Bilseydim, K12NET’in Bu Özelliklerini… (Bu Hafta Çok Önemli Eğitimler ve Yenilik Haberleri Var)

13 Ağustos 2018

Bilseydim, K12NET’in Bu Özelliklerini… (Bu Hafta Çok Önemli Eğitimler ve Yenilik Haberleri Var)

Müşterilerimizin K12NET sisteminin tüm özelliklerini kullanmalarını, kullanmıyorlarsa bile haberdar olmalarını sağlamak için her hafta bilgilendirme yazıları yazıyor, online eğitimlere davet ediyoruz. “Bilseydim, haberim olsaydı” denilmesin diye aşağıdaki yazılarımızı dikkatle okumanızı rica ediyoruz. Her hafta yazılarımızı düzenli okuyanların bile ilk defa duyacakları haberler vereceğiz.

49 eğitimin 10 tanesini geçen hafta tamamladık. Bu hafta da 10 adet eğitim yapacağız. Geri kalan eğitimleri, bayramdan sonraki hafta başlayıp, okullar açılıncaya kadar sürdüreceğiz.

13  Ağustos ve diğer haftaların eğitimlerini aşağıda bulabilirsiniz. Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimler ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin sadece [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Eğitimlerimizin tarih sırasına göre dizilişleri aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Resmi düzgün göremeyenler, aşağıdaki linki tıklayarak da aynı bilgiye ulaşabilirler. 

http://tanitim.k12net.com/tmp/TariheGoreEgitim.jpg

İletişim / (13 Ağustos Pazartesi, Saat 10:30)

Okul yönetimi, öğretmen, öğrenci veli arasında güçlü bir iletişim köprüsü kurup, bunun için tek bir kuruş ödemeyeceğiniz bir sistem geliştirdik. Okulların en büyük gider kalemlerinden sayılan SMS giderlerini sıfırladık. Öğrencinin, velinin “duymadım, bilmedim, görmedim, haber yoktu” diyemeyeceği bir iletişim ağı kurduk. Not: Bu eğitimin tekrarı, 10 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Öğrenci Portalı / (13 Ağustos Pazartesi, Saat 14:30) ——— YENİLİK HABERİ

Öğrenci/Veli portalının  tasarımını sadece işi bu olan uzman bir ekibe yaptırdık. 8 ay süren çalışma önemli ölçüde bitti. Velilerin/ öğrencilerin kolay kullanmaları ve kullandıkları çalışmayı görsel bulmaları için çaba harcadık. Bu eğitimimize katılanlar, yeni ekranlarımızı görme fırsatı bulacaklar. Okullar açılmadan öğrenci ve velilere özel, yüksek çözünürlüklü yardım videosunu çekmeyi planlıyoruz. Not: Bu eğitimin tekrarı, 12 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Kulüpler /  (14 Ağustos Salı, Saat 10:30)

Bu eğitime katılmanın tam zamanı. Okullarımız öğrencilerine açılan kulüplerin listesini sunuyor. “Hangi kulüplerde etkinlik göstermek istersin, istek sırana göre 3 veya 4 tercihte bulunabilirsin” Diyorlar. Öğrenci tercihlerini bir kâğıda sıralar, sonra okul yönetimi, mümkünse öğrencilerini birinci tercihlerine; olmadı, ikinci tercihlerine; olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmek için günlerce çaba harcar. K12NET’in var olma nedeni;  harcanan çabanın, harcanan zamanın en aza indirilmesidir. Öğrenciler/veliler, K12NET Mobil Cep uygulamasından kendilerine sunulan kulüpleri, tercih ederler. Tercih süresinin bitiminde okul yönetimi tek bir tuşa basar, sadece 10 saniye içinde öğrencilerin kulüplerine yerleştirme işlemi sona erer. Elle yapıldığında saatler süren bu uğraş,K12NET’de 10 saniye içinde sonuçlanır. Not: Bu eğitimin tekrarı, 28 Ağustos 10:30, 13 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Rehberlik  /  (14 Ağustos Salı, Saat 14:30)

Bu eğitimde Rehber öğretmenlerimizin öğrenci görüşmelerini nasıl kayıt altına aldıklarını, ihtiyaç duyarlarsa nasıl görüşmelerini şifreleyebileceklerini göstereceğiz. Türkiye’de standardize edilmiş rehberlik test ve envanterlerini tanıtacağız. 1-Akademik Benlik Ölçeği,2-Başarısızlık Nedenleri Anketi,3-Çalışma Davranışları Değerlendirme Ölçeği,4-Çoklu Zeka Envanteri, 5-Holland Mesleki Tercih Envanteri, 6-Kendini Değerlendirme Envanteri,7-Öğrenme Stilleri, 8-Problem Tarama Envanteri, 9-Sınav Kaygısı Ölçeği, 10- Sosyometri, Sosyagram 11- Burdon Dikkat testinin optikli ve online versiyonlarını 12- Yaşam Pencerem uygulamalarını anlatacağız. Not: Bu eğitimin tekrarı, 6 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Temel Tanımlar / (15 Ağustos Çarşamba, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. Not: Bu eğitimin tekrarı, 27 Ağustos 10:30, 4 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Sağlık / (15 Ağustos Çarşamba, Saat 14:30)

Biliyorsunuz, okulların revirlerinde görüşmeler kayıt altına alınır. Binlerce vaka, revir defterine işlenir. K12NET’de bunu yapar ama arkasından K12NET, bu defteri excelde döküm haline getirir. Arkasından da bu kayıtları el sürdürmeden otomatik analiz eder. Revir kayıtları dışında boy-kilo – kemik gelişimi gibi  sağlık taramalarını da K12NET sisteminden gelişimsel olarak izleyebilirsiniz. Not: Bu eğitimin tekrarı, 7 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Kur İşlemleri / (16 Ağustos Perşembe, Saat 10:30)

Ülkemizde eğitim, şube esaslıdır. Öğrenciler 8/A, 8/B gibi şubelerde öğrenim görür ama bazı derslerde yönetim kur yapar, örneğin İngilizce dersinde “Az İngilizce Bilenler”, “İyi seviyede İngilizce Bilenler” diye kur yapılır. Öğretmen derse girer, karşısında hem 8/A’dan, hem 8/B’den öğrenciler vardır. Ödev verirken, not verirken bu öğretmenler büyük sıkıntı çeker. Oysa K12NET’de kur yapmak da çok kolaydır, kur yaptıktan sonra gelen kolaylıklar da çok keyiflidir. K12NET, hem şube esaslı, hem de öğrenciye ders kaydı esaslı çalışabilmektedir. Not: Bu eğitimin tekrarı, 4 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Yeni Yıl İşlemleri / (16 Ağustos Perşembe, Saat 14:30)

Geçen yıl sistemi kullanan okullarımızda öğrenciler, öğretmenler, dersler 2017-2018 yılında kaldı. Birkaç tuşa basarak yeni yıla 2018-2019 yılına aktarabilirsiniz. Böylece yeni yılda kullanmanız gerekecek pek çok bilgi geçen yıldan hazır olarak gelecektir. 2017-2018 yılında görevli bazı personelleriniz emekli oldu veya başka bir okula geçiş yaptılar. Bu yıl okulunuz kadrosundaki personelleri yeni yıla aktarırken, ayrılan personellerin görevlerini sonlandırmalısınız. Bu eğitimde yeni yıla geçiş ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Not: Bu eğitimin tekrarı, 28 Ağustos 14:30, 5 Eylül 14:30, 10 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Servis / (17 Ağustos Cuma, Saat 10:30)

Bugüne kadar servisler, GPS araçlarıyla takip ediliyor, öğrenci başına aylık 10-15 Lira ücret istenerek servislerin takibi sağlanıyordu. K12NET, bu izlemeyi servis şoförlerinin K12NET Mobil uygulamasından yapıyor. Piyasanın öğrenci başı ayda 10-15 Lira ücret istediği hizmeti, K12NET, ücretsiz okullarımıza sunuyor. Geçen yıl hazır ettiğimiz bu güncelleme,  bazı okullar tarafından uygulandı. Uygulama yapan okullardan olumlu dönüşler aldık. Bu modülü henüz  kullanmayan okullarımız şimdiden birkaç serviste denemeler yapınız, sonuçlarını görünüz. İyice öğrendikten ve sonuçlarını bizzat gözlemledikten sonra yeni yılda, tüm okulunuzun kullanması için planlamalarınızı yapınız. Not: Bu eğitimin tekrarı, 3 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Devamsızlık / (17 Ağustos Cuma Saat 14:30)

Bu eğitime katılan kullanıcılarımıza 10 saniyede nasıl devamsızlık alındığını, devamsızlık bilgilerinin nasıl ÜCRETSİZ bildirim olarak anne-babalara ulaştırıldığını göstereceğiz. Günlük ve ders devamsızlıklarının ayrıntılarını anlatacağız. Not: Bu eğitimin tekrarı, 11 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Eğitimlerimiz bir de isim sırasına göre dizilmiş ve yanlarına tarihleri de yazılmıştır. Resmi düzgün göremeyenler aşağıdaki linki tıklayarak da aynı bilgiye ulaşabilirler. 

http://tanitim.k12net.com/tmp/%C4%B0simlereGoreEgitim.png

 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]