Virüs Gibi Davranan, Ayakta Kalır. (K12NET Güncelleme ve Eğitim Haberi)

12 Ekim 2020

Virüs Gibi Davranan, Ayakta Kalır. (K12NET Güncelleme ve Eğitim Haberi)

Başımıza musallat olan virüslerin en önemli özelliği, değişen her duruma karşı, değişim göstererek, her ortama kolay uyum sağlamalarıymış. Özel sektörün de ayakta kalması için değişen her koşula, hızla uyum sağlaması, koşullar neyi gerektiriyorsa, ona göre davranması gerekiyor. Biz bunu sahada da görüyoruz. Birkaç hafta önce “acaba kulüpler modülü konusunda eğitim yapsak mı, gerçi bugünler, bu eğitime uygun olmayabilir” diye içimizden geçirirken, okullarımızdan gelen bilgi ve taleplerden gördük ki, bazı okullarımız kitap kulübü, sinema kulübü gibi uzaktan yapılabilecek kulüpleri belirleyerek çalışmalarına başlamışlar bile. “Uzaktan olacaksa okul farketmez” diye düşünen zihniyete inat, bu okullarda kitaplar okunuyor, filmler izleniyor sonra bunların yorumları, kulüp çalışmalarında  öyle güzel yapılıyor ki, bunları görünce “Eyvah, bir iki hafta gündemin gerisinde kaldık” diyerek, bu hafta kulüpler modülü eğitimi yapmaya karar verdik.

Kulüpler Modülü Eğitimi / 14 Ekim Çarşamba Saat 10:30

Kulüp çalışmalarına başlayan okullarımız, “uzak bağlantı linkinin, her kulüp çalışmasının altında olmasını, öğrencilerin bir tıkla, kendi kulüplerine gitmelerini, bizden böyle bir güncelleme beklediklerini” söylediler. K12NET olarak bu istekleri, yerine getirmeyip de neyi getireceğiz? Hemen gündeme aldık. Bakarsınız, eğitim zamanına da güncellemeyi yetiştirmiş oluruz. Öğrencilere hangi kulübe gitmek istediğini soracağız, tercih yapmalarını isteyeceğiz ama ortada öğrenciler yok. K12NET yıllardır, uzaktan kulüp seçimi konusunda önemli çalışmalar yapmıştı. Okul yönetimi, öğrenci portalında, öğrencilere gidebileceği kulüplerin listesini yayınlıyor. Öğrenciler, birinci tercihim bu, ikinci tercihim bu… şeklinde tercihlerini belirliyorlar. Tercih etme süresi bitince, okul yönetimi, bir düğmeye basıyor, 10 saniyenin içinde mümkünse herkesi birinci, olmadı ikinci tercihine… yerleştiriyor. Okullar açıkken bunu elle,manuel yapan okullar, ne çileli bir iş olduğunu gayet iyi bilirler. Haftalarca, uzun uğraşlarla bu iş bitmezken, K12NET’de bir düğme, 10 saniyede sonuca ulaşırsınız.  Yerleştirme sonuçlarına göre okul yönetimi isterse kapasiteleri yeniden belirleyip, 10 saniye içerisinde yeni bir dağıtım yapabilir, gerekli gördüğü öğrencilerin yerlerini elle değiştirebilir. Şuan gündeminizde olmasa bile, bu eğitime katılınız, çünkü okullar açılınca da çok işinize yarayacak bu modülün kolaylıklarını öğrenmiş olursunuz.

Çok Önemli Bir Güncelleme İle Ödev Modülü / 15 Ekim Perşembe Saat 10:30

Ödev sürecinde iki önemli aşama vardır. 1- Ödev vererek öğrencilere sorumluluk vermek 2- Ödevi kontrol ederek, sorumlulukları nasıl yerine getirdiğini görüp, öğrenciye geri bildirimde bulunmak. Kontrol edilmeyen, geri bildirim verilmeyen ödev, gerçek ödev değildir. Müjdeli haberimiz, bu ikinci kısımda yaptığımız bir çalışmayla ilgili olacak. Bu hafta eğitimden önce  güncelleme ile ilgili özel bir bilgilendirme yazısı yazacağız, özel bir video çekeceğiz. Bu haftaki eğitimimizde her ayrıntısı ile ödev modülünü ve yeni çıkardığımız güncellemeleri tanıtacağız.

Temel Tanımlar / 16 Ekim Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]