Özel Okullar, K12NET İle Yeni Kayıtlara Başladılar.

13 Ocak 2020

Özel Okullar, K12NET İle Yeni Kayıtlara Başladılar.

Özel okullar bugünlerde bir yandan bursluluk sınavları yapıyor, diğer yandan mevcut öğrencilerini yeni yıla kayıt yapıyorlar. K12NET üzerinden çok yoğun bir trafik dönüyor. Aşağıdaki resim, bu hafta K12NET’de çalışma saatleri içinde, her bir saniyede ortalama 9.589, sorgunun çalıştığını gösteriyor. Kendi çalıştığınız bilgisayarları düşününüz. Her saniyede bir, bilgisayarınıza 9 bin istek geliyor. İşte burada bizlere büyük görev düşüyor. Bu yoğun trafikte okullarımıza kesintisiz hizmet vermemiz gerekiyor. Bu hafta bu trafiğin daha da artacağını düşünüyoruz. Sistemi diri tutma görevimiz devam ederken online eğitimlerimize de hiç ara vermeden devam edeceğiz.

Muhasebe-1 / 15 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Bu haftaki eğitimde, her zaman yaptığımız gibi kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Kurucu veya kurucu yetkili kişilere her gün düzenli olarak gönderilen kurucu raporu ve öğrenci kaydı aldıkça anlık gönderilen bildirimler konusunu da bu eğitimimizde anlatacağız. Diğer muhasebe eğitimlerinden farklı olarak bireysel olarak öğrencileri, bir üst yıla,
2020-2021 yılına geçirip, önümüzdeki yılın işlemlerini de nasıl yapacağınızı uygulamalı olarak göstereceğiz. Geçen öğretim yılında yazdığımız muhasebe modülümüzün özelliklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

K12NET Muhasebe Modülünü Bu Yıl Öğretelim, Önümüzdeki Yıl Kullanınız.


(Bu bilgilendirme geçen yıl hazırlanmış olup, son bir yılda yapılan güncellemeleri içermemektedir)

Kayıt Takibi Eğitimi / 16 Ocak Perşembe, Saat 10:30

Bursluluk Sınav Sisteminden yüzlerce öğrenci sisteminize akıyor, bizzat okula gelerek bilgi almak isteyen anne babalar oluyor. Bunlarla ne konuşuyorsunuz, ücret olarak kaç lira söylüyorsunuz, genel müdürlüğünüzün verdiği indirimden bahsediyor musunuz, bahsediyorsanız ne kadar söylediniz? Hatta kendi konuşmanız değil, aynı işe yapan diğer arkadaşlarınız neler söylüyor? Bu hafta kayıt takibi eğitimi yapacağız
Özel okulculuğun merkezi “okula öğrenci kaydı alabilmektir”. “Gelişmek istiyorum, değişmek istiyorum, yeni projeler yapmak istiyorum, yeni okullar açmak istiyorum” diyenlerin önce okuluna öğrenci kaydı alması gerekmektedir. K12NET’in varlığı bile özel okulların alacağı öğrenci kaydına bağlıdır. Bu kadar önemli olan bir işin, profesyonelce yönetilmesi gerekmektedir. K12NET’de bu süreç, aşağıdaki gibi yönetilmektedir:
1- Kapıdan içeriye giren her öğrenciyi, mümkünse annesi, babasıyla, cep telefonları ve elektronik postalarıyla misafir öğrenci olarak kaydediniz.
2- Bu öğrencilerin velileriyle yaptığınız görüşmeleri kısa, kısa ama okuduğunuzda ne konuşulduğunu anlayacak şekilde not alınız. Bu ekranları görme yetkisi olan herkesin bu görüşmelerden fikir sahibi olmasını sağlayınız.
3- Veri girişi yaptıysanız, artık emeklerinizin karşılığını alma zamanı. Kurucunuz istiyor ki, “6.7.8. Sınıfta okuyan, 1 Eylül 2019 tarihinden bu güne kendi öğrencimiz olmayan, okulumuzu ziyaret etmiş, misafir öğrencilerin velilerine yeni yıllarını kutlayan ve okul kayıtlarının başladığını söyleyen bir SMS gönderimi yapınız.” K12NET’de bu işi 10 saniyede yapacaksınız.
4- Geçen yıl, ondan önceki yıl, ondan önceki yıl okulunuzu ziyaret eden ama kayıt yaptırmayan öğrenciler ASLINDA hala sizin potansiyel öğrenciniz olabilir. Geçmiş yıllardaki misafir öğrencilerinize ulaşmak, K12NET’de bir tık kadar yakındır.

Temel Tanımlar / 17 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.
Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…   

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…    Müşterilerimizin %58’i, Muhasebe Modülünü kullanıyor. Bunun anlamı, “kayıt, şartsız, her şeyi ile K12NET’e güveniyorum”...

DEVAMINI OKU

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz?

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz? Eğitim kurumları için bursluluk organizasyonları o kadar önemlidir ki, amatör yazılımlara bırakılamaz. Bir senaryo...

DEVAMINI OKU

İşte Bu, K12NET Okullarının Gücüdür!

İşte Bu, K12NET Okullarının Gücüdür! Bütün süreç,  K12NET Okullarının çok haklı soruları ile başladı. Farklı farklı yayınevlerinin denemelerini yapmak istiyoruz....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]