K12NET’in Say, Say Bitmeyen Muhasebe Modülü Özellikleri

22 Şubat 2018

 

K12NET’in Say, Say Bitmeyen Muhasebe Modülü Özellikleri 

K12NET’li olmayı planlayan okullar  “Muhasebe Modülünüz Var mı?” diye soruyorlar. Bizde “böyle sormayın”, esas soru, “Muhasebe modülünüzün fonksiyonlarını sayar mısınız olmalıdır?” Diyoruz.  Aşağıda sadece Muhasebe-1 modülünün özelliklerini saymaya çalıştık. Finansal analiz olarak isimlendirdiğimiz gider yönetimi, personel maaşları, virman, kasa işlemleri gibi Muhasebe-2 modülünün özelliklerini hiç saymadık. Sadece veli ile yapılan kayıt sözleşmelerinin özelliklerini sıraladık. Sabırla okursanız, tek bir modülün ne çok özellikleri olduğunu görürsünüz. Aşağıda saydığımız her bir madde ise kendi başına bir uzmanlık konusu. Önümüzdeki haftalarda aşağıdaki maddelerin sadece bir tanesi ile ilgili bir video çekeceğiz. Videoyu izlediğinizde “bir madde bu kadar mı kapsamlı olur?” diyeceğinizi tahmin ediyoruz.

22 Şubat Perşembe günü Saat 10:30’da Muhasebe-1, yine aynı gün, saat 14:30’da Muhasebe-2 modülünün online eğitimlerini yapacağız. Eğitimlerimiz ücretsiz olup, her okul kendi yerinden katılacaktır.Katılmak için sadece [email protected] adresine mail göndermeniz yeterli olacaktır.  K12NET  Muhasebe Modülünü kullanamayacak bile olsanız, bünyesinde ne çok fonksiyonu barındırdığını bilmenizi isteriz.

Muhasebe-1 Modülümüzün Özellikleri

1-    K12NET Muhasebe Modülü, Ziraat Bankası, İşbankası gibi internet bankacılığı güvenliğinde SSL güvenlik sertifikası ile 2 üzeri 128 bit kombinasyonla şifreli yayın yapar. Yayın yaptığı hosting merkezine  ayda binlerce lira ödeyerek güvenli internet yayını sağlar. 

http://www.unimsg.org/client/getimg?img=/user/files/atlasegt-mb1000/ssl.png

2-    K12NET Muhasebe modülü, cep telefonu, tablet veya  interneti olan herhangi bir sabit bilgisayardan, dünyanın herhangi bir yerinden çalışır. Tüm işlemler online’dır. 

3-    Her modülde olduğu gibi muhasebe modülünde de kullanıcıların her hareketi izlenir. Hangi bilgisayardan, hangi saatte giriş yapılmış, hangi veriler eklenmiş, silinmiş, düzenlenmiş, bu işlemleri hangi kullanıcılar yerine getirmiş, kayıt altına alınır.

4-   Talep etmeleri durumunda kurucu veya kurucu yetkili kişilere her akşam, 44 değişken bilginin yer aldığı kurucu raporu otomatik olarak gönderilir. Bu yetkililer, kimseye ihtiyaç duymadan, dünyanın herhangi bir yerinden okulları ile ilgili mali bilgilere aracısız sahip olurlar.

5-   Nakit, Çek, Senet, Kredi Kartı gibi istenilen sayıda, istenilen isimde bir kere tanımlanarak yıllarca kullanılabilecek, mali hesaplar tanımlanabilir.

6-    Okulların kendilerinin belirleyebileceği sayıda eğitim ücreti, yemek ücreti, servis ücreti gibi ücret kalemleri tanımlanabilir.

7-    Güne göre veya taksit tarihlerine göre pos anlaşması yapılabilir, günü veya taksit tarihi geldiğinde varsa banka komisyonları ayıklanmış şekilde tahsilatlar ekranına otomatik ödeme gerçekleşir.

8-    Ücret kalemlerine yine istenilen sayıda, istenilen isimde, öğretmen indirimi, kardeş indirimi gibi indirim kalemleri tanımlanabilir.

9-    İndirim kalemleri miktar ve/veya yüzde cinsinden belirlenebilir. İndirim kalemlerinin sıraları isteğe göre değiştirilebilir.

10-   Birden fazla indirim yapılacaksa indirimler, bileşik indirim (indirimin, indirimi) olarak yapılabildiği gibi indirimlerin ortalaması alınarak da yapılabilir. 

11- Muhasebeci, okul yönetiminin önceden belirlediği indirim kalemlerine uyarak indirim yapılabildiği gibi, o an oluşan özel ihtiyaca göre  elle manuel indirim kalemi de  tanımlayabilir.

12- Liste oluşturularak yapılan indirimlerde de, manuel girilen indirimlerde de indirimler, sistem tarafından otomatik hesaplama yapılır. 

13- Bir öğrenciye birden fazla ücret kaleminin yer aldığı tek bir kontrat düzenlenebildiği gibi, bir öğrenciye birden fazla kontrat da düzenlenebilir.

14- Kontratları düzenlerken öğrencilerin teşvik ya da burs alıp almadığı belirlenebilir. Bu işaretleme sayesinde kaç öğrenci teşvik/burs almış, hangi sınıf seviyesinde kaç teşvik alan öğrenci vardır gibi soruların cevaplarını bulmak çok kolaydır.

15- Kontratın sorumlusu anne/baba gibi veli olabileceği gibi, mali yükümlülükleri üstlenmiş veli olmayan bir başkası da dede/dayı/amca gibi kişiler,mali sorumlu olarak atanabilir.

16- Kontratın kendisine ve ayrıca taksitlerine ayrı ayrı açıklamalar girilebilir.

17- İstenilen sayıda taksit yapılabilir.

18-Taksitlerin miktarı ve tarihleri sistem tarafından otomatik hesaplanır. Taksitlerden herhangi birinin miktarı veya tarihi değiştirilirse sistem geride kalan miktarları ve tarihleri otomatik günceller.

19- Çek bilgileri, banka, vade ve tutar olarak kayıt altına alınabilir.

20- Kaydet butonuna basıldığında Milli Eğitim Bakanlığının 2 Ocak 2018 tarihinde güncellediği ve tüm özel okulların hazır etmekle zorunlu tuttuğu kayıt sözleşmesini otomatik hazırlar.

21- Okulların kayıt sözleşmelerine kendilerinin eklemek istedikleri özel hususlar varsa veya tasarımında, yazı karakterinde değişiklik yapmak isterlerse kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş kayıt zarfı dizayn edebilirler.

22- Kayıt yapıldığı an, muhasebe birimine verilen yetki çerçevesinde öğrencinin her türlü veli/akademik/ iletişim bilgilerine ulaşım sağlanabilir.

23- Kayıt yapılan ekrandan bilgilerin üzerine giderek veli telefonu, ödeme planı gibi bilgilere hızlı erişim sağlanabilir.

24- Kayıt işlemi tanımlanır tanımlanmaz, kayıt sözleşmesi dışında, ödeme planı, sözleşme senedi, taksit senedi gibi sihirbazlarla ilgili evraklar otomatik hazırlanabilir.

25-Kayıt sözleşmesi ekranında çok zengin raporlamalar ve uygulamalar vardır. Kayıtlar alındıkça 15 adet rapor, bu raporların onlarca seçenekleri ile yeni rapor kombinasyonları ve 7 adet uygulama linki hazır hale gelir.

26-Tahsilat yaparken, ödemenin bir kısmı nakit, bir kısmı POS üzerinden yapılsın gibi farklı mali hesaplar kullanılabilir.

27- Eksik ödeme yapılırsa sistem, bir sonraki ödemeyi yaparken bir önceki ödemenin eksik olduğu bilgisini muhasebeciye bildirir.

28-Ödeme planın dışında veli “şuan ödeme yapacağım miktar X Lira, hangi taksite karşılık geliyorsa o kadarını ödemek istiyorum” derse sistem, tutarın karşılık geldiği aidatları otomatik belirler.

29- Kayıt sözleşmesi toplam tutarından daha fazla ödeme yapılırsa fazla ödemeyi hep hafızasında tutar, sonraki senelerde mahsuplaşmak koşuluyla bu bilgiyi hep hatırlatır.

30- Herhangi bir sebepten dolayı iade yapılması gerekirse iade işlemleri yapılabilir. 

31- Bankalar ile çalışılıyorsa ayın sonunda bir hareketle, o bankadan işlem yapan öğrencilerin tahsilatlarını toplu olarak yapma imkânı verir.

32- Ödeme yapar yapmaz veya belli bir tarihten başlayarak ödeme yapılmış veya yapılmamış şekilde fatura kesebilir. Ayrıca ödeme miktarından ve taksit planından farklı bir plan ve tutarda fatura düzenlenebilir.

32 Her türlü fatura tasarımına göre fatura dizaynı yapılabilir.

33- Tahsilatlar ekranından farklı kombinasyonlarla çeşit çeşit tahsilat rapor ve analizleri alınabilir. 

34-Bir öğrenciye ait muhasebe bilgileri yıllar içinde saklı tutulabilir. Öğrenci detay ekranında yıllar içindeki tüm muhasebe hareketlerine ulaşılabilir. 

35- Resmi muhasebe programlarıyla entegrasyon yapılabilir. 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]