Vakitsiz Gibi Görünse de, Vakitli K12NET Stok Takip Modülü Eğitimi

23 Aralık 2020

Vakitsiz Gibi Görünse de, Vakitli K12NET Stok Takip Modülü Eğitimi

Bu hafta iki eğitimimiz var. İlki çarşamba sabahı, 10.30’da yapacağımız öğrenci/veli görüşmelerinin anlatıldığı  “Öğrenci Gözlem Modülü” eğitimine çok sayıda katılım talebi geldi. Perşembe sabahı yapacağımız, Stok Takip Programı eğitimine ise daha az başvuru aldık. Belli ki, müşterilerimiz, eğitimi vakitsiz bulmuşlar. Vakitle ilgili bir anekdot anlatalım, sizler de  ona göre “eğitime katılım” konusunu bir kere daha değerlendiriniz.

K12NET’in “online sınav modülü” yıllar önce yapılmıştı. Mart ayında salgın başlayınca “her şey hazır, eksiksiz” bir modülümüz olduğunu sanıyorduk. Uzaktan eğitim süresince milyonlar programı kullanınca  öyle yeni fonksiyonlar  ekledik ki, âdete başka bir program oldu. Böyle bir tespitimiz var ama bir başka önemli tespitimiz daha var. Eğer salgından önce, online sınav modülünü sınırlı sayıda kullanan, o geleceği gören karizmatik profil olmasaydı, bugün böyle bir online sınav sistemimiz olamazdı. Bugünkü programımızın temelini onlar attı. Stok takip programını bugün sınırlı sayıda kullanıcı kullanırsa, salgın sonrasında daha az yetenekli bir modülümüz olur. Bu eğitime ne kadar çok kişi katılır, önümüzdeki  yıla kadar ne kadar çok kişi kullanıp, egzersiz yaparsa,  önümüzdeki öğretim yılında çok daha donanımlı bir programımız olur. K12NET’in yıllardır öğrendiği bir kural var. Müşterilerimiz, hangi kasımızı çalıştırır ise orası gelişiyor, müşterilerimizin ilgilenmedikleri, erteledikleri işler, bizlerin en zayıf tarafıdır.

Stok Takip Modülü / 24 Aralık  Perşembe Saat 10:30

K12NET üzerinden muhasebesi tutan okullarımız var, tutmayanlar var. Depoya koyduğunuz ürün, okulunuz için bir gider kalemidir. Çünkü bunu bir yerden satın almışsınızdır. Bunun muhasebesini tutmak isteyen olabilir, “bunların parası pulu başka ortamlarda tutuluyor, biz depoya girdikten sonrasını takip edeceğiz, para kısmıyla ilgilenmiyoruz” diyen okullarımız olabilir. Şuan geliştirdiğimiz yazılım, hepsine karşılık verebilecek durumdadır. Okul bir ürünü satın almak için parasını verir, para kasadan çıkmıştır ama alım, sipariş süreçleri bitmemiştir, ürün daha depoya girmemiştir. Okul, deposundan bir ürünü öğrenciye, öğretmene, veliye satmıştır, sattığı malın parası kasaya girmiştir ama veliye iletilmek üzere daha ürün, depodan çıkmamıştır. Bu durumları bile K12NET yazılımında ayırt etmeniz mümkün olacaktır.

Bu yazılımı önümüzdeki yıla eksiksiz hazır etmeyi planlıyoruz. Bittiğinde, stok takip, demirbaş, zimmet, kantin, uzaktan online satış modülleri devreye girmiş olacaktır. Okullarda bu işlerle ilgilenen görevlileri, bu haftaki eğitimimize davet ediyoruz. Geliniz, bakınız, kurduğumuz alt yapıyı, şu ana kadar yaptıklarımızı gözlemleyiniz. Bu eğitim bittiğinde gelecekle ilgili ümit vaat eden bir çalışma olup olmadığını görünüz. Eğitime katılanlara bu soruyu tek, tek soracağız, ümit vaat ediyorsa artık hedefimiz belli olmuştur. Bu modüllerin tamamı, önümüzdeki yıl, okullarımız tarafından aktif olarak kullanılabilecektir.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]