Uğraşıyorsan, Karşılığı Olmalı (K12NET Eğitim ve Bilgilendirme Yazısı)

19 Ekim 2020

Ölçme Değerlendirme Sınav Raporları / 22 Ekim Perşembe Saat 10:30

Eğer, bir iş için uğraşıyor, emek ve zaman harcıyorsanız, bunun karşılığı mutlaka olmalıdır. Öğrencilerin bir kısmı okulda optik kağıdına işaretleyerek sınav oluyor, bir kısmı evden online oluyor. Okullar, sınavlarını kendileri tanımlıyor veya K12NET ile anlaşmalı yayınevleri ile birlikte sınav yapıyor, öğrencilerini değerlendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. K12NET’de sınavlar tek, tek her bir sınav ayrı,ayrı analiz edilebildiği gibi, 3-5-10 deneme sınavı yapınca, öğrencilerin süreç içindeki gelişimi de, K12NET üzerinden izlenebiliyor. İşte bu hafta personel portalında ve öğretmen portalında sınavların nasıl analiz edildiğini ayrıntılarıyla anlatacağız. Bu eğitim, uğraşlarımız sonrasında alacağımız birbirinden orjinal sınav rapor ve analizlerini içermektedir.

İki Yeni Raporun da Tanıtımını Yapacağız.

Zincir kurumlarda en üst genel merkez seviyesinden sınava katılım yüzdelerini görmek, birden çok kez sınav yapınca, (daha önce öğrencilerin ve şubelerin başarılarını analiz ediyorduk), şimdi de okulların ders, ders başarılarını karşılaştırmalı analiz etmek yönünde güncellemesi yeni çıkan/ çıkmak üzere olan iki raporun da tanıtımını yapacağız.

Temel Tanımlar / 23 Ekim Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Öğrenci ve Personel Resimleri Hakkında Bilgilendirme/ Yeni Güncelleme Haberi 

Bize göre her yıl öğrencilerin resimleri çekilip, K12NET sayfasında en güncel resimleri yayınlanmalı, geçmiş yıllardaki resimleri de sistemde arşivlenmelidir. Öğrenciler gibi öğretmenlerimizin de resimlerinin K12NET’de olması son derece görsellik ve işlevsellik katmaktadır. Öğrenci ve personel resimleri, tek tek yüklenebildiği gibi, topluca bir seferde de yüklenebilmektedir. Öğretmenlerimizin yetkileri açıksa, kendi portallarından, kendi resimlerini de yükleyebilmektedirler. Salgın nedeniyle okula gitmek istemeyen, gidemeyen öğrenciler var. Bazı sınıf seviyeleri hala online olarak eğitimlerini evden sürdürüyorlar. Bu öğrencilerin de yeni yıl fotoğraflarını yüklemek faydalı olacaktır. Yeni çıkardığımız güncelleme ile isteyen okullarımız, yetkilerini açarak isterlerse, öğrencilerinin kendi resimlerini, kendi portallarından yüklemeleri sağlayabilecektir. Bu durumun her zaman bir risk taşıdığı, öğrencilerin kendi başlarına yükleyecekleri resimlerin, kendi resimleri olmama ihtimali unutulmamalıdır. Resimler okulda çekiliyorsa, fotoğraf adının öğrenci numarası olarak atanması toplu yüklemede büyük kolaylık sağlayacaktır. Öğrenci resimlerinin yüklenmesi konusunda 1d-6, personel fotoğraflarının yüklenmesi konusunda 1c-5 videolarını izleyebilirsiniz.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]