Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilerimize, K12NET Müjdesi (Öğrencilerinizin Hatırına Okuyunuz)

18 Haziran 2020

Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilerimize, K12NET Müjdesi (Öğrencilerinizin Hatırına Okuyunuz)

Üniversite sınavına girecek öğrencilerimiz, sürekli online sınav oluyor, durumlarını test ediyorlar. Bu zamana kadar 3-5-10-20 her ne kadar deneme sınavı yapıldıysa o kadarına girdiler. K12NET gibi, gelişimi takip eden, süreci izleyen sistemlerin bu öğrencilere “kimselerin veremediği, kimselerin söyleyemediği” bir kolaylık sağlaması gerekli diye düşündük. Planımız şöyle:

Bugüne kadar,  A isimli öğrenci, örneğin 10 deneme sınavına girsin, girdiği sınavlarda 40 matematik sorusu olsun. Bu hesapla toplamda 400 adet matematik sorusu sorulmuş olacaktır. A isimli öğrenci, 8 soruyu yanlış, 22 soruyu boş bırakmış, B isimli öğrenci, 11 soruyu yanlış, 15 soruyu boş bırakmış olsun, K12NET bunların her birini hesaplayacak ve öğrenciye özel online sınavlar hazırlayacaktır. Her bir, öğrencinin sınavı daha önce girdiği sınavların yanlış ve boş bıraktığı sorularından oluşacaktır. Adı da, K12NET Pekiştirme Sınavı olacaktır.

İstişare Gerekiyor.

Cevap bulması gereken sorular var. Öğrenci, 10 deneme sınavında sorulan 400 matematik sorusunun 200’üne cevap veremedi. Diğer dersleri hiç hesaba katmadan, bu öğrenciye sadece matematik dersinden 200 soruluk bir online sınav hazırlarsanız, öğrenci sınavı açar, 200 soruyu görünce muhtemelen “bu kadar soru çözülmez” diye yapmadan çıkar diye düşünüyoruz. Bu engeller için planlarımız, düşüncelerimiz var. K12NET, istişareyi sever, aklın akıldan üstün olduğuna inanır. Bu yüzden aklımızdaki planları siz değerli müşterilerimizle paylaşmak, istişare etmek istiyoruz. Bu güncellemeyi çıkarıp önümüzdeki hafta hiç olmazsa bir deneme sınavı paketini, öğrencilerin önüne hazır getirmek istiyoruz.

K12NET İstişare Toplantısı / 19 Haziran Cuma Saat 10:30

Hazırladığımız güncellemeyi göstereceğiz, kendi planlarımızı ve varsayımlarımızı anlatacağız. Uygulamanın içinde olan sizlerin değerli görüşlerini soracağız ve mümkünse 22 Haziran haftasında üniversite sınavına girecek öğrencilerimize K12NET Pekiştirme Sınavı adı altında sistemin her bir öğrenciye hazırladığı yanlış ve boş sorulardan oluşan bir testi çözmelerini sağlatacağız. Toplantımıza tüm K12NET kullanıcıları davetlidir. Katılım için [email protected] adresine, “katılmak istiyorum” diye bir mail göndermeniz yeterli olacaktır. K12NET, Online eğitimleri, her okulun kendi yerinden katılabildiği, ücretsiz toplantılardır. Online eğitimlerimizde ekranımızı görür, sesimizi duyar ve istediğiniz zaman bize soru sorabilirsiniz.

K12NET Okulları İçin Bir Milyon Nedir ki?

13 Haziran Cumartesi günü, saat 15 gibi yaptığımız sayımda, ortak sınavlara katılan öğrenci sayısının toplamı 1 milyonu geçmiş bulunuyor. Bu sadece ortak sınavlar için geçerli bir istatistik, bunun 4-5 katını okullar kendi özel sınavlarıyla yapıyorlar. Havuzda değerlendirilmiş bir milyon öğrenci, birçok birliktelik için büyük rakam gibi görünebilir ama K12NET bu sayıya o kadar kolay, o kadar hızlı ulaştı ki, eğer hepimiz ortak hareket edebilsek, bu sayıya havuzdaki tek bir sınavla ulaşabilecek kapasitemiz bulunuyor. Özetle büyük, çok büyük gruplarda ortak sınav yapmak isteyenler için K12NET bulunmadık bir potansiyel taşımaktadır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]