K12NET; Hem Haziran, Hem Eylül Seminer Dönemi İçin Şimdiden Hatırlatma Yapıyor.

21 Mayıs 2018

K12NET; Hem Haziran, Hem Eylül Seminer Dönemi İçin Şimdiden Hatırlatma Yapıyor.

Önümüzdeki yıl, hem öğretmenlere, hem velilere K12NET’i kullandırmak için şimdiden kolları sıvamalıyız.  Öğrenciler,veliler kullanacaksa bunun yolu, öğretmenin K12NET’i çok iyi kullanıyor olmasından geçiyor. Bir okulda öğretmenler, K12NET’i kullanmıyorsa, o okulda veliler, öğrenciler hakkıyla K12NET’i kullanamazlar.  Öyleyse 11 Haziran’da başlayacak olan Seminer Döneminde mutlaka K12NET Öğretmen Eğitimi İçin şimdiden planlama yapınız.

1-    Seminer döneminde öğretmenlerimizi bir toplantı salonunda toplayınız. Öğretmen eğitimi için özel olarak çekilmiş, yüksek çözünürlüklü K12NET videomuzu sizlere ileteceğimiz youtube adresinden açınız. Projeksiyondan yansıtıp, büyük ekranda hoparlörden sesini vererek 15 bölümden oluşan bu videoyu, iki ayrı oturumda izlettiriniz. Çalışmanın tek oturumda yapılması öğretmenlerimizin dikkati dağılabilir.

2-     Okulunuzda en az bir yetkiliyi, K12NET- Öğretmen Eğitimi konusunda görevlendiriniz. Haziran seminer döneminde K12NET, olarak bizler de birkaç kez “Öğretmen Eğitimi” yapacağız. Bu eğitimlerimize öğretmenlere değil, öğretmen eğitiminden sorumlu yetkililerin katılmasını sağlayınız. Eğitim verdiğimiz bu yetkililer gerektiğinde okulların da öğretmen eğitiminde görev alabilmelidir.

Bu haftaki online eğitimlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

23 Mayıs Çarşamba, Saat 10:30 / Ölçme Değerlendirme Modülü

Herkes bilir, sınavları değerlendirmek için öğrencilerin okul numarası veya TC kimlik numarası gibi benzersiz bir bilgiye ihtiyaç vardır. Bu iki bilgi yoksa öğrencinin sınavını değerlendiremezsiniz. Dat dosyasına girip elle düzeltme yapmanız gerekir. K12NET, ad/soyadı, okul numarası/ TC kimlik numarası benzerliklerinden sistemdeki öğrencilerle, optik kâğıttaki öğrencileri eşleştirmeye çalışıyor. 3-4 yıldır bu konu üzerinde çalışıyor ve eşleştirme algoritmasını sürekli iyileştiriyoruz. Aşağıda geldiğimiz son noktayı görebilirsiniz. Dat dosyasında öğrencilerin okul numarası yok, TC kimlik numarası yok. Hatta çıplak gözle baktığınızda öğrencilerin isimlerinin ne olabileceği konusunda tam teşhiste de bulunamıyorsunuz. Öğrenci isimlerinin öyle birkaç karakteri eksik değil, isim/soy isimleri tahmin edilemeyecek kadar eksiklikler içeriyor. K12NET, tam teşhisle sistemdeki öğrencilerle, bu öğrencileri eşleşebiliyor. Eşleştirme algoritmasını bu denli güçlü hale getirdik.

24 Mayıs Perşembe Saat 10:30– Muhasebe-1

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarıları, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 10 serisi videolarında bulabilirsiniz.

25 Mayıs Cuma Saat 10:30 – Temel Tanımlar

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir.     

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]