Bayram Bitti, Yeni Yıla Hazır Etmek İçin K12NET, Sizi Bekliyor.

27 Ağustos 2018

Bayram Bitti, Yeni Yıla Hazır Etmek İçin K12NET, Sizi Bekliyor.

6 Ağustos tarihinde başladığımız yeni yıl hazırlıkları, bayram sonrasında da tüm hızıyla 14 Eylül tarihine kadar devam edecek. 19 konu, farklı zamanlarda 49 kez anlatıldı/anlatılacak. 49 Eğitimin 20 tanesi tamamlandı, geriye 29 eğitim kaldı. Bu hafta da 6 adet eğitim yapacağız.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimler ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin sadece [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır. Bu haftaki eğitimlerin ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar / (27 Ağustos Pazartesi, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. Not: Bu eğitimin tekrarı, 4 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Muhasebe-1 / (27 Ağustos Pazartesi, Saat 14:30)

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Kurucu veya kurucu yetkili kişilere her gün düzenli olarak gönderilen kurucu raporu ve öğrenci kaydı aldıkça anlık gönderilen bildirimler konusunu da bu eğitimimizde anlatacağız. Not: Bu eğitimin tekrarı, 14 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Kulüpler /  (28 Ağustos Salı, Saat 10:30)

Bu eğitime katılmanın tam zamanı. Okullarımız öğrencilerine açılan kulüplerin listesini sunuyor. “Hangi kulüplerde etkinlik göstermek istersin, istek sırana göre 3 veya 4 tercihte bulunabilirsin” Diyorlar. Öğrenci tercihlerini bir kâğıda sıralar, sonra okul yönetimi, mümkünse öğrencilerini birinci tercihlerine; olmadı, ikinci tercihlerine; olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmek için günlerce çaba harcar. K12NET’in var olma nedeni;  harcanan çabanın, harcanan zamanın en aza indirilmesidir. Öğrenciler/veliler, K12NET Mobil Cep uygulamasından kendilerine sunulan kulüpleri, tercih ederler. Tercih süresinin bitiminde okul yönetimi tek bir tuşa basar, sadece 10 saniye içinde öğrencilerin kulüplerine yerleştirme işlemi sona erer. Elle yapıldığında saatler süren bu uğraş,K12NET’de 10 saniye içinde sonuçlanır. Not: Bu eğitimin tekrarı, 13 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Yeni Yıl İşlemleri / (28 Ağustos Salı, Saat 14:30)

Geçen yıl sistemi kullanan okullarımızda öğrenciler, öğretmenler, dersler 2017-2018 yılında kaldı. Birkaç tuşa basarak yeni yıla 2018-2019 yılına aktarabilirsiniz. Böylece yeni yılda kullanmanız gerekecek pek çok bilgi geçen yıldan hazır olarak gelecektir. 2017-2018 yılında görevli bazı personelleriniz emekli oldu veya başka bir okula geçiş yaptılar. Bu yıl okulunuz kadrosundaki personelleri yeni yıla aktarırken, ayrılan personellerin görevlerini sonlandırmalısınız. Bu eğitimde yeni yıla geçiş ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Not: Bu eğitimin tekrarı, 5 Eylül 14:30 ve 10 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Şifre İşlemleri / 29 Ağustos Çarşamba, Saat 10:30

Şimdiye kadar hiç yapmadığımız ilk defa bu yıl yapacağımız bir eğitim. Öğrenci-öğretmen veli ve diğer tüm kullanıcılar, sisteme kayıt edilir edilmez kullanıcı adı ve parolaları sistem tarafından otomatik oluşturulur. Bunların yeri nerede, bu hesapları ilgili kişilere nasıl ileteceğiz, şifresini unutan, kaybedenlere nasıl yardımcı olacağız? Geçen yıl sistemi kullanan öğrenci, veli, hatta öğretmenlerin şifreleri topluca sıfırlanmalı mı, sıfırlanmamalı mı? Toplu Sıfırlama (Şifre Yenileme) yapılacaksa nelere dikkat edilmeli? Şifre işlerinde kankalık olmaz! Şifrelerimizi neden kimse ile paylaşmamalı, neden kimsenin şifresini kullanmamalıyız? Tüm ayrıntıları bu eğitimde bulabilirsiniz. Not: Bu eğitimin tekrarı, 5 Eylül 10:30 tarihinde yapılacaktır.

Ders Programı / (29 Ağustos Çarşamba, Saat 14:30)

Ders Programı okulların açılmasına birkaç gün kala öğrenilemez. Ders programı bugünlerde öğrenilir, bu yılın kriterleriyle program yapma egzersizleri yapılır, önümüzdeki yıla bugünlerden hazırlık yapılır. Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar. Not: Bu eğitimin tekrarı, 6 Eylül 14:30 tarihinde yapılacaktır.

Eğitimlerimiz bir de isim sırasına göre aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Yapılmış eğitimlerin üzeri sarı renkle boyanmıştır. 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]