Yeni Yıla Geçiş Sürecinde, K12NET’in Son Eğitim Haftası

11 Eylül 2023

Yeni Yıla Geçiş Sürecinde, K12NET’in Son Eğitim Haftası

14 Ağustos tarihinde, 19 oturumdan oluşan, 5 haftalık online eğitim paketimizi açıklamıştık. Son haftamıza geldik. Önce ağustos ayının başında izin kullananlara, sonra ağustos sonunda izinden dönenlere yönelik programları yerine getirdik. Konuları çevirdik, tekrar tekrar anlattık. Yüzlerce kullanıcı bu eğitimlere katıldı.

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri / 12 Eylül Salı, Saat 10:30

Geçen öğretim yılında K12NET’i kullanan okullarımız, 2022-2023 öğretim yılında tüm işlemlerini bitirmişlerse, birkaç tuşa basarak yeni yıla geçiş yapabileceklerdir. Bu eğitimde yeni yıla geçiş süreçlerini anlatacağız.

 

En Büyük Güvenlik Açığı, Giden Personellerinizin Hesaplarının Açık Kalmasıdır.

Geçen yıl çalışan personellerinizin bir kısmı emekli oldu, bir kısmı başka okullara transfer oldu, hatta karşıdaki rakip okula geçti. Geçen yıl kendi elinizle verdiğiniz resmi K12NET şifresi hala aktifse, sisteme girip tüm bilgilere yasal yoldan ulaşabiliyorsa, herhalde en büyük güvenlik açığı bu olsa gerek. Giden personele ayrılış tarihi vermek kadar, basit bir işlemi hala yapmadıysanız, ilk işinizin bu olmasını öneriyoruz.

 

Kulüpler Modülü / 13 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Her isteyeni, istediği kulübe gönderemeyecekseniz, kulüplerinizin belli bir kontenjanı varsa, öğrencilere tercih sırası yaptırabilirsiniz. Mümkünse öğrencileri 1. Tercihine, olmadı 2. Tercihine, olmadı 3. Tercihine, K12NET, 10 saniye içinde el değmeden yerleştirecektir.

Bu işlemi elle bir haftada yapan okullarımız!

Eğer bu eğitim haberini kaçırır, bu kolaylıktan haberdar olmazsanız, 10 saniyede yapacağınız işi, bir haftada elle yapmak zorunda kalırsınız.

Devamsızlık Modülü / 14 Eylül Perşembe, Saat 10:30

K12NET – Devamsızlık Modülünün Ana Fonksiyonları

1-    Öğretmen dersine girip, 10 saniyede ders yoklaması alabilir,

2-    Okul yönetimi, öğretmenin yerine ders yoklaması alabilir,

3-    Ders yoklaması okul yönetiminin belirlediği formülle, günlük devamsızlığa çevrilebilir veya ayrıca günlük yoklama alınabilir,

4-    Çocuklarının okula gelmediği, velilere anında, ücretsiz mobil uygulamayla bildirilir,

5-    Yoklama almayı unutan öğretmene ücretsiz hatırlatma bildirimi gönderilir,

6-    Personellerin de yoklaması alınabilir, devamsızlık türleri kurumlara göre özelleştirilebilir,

7-    Personellerin yıllık izinleri tutulabilir,

8-    Sadece okul koordinatları içinde personeller, K12NET mobil telefon uygulamasından  “girdim – çıktım” diyerek yoklamalarını alabilirler,

9-    Personellerin manuel olarak “girdim – çıktım” demesine gerek kalmadan, akıllı kart –turnike-parmak izi – retina okutmadan, sadece okul koordinatlarında mobil uygulamanın kendi kendine otomatik yoklama alması sağlanabilir,

10- Bu kadar yoklama girilmişken, öğretmen kaç saat derse girdi – kaç saat etüt verdi – kaç saat kulüp etkinliğine katıldı – kaç saat başka öğretmenin yerine derse girdiği bilgisi aylık puantaj olarak çıkarılabilir.

K12NET Sınıf Defteri de Çıkarıyor!

Devamsızlık modülünü anlatırken, bu çalışmamız hakkında da bilgi vereceğiz. Bildiğiniz sınıf defterinin dijital olarak çıkarılışını bu eğitimde göreceksiniz.

Temel Tanımlar / 15 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Lütfen, Geçen Yılki Hataya Tekrar Düşmeyelim! (K12NET Hatırlatması)

Lütfen, Geçen Yılki Hataya Tekrar Düşmeyelim! (K12NET Hatırlatması) Kurumlarımız, K12NET dışında, “Raz-Plus, Okuvaryum, Brain, Foramind …” gibi daha onlarca kendi...

DEVAMINI OKU

K12NET için, 110 Bin Ne ki?

K12NET için, 110 Bin Ne ki? Cep telefonu ile optik okuma çalışmalarına geçen öğretim yılında başlamıştık, bu yıl müşterilerimizin kullanıma...

DEVAMINI OKU

K12NET’in Aralık Ayında Haberi Oldu.

K12NET’in Aralık Ayında Haberi Oldu. Geçen yıl Aralık ayıydı, kurumlarımızdan cılız bir istek geliyordu. Bize ihtiyaçlarını;“Bir grup veli, kayıt yenilemelerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]