Ülkemizin Tüm Rehber Öğretmenleri! K12NET’in Size Diyeceği Var. 

17 Mayıs 2021

Ülkemizin Tüm Rehber Öğretmenleri! K12NET’in Size Diyeceği Var. 

İster, K12NET kullanan bir özel okul olun, ister kullanmayan veya isterseniz devlet okulunda çalışıyor olunuz, hiç fark etmiyor. Bu çağrımız, ülkemizin tüm rehber öğretmenlerini ilgilendiriyor.

Üniversite tercih günleri yaklaşıyor. O günleri, şöyle bir düşününüz. Birkaç hafta içinde tüm öğrencilerinizin tercihleri yapılacak. Üstelik salgın gölgesinde tercih yapılan ikinci yıl olacak. Yine çalışma imkânları sınırlı olacak. Geçen öğretim yılında tercih yapılabilecek 20.407 bölüm bulunuyordu. Bu bölümleri bulabilmek için çeşitli kriterlere göre filtrelemeler yapabilen tercih programları kullanıyor. Tercih günlerinde amaç doğru tercih yapabilmekken, o günlerde hiç gündemde olmaması gereken konular konuşulabiliyor. “Tercih programı nasıl çalışıyor, nasıl kayıt olmalıyım, aldığım puanları sisteme nereden kayıt etmeliyim? Gibi o günün şartlarına uygun olmayan, gereksiz sorular. Aynı deprem, aynı yangın tatbikatı gibi bugünlerde öğrencilerimiz, bunların tatbikatını yapsalar, programın tüm özelliklerini bugünlerden keşfetseler, tercih zamanı da sadece tercihlerine odaklansalar, çok güzel olmaz mı?

Öğrenci Sadece Sınav Sonucu Girmiş Olsa Bile, Rehber Öğretmenlerimize Büyük Kolaylık Olurdu.

Tercih günlerinde öğrenciler, rehber öğretmenlerinin yanına gidiyor. Tercih programını kullanmayı bilmiyor, sınav sonucunu sisteme kayıt etmeyi bilmiyor. Ne yapması gerektiği konusunda en ufak bir fikri yok. Öğrenciler, hiç olmazsa sınav sonucunu tercih programına kayıt edebilmiş olsalar, öğretmenine ciddi zaman kazandıracak, öğretmeni bu kazanılan zamanı, doğru tercih yapması için kullanacaktır.

Tercih Programımız Ücretsiz

Tercih programımız, sosyal sorumluluk projesi kapsamında herkes için ücretsiz. Kim isterse kullanabilir, ücretsiz ama çok kaliteli. İnternet üzerinde çalıyor ama çok hızlı. Ülkemize hizmet etmenin dışında başka bir amacımız bulunmuyor. Kullanıcıların TC kimlik, telefon gibi özel bilgilerini istemiyoruz. Kullanıcıları birbirinden ayırt etmek için elektronik posta girilmesi gerekiyor. İstenirse hayali e-posta adresi ile giriş yapılabiliyor. Öğrencilerin ÖSYM şifreleri gibi hiçbir mahrem bilgiyi girmesini de istenmiyoruz. Tek bir amacımız var. Okullarımızın bir kuruş ödemeden, kaliteli bir tercih programı kullanmaları. Arkasında bir hinlik, arkasında bir cinlik bulunmuyor. Üstelik bu karşılıksız hizmeti, 2004 yılından bugüne her yıl yerine getiriyoruz. Geçen yıl 85 bin öğrencimize yardımcı olduk. En büyük motivasyonumuz, bu yıl daha çok öğrenciye yardımcı olabilmek.

İki Yönlü Bağlantı Kurulabiliyor

Rehber öğretmenlerimiz, kendi hesabıyla tercih programına giriş yaptığında sorumluluğundaki tüm öğrencilerinin tercih sepetlerine ulaşıp, tercihlerini görebilmeli, hızlıca öğrencisinden öğrencisine geçiş yapabilmeli, öğretmen öğrencisinin e-postasını eklerse veya öğrenci, öğretmeninin e-postasını eklerse iki yönlü bağlantı kurulabiliyor. E-postalar eklenince, öğrenci-öğretmen ilişkisi kurulmuş oluyor.

Şuan Bile Deneme Yapabilirsiniz.

Tercih programımız şuan bile en güncel bilgileriyle kullanıma hazır. Sadece Temmuz ayında YÖK açıklayınca yeni bölüm bilgileri eklenecek.  Tercih programımıza https://osstercih.k12net.com/ adresinden giriş yapıp, kullanmaya başlayabilirsiniz. Programın özelliklerini öğrenmek için de, https://www.youtube.com/watch?v=3wIoqCpQ0Tw videomuzu izleyebilirsiniz. İlk açılma sırasında bir takım kontroller yapılıyor, filtreleme ekranlarına ulaştığınızda, tercih motorunun hızına şaşıracaksınız. Bunun garantisini veriyoruz. Kullanıcılar, “bu nasıl bir hız? Diyecekler.

Tercih Programı + K12NET Rehberlik Modülü / 20 Mayıs Perşembe Saat 10:30

Eğitimimize K12NET müşterisi olsun, olmasın her isteyen katılabilir. Bunun için önce tercih programını anlatacağız. Tercih programı bittikten sonra, K12NET rehberlik modülüne geçeceğiz. Vaka girişleri, yıl sonu için hazırlanması gereken yıl sonu rehberlik rapor ve analizleri, online ve optik kağıtlarla yapılan rehberlik test ve envanterlerini anlatacağız.

Temel Tanımlar / 21 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]