleme alanı sayesinde belli bir tarihten sonra okulunuza misafir olarak kayıt olmuş öğrencilerinizi filtreleyerek, “şu tarihten sonra okulunuza kayıt olmuş misafir öğrencilerinizin” sınav oturma kayıtlarını yapabilirsiniz. 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]