Vereceğiniz Cevap, K12NET’in Kararını Belirleyecek.

30 Mart 2022

Vereceğiniz Cevap, K12NET’in Kararını Belirleyecek.

Personellerin/öğrencilerin giriş çıkışlarını kontrol etmek için aşağıdaki cihazlara benzeyen cihazlar kullanılıyor. Bu donanımların ilk başta yüksek kurulum maliyetleri oluyor. Sonrasında da bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Bozulunca da servisin gelip tamir etmesi gerekiyor.  Bu aletlerin tek bir görevi var. İçeriye giren ve çıkan kişilerin, giriş-çıkış saatlerini tutuyorlar.

Oyunun Kuralları Yeniden Belirlenebilir / Bir Girizgâh

Cep telefonumuzun konumu, sürekli olarak bizim yerimizi biliyor. Aşağıdaki resimde, K12NET’in iş yerinin konumu görülüyor. Bu konuma gelen personellerimiz, sabah işe geldiklerinde K12NET Mobil uygulamasını açsalar “Girdim” tuşuna bassalar, mesaileri bitip, akşam ayrılırken de “ Çıktım” tuşuna bassalar, Girdim- Çıktım tuşları, sadece işyerinin koordinatlarında etkin olsa, başka yerlerde iken, bu tuşlar çalışmasa, sizce yukarıdaki binlerce lira maliyeti olan donanımlarla aynı işi yapmış olmaz mı?

Akla Gelebilecek Olası Sorular

Soru: Turnikelerden geçmeyi unutamazsınız, ama iş yerine gelen/giden personel “girdim-çıktım” düğmelerine basmayı unutabilir. Unutursa devamsız sayılır.

Cevap: Unutma ihtimali olabilir, personellerin giriş çıkış saatleri sisteme tanımlanırsa, Mobil uygulama bildirim göndererek, unutan personellere hatırlatma yapabilir.

Soru: Konumunu açmayan personel, bu işin düzenli yürümesine engel olur.

Cevap: Evet, bunun için personellerin,K12NET Mobil uygulama kullanırken, bir kez konumlarına izin vermesi gerekiyor. Vermezlerse, devamsızlık alınamaz. Bunu bilmeyerek birkaç kez giriş yapamayan personellerin devam durumlarını yöneticiler, elle K12NET’e eklerler. 1 kere, 3 kere, 5 kere unuttuğunda bu manuel girilebilir ama sürekli aynı durumla karşılaşmak, personelinizin tavrıyla yakından ilgili olabilir. Bunun daha ilerisi “Turnikenin üzerinden atlayarak geçerse” sorusu ile aynı anlamdadır.

Soru: İnternet yoksa ne olur?

Cevap: 26 Ağustos 2021 yılında, 37.437 Sayılı Tüik Haber Bültenine göre (belki sonradan yenisi de çıkmıştır.) 2021 yılında bireylerin %82,6’sında, hanelerin %92’sinde internet bulunmaktadır. Ayrıca kişilerin telefonunda interneti olmasa bile işyerinin internet imkânlarından da yararlanabilmektedirler.

Son Soru :Girdim” diyecekken yanlışlıkla – “çıktım” tuşuna basarlarla veya tersi olursa…

Son Cevap: Birkaç yöntemle, çok rahatlıkla amacının aslında hangi tuşa basmak olduğu bulunabilir. Hatta saate ve önceki hareketine bakarak, tek bir tuşun basılabilir bile olması, diğer tuşun pasif olması bile sağlanabilir.

 

Biz Zaten Çok Benzerini, Çok Önce Yapmıştık.

K12NET zaten servis modülünde bunu yapmıştı. Sadece durmakta olanların değil, hareket halindeki servislerin bile  adım adım konumlarını zaten takip ediyoruz. Bizim için bu çalışma; ARGE isteyen, karışık bir konu değil. Başka girişimciler de çok rahatlıkla böyle bir yazılım yapabilir ama K12NET’in diğer yapacak kişilerden şöyle farklılıkları bulunuyor:

1-    Zaten, K12NET’in Mobil Uygulaması var.

2-    Zaten, öğretmenleri, öğrencileri, iş yeri bina konumları her şey hazır.

3-    Yeni hiçbir data girilmesine ihtiyaç yok. Un-yumurta-şeker hepsi hazır. Helva için bütün malzemeler, K12NET’de duruyor.

4-    Bu projeyi yapmaktan ziyade başarıyla sürdürmek zor. Binlerce sinyali takip etmek gerekiyor. Bunun için çok trafik yönetmiş, milyonlarca datayı çevirme tecrübesine sahip olmak gerekiyor. K12NET günde, 10 milyondan fazla işlem yaparak zaten bu tecrübesini her gün tescilliyor.

Sizden Gelecek Cevaplar Çok Önemli

Sizce bu çalışmayı K12NET’e eklemeli miyiz? Eklesek kullanır mısınız? Var olan uygulamalarınızı bırakıp bu yönteme geçer misiniz?”  Şuan bile her aşamasında ne yapacağımızı biliyor olmamıza rağmen, bu işi yapmamız / mükemmel hale getirmemiz oldukça vaktimizi alacak. Attığımız taşın, ürküttüğümüz kurbağaya değmesi gerekiyor.

Cılız Birkaç Talep, Bizim İçin Yeterli Değil

Bu pazartesi günü yaptığımız sayım sonucuna göre 3.639 özel okul/kursa hizmet veriyoruz. “Yapılsın, hemen kullanırız” diyorsanız, [email protected] adresine kurum adınızı yazarak iletmenizi rica ediyoruz. Gürül, gürül talep gelmesi durumunda “Madem bu kadar okullarımız istiyor, bunu yapmayıp da neyi yapacağız? “diyerek, kolları sıvayacağız. Eğer binlerce liralık harcamadan- bakımdan okullarımızı kurtarabilirsek, bunu sizler de teyit ediyorsanız, büyük bir motivasyonla görevimizi yerine getireceğiz. Bu görevi yerine getirmek için tek şartımız, çok sayıda okulun bunu talep ediyor olmasıdır. Bu çağrımıza mail göndermeden sessiz kalırsanız,  bunu isteksizlik olarak yorumlayacağız.

Bu İş Olmaz Diyorsanız Bile…

Bu iş olmaz, yapılamaz” diyorsanız ve bununla ilgili düşünceleriniz / gerekçeleriniz varsa [email protected] adresine neden yapılamayacağı konusunda da bilgi verirseniz, biz de gerekçelerini öğrenmiş oluruz.

*Bu yazı bir de, 1 Nisan Cuma günü, okul bilgilendirme e-postalarına mail olarak gönderilecektir. 

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]